Sylvanas Sylvanas komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jednoduchá a hezká knížka. Popravdě jsem ale nepochopila její „filozofický“ význam - ten jsem se dozvěděla až po přečtení si několika článků na internetu.

27.04.2017 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Kniha mě příjemně překvapila. Myslela jsem si, že příběh bude nudný, ale opak byl pravdou. Jediné, co mi na ní trochu vadilo byl autorův zvláštní styl psaní, otevřený konec a to, že byla napsána formou divadelní hry. Rozhodně je ale jednou z nejlepších, co jsem četla jako povinnou četbu ve škole.

27.04.2017 3 z 5

O životě O životě Wilhelm Mühs

Oddychová kniha ideální pro chvíle, kdy nevíte do čeho rýpnout a u které si můžete pěkně odpočinout a popřemýšlet.

27.04.2017 3 z 5

Splynutí Splynutí Julianna Baggott

Na rozdíl od prvního dílu mě bavil víc konec než začátek, celkově byl ale stejně nudnější - někdy sice děj překypoval akcí a napětím, ale jindy se nekonečně vlekl.

27.04.2017 4 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Při čtení prvních kapitol jsem byla nadšená, námět na apokalypsu byl skvělý nápad. Postupně ale začal být příběh nudnější a sem tam i pro mě docela nepřirozený (postavy „válečnických“ matek nebo chvíle, kdy dokázali hlavní postavy vždy vše tak rychle a snadno rozluštit a dostat se např. k Partridgeově matce). Kniha byla tedy ze začátku mnohem lepší a zajímavější, než na konci.

26.04.2017 4 z 5

Amélie a duchové Amélie a duchové Petra Neomillnerová

(SPOILER) Závěr byl opravdu zajímavý a řekla bych že až zvláštní. Upřímně bych ale byla raději, kdyby Amélie s maminkou a Jakubem zůstali duchové. Celkově je podle mě tahle série pěkné čtení pro děti, ale možná by autorka udělala líp, kdyby nechala jenom první díl a nenapsala k tomu ještě ty další dva.

18.03.2017 3 z 5

První První Kiera Cass

Za mě je tohle nejlepší kniha z celé série. Celkově bych pak dala Selekci na 2. místo a Elitu na 3. Příběh se tu konečně pořádně rozjel, takže jsem se nenudila tak moc jako u předchozích dílů. Ke konci to byl docela drasťák, ale rozhodně lepší než číst jen o sezení v dámském salónku.

06.03.2017 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

America mi naprosto nesnesitelně lezla na nervy. V prvním díle se to ještě dalo, ale v tomhle už opravdu ne. Zjevně si neuvědomovala, že si za všechno mohla sama. Bylo to pořád dokola: America Maxona podváděla s Aspenem, protože na něj nedokázala zapomenout. Pak kvůli tomu potřebovala pořád víc a víc času na rozmyšlenou, aby si mohla mezi nimi vybrat. Maxon ale kvůli tomu nevěděl, jestli s ním chce America skutečně být, a tak se pro jistotu více sbližoval i s ostatními dívkami. America žárlila, když kdo uviděla s jinou, a pak šla zase za Aspenem a dál přemýšlela, kterého si vybrat. Přitom by stačilo, kdyby se nadobro na jednoho vykašlala a celá série by se tak klidně vešla i do jedné (a mnohem zajímavější) knížky.

22.02.2017 3 z 5

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Opět jedna z malá nejlepší knih, které jsem kdy četla. Prostředí příběhu a příběh samotný byly skvělé, a tak bylo čtení velmi příjemné. Při hodnocení tudíž není co řešit.

Koně - jezdectví, plemena, chov Koně - jezdectví, plemena, chov Ulrike Amler

Knížku jsem přečetla za 4 dny (i když je to pořádných pár stránek). První důvod byl ten, že jsem byla nemocná a tudíž jsem na ní měla spoustu času, ale druhý byl ten, že koně prostě miluju, takže jsem hltala každý řádek jak nejrychleji jsem jen mohla.

08.02.2017 5 z 5

Kůň -  zvíře, které změnilo svět Kůň - zvíře, které změnilo svět Kim Dennis-Bryan

Tahle kniha je určitě vhodná pro ty, co nemají moc rádi obsáhlé a dlouhé knihy. Je v ní opravdu jen to nejzákladnější (plus tedy i nějaké bonusy z historie atd.), ale na čtení je i tak dobrá a člověk se sem tam dozví i něco nového. Rozhodně se hodí i pro mladší děti. Mně se obzvlášť líbily různě rozkládací listy.

08.02.2017 4 z 5

Dům drobných radostí Dům drobných radostí Colette Vivier

Knížku mi doporučila mamka a musím říct, že jsem z ní byla opravdu nadšená. Četla jsem už spoustu dobrých knížek, ale jen málo z nich bylo tak dobrých, jako právě tahle - proto se mi taky tak moc líbila.

Chov a péče o koně Chov a péče o koně Linda Doleželová

Jedna z nejlepších knih o koních, kterou jsem kdy četla. Podrobný text a spousta fotografií člověku dokonale objasní to, co nevěděl ale i připomenou to, co už ano. Tahle knížka by rozhodně neměla chybět nikomu, kdo se o koně zajímá (nejen) v tomto směru.

Amélie a barevný svět Amélie a barevný svět Petra Neomillnerová

Tenhle díl byl pro mě méně zajímavý, než ten první a přišel mi tak trochu jako takový ten typický natahovač série, co mají autoři ve zvyku psát.

08.02.2017 3 z 5

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

Na tuhle knížku jsem si připadala i ve svých 12 letech, když jsem jí četla, docela stará. Na jednu stranu jsem si u ní oddechla ale na druhou jsem se trochu nudila. Příběh o kamarádství mezi duchem a člověkem byl zajímavý nápad a hodně se mi líbily ilustrace, ale myslím si, že jako román pro mládež by byla tahle knížka lepší.

08.02.2017 4 z 5

Jak myslí kůň Jak myslí kůň Cherry Hill

Tím, že autorka v knize na koně nahlíží z jiného úhlu pohledu se kniha stává opravdu zajímavou. Mně osobně opravdu pomohla v mnoha ohledech lépe pochopit koňskou mysl a chování, takže účel splnila, řekla bych, dokonale.

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Tahle knížka je ideální na oddechnutí od těžkého dne. Jednoduchá a přitom pěkná a vtipná.

08.02.2017 5 z 5

Jak malovat divoké koně krok za krokem Jak malovat divoké koně krok za krokem neznámý - neuveden

Víceméně je v knížce několik "stejných" návodů jak kreslit koně stylem kruhů a čar. Netvrdím, že by tahle metoda byla špatná, ale zdejší ilustrace prostě nejsou příliš realistické, tudíž se knížka hodí spíše pro ty, co nemají tak vysoké umělecké cíle. V opačném případě by se hodila nějaká jiná publikace.

08.02.2017 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tahle knížka je jako Hunger Games v princeznovském provedení. Jsou si podobné opravdu v hodně věcech, čímž Selekce dost ztrácí na originalitě. Někdy se docela vlekla, dál mi vadil milostný trojúhelník, který opravdu nemám ráda a Amerika coby království mi taky zrovna dvakrát neseděla. Celkově to ale nakonec nebylo zase až tak špatné, takže si přečtu i další díly. Každopádně je to vhodná alternativa pro ty, na které jsou HG moc brutální.

06.02.2017 4 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Originální nápad k oživení a vylepšení již tak dokonalé Kytice. Některé ilustrace se mi příliš nelíbily a symbolika na konci mi přišla zbytečně moc dlouhá, každopádně na druhou stranu tu jsou i ostatní (a hezčí) ilustrace, krásná předmluva na začátku a samozřejmě samotné Erbenovy balady.

29.01.2017 4 z 5