suzanne1997 suzanne1997 komentáře u knih

River Wild River Wild Samantha Towle

Příběh od kterého se neodtrhnete. Věrohodně popsané scény, které vtáhnou a nepustí, dokud neotočíte poslední stránku. Vztah mezi hlavními hrdiny je zvláštní, vřelý a už na první pohled příjemný. Dialogy plynou, děj se nezadrhává a konec rozhodně zmate a překvapí. Líbila se mi ta chemie, která děj prostupovala a při doctení poslední věty mi bylo líto, že knihu musím odložit. Kdyby byl příběh o několik desítek stran delší, vůbec by mi to nevadilo, ba naopak. Autorka mohla alespoň za mě dej trošku natáhnout. Na mě byl prostě příliš krátký.

22.03.2021 5 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

To bylo tak žhavé, tak sexy, že kdybych neseděla podlomila by se mi kolena. V tomto případě byla přemíra sexu skvěle zasazena do příběhu až se zdá, že první vznikly ty sexuální scény a až poté ten příběh okolo. Láska mezi Loganem a Evie raší od momentu, kdy jí poprvé sundal pásku. Scény jsou až elektrizující, popis míst je pěkně doplňuje a každý z řádků přitom nechává vyniknout vztahu hlavních hrdinů. Kniha natolik vtáhne, že čtenář po pár listech ztrácí pojem o čase, děj se nevleče a příjemně plyne. Akorát ten konec, sakra... Jsem zvědavá, co tak strašného se stalo... Kniha má hlavu a patu, a čas strávený u ní rozhodně stojí zato. Za mě je tohle parádní kousek, který si určitě zaslouží místo v mé knihovně. Už se těším na další díl, než vyjde určitě po tomhle kousku ještě sáhnu Nikki Sloan vážně umí psát.

21.08.2021 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Wow, tak to bylo teda něco. Poutavý děj, milé postavy a dialogy, od kterých se nelze odtrhnout. Kniha ubíhala a já jsem ani nestačila otáčet stránky. Autorka nepřeskakuje ani se nezdržuje na místě, přesně ví, kde přestat, a tím dodává příběhu tu správnou jiskru. Jediné, co mi trošku vadilo je ten konec, který by stálo zato trošku rozvést. Už se těším na další díl.

23.11.2021 5 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Stejně tak smutný, jako okouzlující příběh, ze kterého láska a porozumění přímo tryskají. Eleanor a Grey jsou postavy pro sebe jako stvořené, krásně se doplňují a jejich vytrvalost je místy až obdivuhodná. Jeden druhého dokáží vytáhnout z toho nejhoršího, když to právě ten druhý potřebuje. Autorka vykreslila postavy Karly a Lorelai tak neuvěřitelně přesvědčivě, že se čtenář musí místy pousmát, místy se směje opravdu rád a místy zase nevěřícně kroutí hlavou. Každý kousek jakoby přesně zapadal do jejich příběhu, každá postava v něm měla své místo a každý krok, kterým autorka čtenáře vede byl předem promyšlený. Nejde napsat, že by si čtenář postavy zamiloval, spíš s nimi sympatizoval. Rozhodně to není kniha, ke které by se člověk s radostí vrátil, ale určitě stojí za přečtení.
Když jsem ji otevírala, čekala jsem něco jiného, něco docela jiného, rozhodně však ne příběh, který mi autorka naservírovala. Příběh hlavních hrdinů je specifický a dobře vykreslený. Láska, bolest, nenávist, utrpení a všechny další emoce z něj přímo čiší. Ale na druhou stranu, právě tohle je na knize to pozitivní. Autorka odhalila emoce, dokonale si pohrála s každou situací a nakonec z toho všeho vyšel opravdu povedený román, který rozhodně stojí zato otevřít na první stránce a o několik hodin později na poslední stránce zavřít.

13.08.2021 5 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Tahle kniha se čte až příliš snadno. Autorka dokáže psát natolik věrohodně, že se čtenář prostě v příběhu ztratí. Ztotožní se s postavami a žije jejich svět. Tajemství a jejich detaily pomalu a postupně vyplouvají na povrch a přirozeně dokreslují děj. A do charakterů postav se čtenář prostě musí zamilovat. 477 stran rozhodně není překážkou, děj pohltí a zaujme, navíc vezme čtenáře na místa, která se v románech pro ženy příliš neobjevují. Sama bych rozhodně uvítala pokračování. S Riley a Kaiem se totiž nechci loučit takhle brzy ...

24.04.2021 5 z 5

Příběh srdce Příběh srdce Kathryn Taylor

Dnes, krátce po poledni jsem knihu otevírala s tím, že přečtu jednu kapitolu a zase ji odložím. Můj původní záměr se však neuskutečnil. Autorka vás nutí číst dál, otáčet strany a pomalu se prokousávat už tak komplikovaným a zamotaným příběhem. Vykresluje postavy tak, že čtenáři okamžitě všichni přirostou k srdci a příběh si zamiluje. Děj utíká a propetenec se pomalu rozplétá. Díky tomu zavřete knihu až na poslední stránce. Přesně ve chvíli, kdy skvělý děj ukončí ještě lepší epilog.

09.11.2019 5 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Skvělá kniha, která chytne a nepustí. Chase a Mad se k sobě skvělé hodí a ostatní charaktery dej krásně doplňují. Do téhle knihy se čtenář prostě musí zamilovat. Stejně tak jako do prostředí, zápletky, jejich skvělých zpráv, které byly k popukání, i úžasného konce, který stoprocentně potěšil mou romantickou duši. Zápletka graduje a všechny části knihy na sebe dobře navazují. Přesto má tenhle příběh jednu velkou chybu. Je příliš krátký! Rozhodně bych si ráda přečetla další díl, nevadilo by mi, ani kdyby se z toho stal seriál na pokračování. Autorka prostě ví, jak to udělat, aby se čtenář stal součástí děje a nechtěl se ho vzdát a odejít.

07.05.2022 5 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Druhý díl série na ten první z mého pohledu příliš nenavazuje, pouze se chytá už existující kapely a jejího turné. Přesto je skvělý, zprvu odtažitý Gabriel a až moc energická Sophie, která mu svou přítomností dokáže převrátit život naruby. Ty dva si prostě nejde nezamilovat. Příběh plynul a řádky ubíhaly. Ostatní postavy se objevovaly a děj dotvářely. Pomyslnou korunku mu nasadil popis prostředí, do kterého autorka dokázala vtáhnout. V knize není nic navíc. Co mi však chybělo byla větší provázanost příběhů postav z prvního dílu. Zdálo se mi, že členové kapely jsou v knize trochu navíc, především proto že se o jejich osudech jako čtenáři dozvídáme jen velmi málo. Kdyby autorka napsala manažera nezavisle, jen by získal na originalitě a celkově by se z něj stal opravdu skvělý příběh (u pěti hvězdiček bych vůbec neváhala). Za mě 4,5 hvězdičky a jsem zvědavá na další díly.

23.11.2021 5 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Další ze společných děl neobyčejných autorek. Kniha zaujme a svým způsobem i pohltí, čtenář má pocit, že nutně musí číst dál. Příjemný děj krásně dokresluje popis míst, která Kendall s Carterem navštívili. I přesto, že je kniha předvídatelná, děj už snad milionkrát ohraný a postavy ničím nezajímavé, příběh funguje, nezadrhává se a příjemně plyne. Hlavní hrdinové se doplňují a společně dotvářejí celkový děj. Jediné, co mi na příběhu vadilo byl skok v čase a příliš rychlý konec. Celkově se mi zdá, že autorky hodně uháněly. Příběh by si stoprocentně zasloužil větší pozornost a rozvedení. Přesto je díky místům, kde se ocitli, a chemii, která mezi nimi celou dobu probíhala, nadprůměrný. Kdyby to šlo, hned kliknu na tři a půl hvězdičky. Od autorek jsem po předchozích zkušenostech čekala víc. Ideální kniha, když si chcete vyčistit hlavu, na nic nemyslet a neočekáváte hluboký čtenářský zážitek. Příběh se nevryje do paměti, nezanechá stopu ani nepohltí natolik, že by kniha musela mít místo na mé poličce.

21.11.2021 4 z 5

Král Král Devney Perry

Když už nic jiného, tak mě tahle kniha zaujala přinejmenším obálkou a jednoduchým názvem. Tak přesně tohle jsem si říkala, když jsem ji brala do ruky. A ejhle, dočkala jsem se velice zajímavých charakterů, propletených osudů a gradující zápletky. Autorka prostě umí navnadit, vtáhnout a nepustit až do poslední stránky. Napětí v různých formách, nejen té detektivní, spolu s rozmanitými emocemi sálají z každého řádku a nelze se od nich odtrhnout. Pomyslnou korunku tomu všemu pak dodává konec, který, sakra - potřebuju další díl. K této knize se stoprocentně vrátím a doufám, že autorka udrží laťku, kterou si tímto dílem nastavila.

16.05.2022 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Spolubydlící je rozhodně kniha, kterou nečekáte. Dva naprosté protipóly, zamotaný příběh několika lidí, kteří mezi sebou mají více či méně vřelé vztahy a neskutečný propletenec na první pohled se k sobě nehodících charakterů. Přesto do sebe každá část knihy přesně zapadá, nutí čtenáře přemýšlet. Autorka dokázala strhnout s sebou a postavit čtenáře do centra dění. Díky propracovaným dialogům a gradujícímu ději se kniha stává ještě o kousek lepší.
Na to, že jsem na ni narazila náhodou a neskutečně mě štvaly rozhovory typu Já a někdo, je takhle kniha překvapivě více než dobrá. Dokáže rozesmát, zarazit i překvapit. K autorčině tvorbě se rozhodně ještě někdy vrátím.

07.05.2022 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Dechberoucí příběh, který nutí čtenáře číst dál. Kniha, která chytne a nepustí až do poslední stránky. Prostředí i děj jsou natolik podmanivé, že se do díla člověk prostě musí zamilovat. A že to díky Leně a Ryanovi není vůbec žádný problém. Každá postava má v příběhu své místo, autorka nenatahuje ani nevynechává. Děj utíká a nepostrádá smysl. Za mě skvělá kniha, která na první pohled učaruje. Rozhodně stojí zato po ní šáhnout a nechat se pohltit dějem.

19.11.2021 5 z 5

Milovaný nevlastný brat Milovaný nevlastný brat Penelope Ward

Milovaný nevlastný brat je skvělý román s neotřelou zápletkou od kterého čtenář dostane úplně něco jiného, než čeká. Obě hlavní postavy lezou čtenáři v určité chvíli na nervy, děj je často tak komplikovaný a zamotaný, že se z něj lze jen těžko vymotat. A právě proto je příběh tak výjimečný. Obě jeho části na sebe navazují a doplňují se způsobem, který nenechá čtenáře odtrhnout jeho zrak až do poslední stránky. Navíc postava jako Sully mu nasadila pomyslnou korunku. Za mě úžasný příběh, který pohltí, donutí čtenáře přemýšlet a jeho zkombinovaná zápletka se neobjevuje pomalu v každé druhé knize. Určitě tedy stojí za přečtení.

11.09.2021 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Krásný, oddechový příběh, u kterého člověk místy neví, jestli se smát nebo plakat. Nemáte šanci si přečíst jen jednu kapitolu před spaním, kniha Vás strhne s sebou a jakkoli se snažíte na ni nemyslet - stejně myslíte a dohadujete se, jak dopadne.
Mé čtení začalo v devět večer přesně s tím, že kapitola stačí a zbytek příště. Poslední list jsem nakonec otočila v jednu ráno s pocitem, že konečně znám konec.
Za mě je tento příběh trošku slabší než Alfa samec, přesto si i on zaslouží to nejlepší hodnocení.

05.01.2020 5 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Už od první chvíle nechává tenhle román čtenáře na pochybách. Osudy hrdinů se vznáší někde mezi temnotou a světlem a autorka si se čtenářem místy opravdu hraje. Nikdy nevíte, co na Vás vyskočí, s jakou intenzitou bude vztah mezi Charlotte a Porterem pokračovat, a jestli vůbec vydrží. S každou další stránkou se odhalují další a další tajemství. Kniha vás nenechá na pokoji, dokud ji nedočtete. A vlastně ani potom.
Četla jsem příběh s dychtivou potřebou zjistit, jak to s hrdiny dopadne. A ani na minutu jsem si nepomyslela, že by mohl být nějaký druhý díl, jenže na poslední stránce na mě vyskočila věta: Pokračování v dalším díle. Co teď, když kniha je z knihovny, je sobota večer, ještě k tomu 21.12. a vy nutně potřebujete zjistit konec? Tahle kniha mě nenechala spát a já hned ráno běžela do knihkupectví. Proto doporučuji mít u sebe obě, než vůbec začnete číst.

22.12.2019 5 z 5

Psáno s lítostí Psáno s lítostí Aly Martinez

Dechberoucí příběh, který dokazuje, že věci nemusejí být takové, jak se zdá. Autorka dosytosti využila své umění a napsala dokonalý román s úžasnými postavami a neskutečným propletencem vztahů, jež končí přesně v tom nejnapjatějším bodě. S postavami se ztotožníte, budete žít jejich životy a prožívat lásku, bolest i všechno ostatní. Bez druhého dílu po ruce to ale nejde. Touha dozvědět se co se stane dál je přímo vražedná. Za mě jeden z nejlepších románů, jaké jsem kdy četla. Autorka je mistryní ve své disciplíně, její příběhy se čtou přímo samy a odtrhnout se od nich zdá se být úkol přímo nadlidský. Tolik zvratů v tak jednoduchém a záživném podání dokáže podat jen málokdo. Kniha rozhodně stojí za přečtení. Určitě se k ní v budoucnu ještě vrátím :-)

05.07.2023 5 z 5

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

Krásný oddechový příběh, který nenechá čtenářovy oči suchými. Sněhulka je prostě úžasná a celá její snaha dát Emily s Lukasem dohromady k popukání. Kniha se čte lehce, ani jedna ze scén nepůsobí nijak strojeně a příběh plyne tak, jako by měla plynout každá kniha. Hlavní hrdinové jsou všechno, jen ne otravní a čtenář si je dokáže i přes jeho silnou vůli velice rychle zamilovat. Každý příběh má svá pro a proti, jenže tady ta pro vyhrávají na plné čáře. Rozhodně doporučuji si knihu přečíst, kromě příběhu totiž dokáže vykouzlit úsměv na rtech a navodit vánoční atmosféru, a to i v případě, že je zrovna polovina léta a člověk se potí i za ušima. :D

11.07.2021 5 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Za mě jedna z nejlepších knížek, které jsem četla. Brilantní příběh, předvídatelně-nepředvídatelná zápletka, která rozbrečí a skvěle propracované postavy jsou přinejmenším dost velkými důvody, proč po téhle knížce sáhnout. Všechny postavy byly uvěřitelné, kromě Hailey, která mi připadala vznášející se někde napříč dětstvím a dospíváním. Prolínající se dějové linky několika postav dávají příběhu jeho vlastní jedinečnost a svým způsobem i uvěřitelnost, díky které čtenář zanedlouho ztratí pojem o čase. Výborná knížka, jejíž čtení uteče jako voda, tedy až na ten konec, který by, alespoň za mě, stálo zato více propracovat.

04.06.2021 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Tahle kniha je prostě úžasná. Do obou hlavních hrdinů se čtenář prostě musí zamilovat. Navíc všechno krásně plyne a děj je přímo prorostlý emocemi. Za mě je tohle jedna z nejlepších knížek a rozhodně stojí za přečtení. Už se těším na pokračování.

10.05.2021 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Příběh, který Vám nedá pokoj až do jeho samotného konce. Pohledy obou hlavních postav natolik poutavé, že Vám nevadí, když mezi nimi autorka neustále přeskakuje. Kniha plyne a čtenář se ani nenaděje a už otáčí poslední list.
Mi se kniha velmi líbila, autorka dokáže strhnout, chytnout a nepustit, upoutat. Příběh se nikde nezadrhává a autorka zbytečně nenatahuje scény, což neuvěřitelně oceňuji. Jediná chybička na tomto skvělém románu je příliš unáhlený konec - když už jsme se tak dlouho zabývali vším ostatním, mohla autorka přidat ještě několik stran a rozvést jejich vztah v posledních minutách čtenářovy pozornosti. Za mě však určitě stojí zato si tuto knihu přečíst a věnovat jí čas.

04.01.2020 5 z 5