Farba vraždy / Muž, ktorý zavraždil sám seba / Hráči a hra

Farba vraždy / Muž, ktorý zavraždil sám seba / Hráči a hra https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62303/bmid_farba-vrazdy-muz-ktory-zavrazdil-sa-9py-62303.jpg 3 9 3

Tři kriminální příběhy známého anglického autora nahlížejí na svět zločinu z hlediska pachatele. Autor zkoumá psychologii zločinců, rozebírá pohnutky jejich činů a zkoumá jak zločin deformuje jejich osobnost.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Color of Murder / The Man Who Killed Himself / The Players and the Game

kamilk
24.03.2021 4 z 5

Tri detektívky z anglického vidieka s príbuznou štruktúrou. Príbehy sú rozvíjané z pohľadu páchateľa, cez jeho denník spoznávame jeho psychologické pohnútky k zločinom. Prepletajú sa tu konania mnohých postáv, čo činí príbehy detektivne atraktívnejšími, no zároveň sťažujú čitateľovi orientáciu. Miestami má autor tendenciu posúvať svoje postavy až k určitým oplzlostiam a pričastej pijatike. 75%

syskas
23.05.2016 3 z 5

Dva príbehy boli super, ale ten tretí som akosi nezvládla. Prečítala som pár strán a potom to vzdala. Aj preto dávam menej hviezdičiek.

adelinka
27.03.2016 4 z 5

tri detektívky v jednej knihe, mňa celkom aj chytili, keďže sú to detektívne príbehy, nebudem prezrádzať moc z deja, v prvom príbehu ide o muža, ktorému sa od istého času vyskytovali v živote okná a nepamätal si kde bol a čo robil, v druhom príbehu vedie muž dva životy, jeden nudný s manželkou a druhý ho baví viac, tam sa cíti viac sebou a tiež akože s manželkou, v treťom príbehu je muž obeťou, kde je ako hlavný podozrivý....no viac prezrádzať nebudem....

Anglie deníky psychologie

Julian Symons