Trojruža

Trojruža https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16264/trojruza-16264.jpg 4 24 6

Najznámejšie slovenské rozprávky, s veľkými písmenkami pre všetky deti, ktoré už vedia čítať. O veternom kráľovi, Soľ nad zlato, O troch grošoch, Janko Hraško, Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas a Trojruža.

uminaa
04.01.2022 5 z 5

Jedna z mojich top kníh detstva aj vďaka ilustráciám :)
Ako dieťa som milovala rozprávku Soľ nad zlato v akejkoľvek forme - knižnej, filmovej, alebo prerozprávanej mojou mamou.
Teraz po toľkých rokoch jednoznačne vedie rozprávka O troch grošoch, na ktorú by sme my dospelí nemali zabúdať. Myslieť len a len na svoju prítomnosť nestačí, ale je potrebné zahŕňať do našich rozhodnutí minulosť a aj našu budúcnosť vo všetkých oblastiach nášho každodenného života.

A ešte si dovolím citát jedného pána menom Albert Einstein na záver:

„Ak chcete, aby boli vaše deti inteligentné, čítajte im rozprávky. Ak chcete, aby boli vaše deti viac inteligentné, čítajte im viac rozprávok.“

Annkag
26.02.2018 4 z 5

Vďaka čitatelskej výzve som sa vrátila ku knihe ktorá ma sprevádzala celé moje detstvo a dodnes si spomínam ako som listovala stránkami a hltala písmenká rozprávok,ktoré vyšli z pera rodáka mojej rodnej obce.Pavol Emanuel Dobšinský je meno ktoré ma sprevádzalo na každom kroku.Narodil sa v Slavošovciach a som rada že lesmi ktorými som sa prechádzala možná kráčali i jeho nohy.

Lessana
22.02.2018 5 z 5

Nezabudnuteľná spomienka na detstvo v podobe skĺbenia národných rozprávok a prekrásnych ilustrácií Ľudovíta Fullu.

syskas
30.01.2016 4 z 5

Krásna spomienka na detské časy, keď mi z tejto knihy čítala moja babka. Fičala som hlavne na rozprávke O troch grošoch. Som rada, že vďaka Čitateľskej výzve som sa vrátila k tejto knihe.

adelinka
12.05.2015 4 z 5

aké príjemné čitateľské spestrenie si prečítať rozprávky v dospelosti po toľkých rokoch....aj keď niektoré rozprávky Dobšinského volám hororové, čítanie bolo príjemné....

dzejnyka
30.11.-0001 5 z 5

Jeden z najjagavejších a najcennejších klenotov slovenskej detskej literatúry. Dobšinského texty sú doplnené nezabudnuteľnými ilustráciami Ľudovíta Fullu.

slovenské pohádky

Autoři knihy