Dům drobných radostí

Deník malého francouzského děvčátka z pařížského předměstí o drobných radostech i trampotách, které prožije za nepřítomnosti maminky se svými sourozenci, kamarády i obyvateli starého činžáku v němž bydlí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23485/big_dum-drobnych-radosti-Btz-23485.jpg 4.788
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

La maison des petits bonheurs, 1954

Kniha Dům drobných radostí

MartaTkanička

Moc pěkná kniha ! četla jsem si jí asi šestkrát.

tez80
04.03.2020

Knížku jsem měla moc ráda jako dítě a mám dosud. Asi před 15ti lety jsem podle ní dělala program pro děti z druhých tříd o útěcích z domova. Velmi se na to hodila, ale zjistila jsem, že pro děti je už tahle kniha příliš zastaralá. Pak jsem ji asi před 6 lety předčítala svým dětem. Trochu je zaujala, ale nakonec jsme ji nedočetli. Ty reálie příběhu jsou opravdu současnosti moc vzdálené.

H.anicka
19.11.2019

Moje nejoblíbenější knížka z dětství. ❤❤

stanza
30.05.2018

Znovu objevená a stále stejně krásná, veselá i smutná, dojemná i rozpustilá. ❤
Moc pěkné i obrázky Dagmar Berkové.
Veselé rozpočitadlo -
Rududu je neženatý,
nechce platit ženě šaty !
Proto říká Rududu :
" Já se ženit nebudu !"

ferdada
06.02.2018

Knížka, kterou jsem si tak nějak načerno koupila úplně sama v druhý třídě. Byl z toho průšvih, že jsem se rozhodla bez porady s rodiči.
A ona mě provázela celým dětstvím, četla jsem ji několikrát, zvláštní bylo její grafické zpracování, to se mi moc líbilo. A pak se mi nějak ztratila!!! Jak je to možný - půjčila jsem ji - a už nenašla cestu zpátky, ke svý mámě, věrný čtenářce?! Inu, zkrátka už nebyla. Vloni jsem si na ni vzpomněla a začala po ní zas toužit. Podařilo se mi ji sehnat v jakémsi antikvariátu a já měla dost velkou radost. I z toho, že si zachovala takovou tu svoji vůni, jak si ji pamatuju. A tak ji budu číst znovu. Bude to svátek.

Žirafa5000
04.01.2018

Super knížka, četla jsem jí desetkrát. (Asi tak )
Je nádherná a pořád se k ní vracím. Poprvé jsem ji s nadšením zhltla do dvou dnů.

knihovnička007
04.10.2017

Tuto knihu jsem v dětství četla několikrát, měla jsem ji hodně ráda.
Nedávno jsem si na ni vzpomněla a určitě si ji budu chtít zase někdy přečíst. Tetu Mimi jsem z duše nesnášela, Riqueta mi bylo líto. Pořád jsem doufala, že se maminka už brzy vrátí.
Vzpomínám si na "paní Bídu". Na ztracenou peněženku s bajkou o želvě...
Moc hezká. Milé a příjemné čtení.

MichelleS
13.04.2017

Po letech jsem si znovu přečetla jednu z nejoblíbenějších knížek mého dětství. Neztratila nic ze svého kouzla.