Surikata369 Surikata369 komentáře u knih

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Super oddechovka, co se svižně čte. Příjemně vtipná :) Až budu mít chuť na něco lehčího, tak opět ráda vyhledám tuto autorku.

07.10.2020 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Tak na tuto knihu jsem měla velká očekávání a to nebylo úplně naplněno. Kniha to rozhodně není vůbec špatná, určitě stojí za přečtení! Jen jsem někde v půlce měla párkrát chuť ji odložit, protože se tam pořád psalo o tom životě v Perné, ale pak mě to zase začalo bavit. A také jsem několikrát byla lehce zmatená skrz nějaká fakta v knize (např. o otci Barbory). Nevím, jestli jsem četla zrovna nepozorně, nebo jsem si to měla domýšlet...?
No doufám, že tento můj komentář není až tolik zmatený, jako se cítím trochu já z téhle knihy :) Ale ještě jednou chci zdůraznit - určitě stojí za přečtení, klady převládají.

07.10.2020 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Teda knihy autorky mám ráda, ale toto? Toto se táhlo jako smrad :D Lepší přirovnání pro to nemám. Tolik zbytečných postav (ke kterým si člověk ani tak nějak nenajde cestu, ani je ,,nepozná", jak špatně jsou vykresleny), úplně zbytečné dvě dějové linky, vůbec žádné překvapení v knize, tolik romantický omáčky kolem no a k tomu konci se ani vyjadřovat nebudu. Fakt max. dvě hvězdy za mě.

01.10.2020 2 z 5

Dvanáct šancí na nevěru Dvanáct šancí na nevěru Libor Hörbe

Moje prvotina od tohohle autora a musím říct - za mě super :) Nejdřív se mi do ní bůhví proč (zřejmě kvůli nelíbivé obálce?) nechtělo, ale už od první stránky jsem věděla, že tohle si vychutnám a tak se taky stalo. Děj odsýpá, postavy dobře vykresleny, myšlenka VELKÉHO CUKU skvělá, styl psaní autora na jedničku... Nemám co dodat, samé superlativy :)

21.09.2020 4 z 5

Už se nikdy nevrátí Už se nikdy nevrátí Hans Koppel

Asi mám v poslední době štěstí na knihy, které mají tak dobrý potenciál a ten je zcela nevyužit. Škoda.

11.09.2020 3 z 5

Neviděli jste Melody? Neviděli jste Melody? Sophie Hannah

No asi takhle... myšlenka a nápad na knihu dobrý, ale to zpracování, průběh odhalování příběhu skrz nějakej pořad v televizi a celkově ty postavy v knize a jejich chování.... No víc jak dvě hvězdy určitě nedávám a knihu opakovaně nevyhledám.

11.09.2020 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Pokud máte chuť na trochu lehčí thriller, tak určitě můžete sáhnout po téhle knize. Není vůbec náročná na čtení, rovnou vás to vtáhne do děje, psána opravdu příjemným stylem. Co se mi opravdu na Dívce v ledu líbilo bylo to, jak se děj drží stále vyšetřovcí linie, není tam žádná postava zbytečná a žádné natahovačky děje. Co se mi líbilo méně? To, že šéfinspektor Fosterová tolikrát unikla o chlup smrti, až to bylo trochu přitažené za vlasy, hlavně ten konec... Ale jinak moc fajn počtení :) Nemám problém vyhledat další autorovu knihu.

01.09.2020 4 z 5

Alison - Život nekončí Alison - Život nekončí Marianne Thamm

Tak tahle kniha teda začíná dost zvostra, vlastně začíná hned tím dramatickým, příšerným zážitkem. To mě tedy hned zaujmulo, ale pak to šlo vcelku dolů. Bavilo mě hodně čtení o tom procesu, jak byli ti dva hnusáci potrestáni, avšak pak se to trochu zvrtávalo do takové sebepoznávací a ,,pomáhací" roviny. Chápu ale, že tak ta kniha byla myšlena a kvůli tomu vydána - aby pomohla ostatním obětem násilí.

27.08.2020 3 z 5

Léto v Paříži Léto v Paříži Sarah Morgan

Taková čtivá, prázdninová, dost předvídatelná kniha. Nebyl to špatný zážitek, když toužíte po něčem opravdu lehčím na čtení. Jen mě ke konci už vadilo, že je to vcelku přeslazené a nereálné (tolik náhod a odpouštění jako v téhle knize jsem dlouho nepotkala :D). Také si myslím, že mohla být o pár desítek stran klidně kratší, některé dialogy byly fakt už trošku mimo a natahovačka,, ale i tak to bylo vcelku příjemné čtení na odlehčení.

27.08.2020 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

No kniha to rozhodně není špatná, když je chuť číst o nějakých osudech, tak je ta pravá, protože těch osudů v knížce je ažaž. Mně ě to tedy nevadilo, neměla jsem problém se v postavách vyznat. Jediné, co můžu vytknout, tak že úplně asi nepobírám styl psaní autorky. Dobře, ty její dlouhé věty a souvětí bych ještě chápala, jen se mi to ne vždy hodilo ke každé té postavě. Protože to pak vypadalo, že mají všechny podobně sarkastické uvažování a to třeba k postavě Milušky ne úplně korespondovalo. Nejvíc hodící se věta k této knize podle mě je- NĚKDY MÉNĚ JE VÍCE. Ale někdy si ji určitě jako oddychovku přečtu znovu ráda.

18.08.2020 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Toto nebyla vůbec špatná kniha, skvělý námět, jen možná to rozuzlení mě lehce zklamalo, čekala jsem něco originálnějšího :)

18.08.2020 4 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Já mám prostě ráda tyto několikagenerační romány a tak mě i tento uspokojil. Nebylo tam sice to, co by mě nutilo neodkládat knihu, ale i tak se to pěkně četlo a já jsem ráda, že jsem na ni natrefila.

13.08.2020 4 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Pařížský architekt? Tak to jsem si fakt užila.:) Nápad s architektem a jeho skrýšemi byl důmyslný jako skrýše sami. Velmi mi seděl styl vyprávění a to, jak dokonale byla popsána atmosféra válečné Paříže a hrůzovláda gestapa. Jediné, co mi trochu vadilo bylo to, že to ke konci směřovalo k červené knihovně a také spousta špatně psaných přímých řečí (ale to je jasná chyba překladatele, opět). Ale vzhledem k tomu, jak čtivá kniha to pro mě byla, tak i přes ty negativa dávám plné hodnocení, abych se k ní někdy v budoucnu vrátila :)

05.08.2020 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Tahle kniha začíná tím, že vás okamžitě vpraví do děje, a to já velice ráda. Rovnou si začnete vykračovat s hlavním protagonistou ku chatě někde kdesi uprostřed lesů a oddech jen tak nepřijde, protože drama začíná hned a nekončí. Četlo se to jedním dechem, to doslova, možná bych ocenila trochu větší hloubku knihy-toto se dá přečíst tak za 2 hodinky. Maličko mě zarazil a asi zklamal ten konec, ale to jsou opravdu maličkosti proti tomu, jak je člověk celou dobu napnut a dost si to užívá. Nejvíc strašidelná část pro mě byla ta s tou skříní, to mě fakt vyděsilo :D Takže super zážitek :)

30.07.2020 4 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Bohužel dávám toto hodnocení, protože mi vůbec nesedl styl vyprávění. Námět a vše dobré, ale to zpracování... No asi nic pro mě, a to že mám velmi v oblibě tyto několikagenerační ságy.

29.07.2020 2 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Váhala jsem mezi 4* a 5* a nakonec stejně zvolím to nejvyšší hodnocení-za námět, za čtivost, za spád knihy. Jediné, za co jsem chtěla tu jednu hvězdu strhnout, tak to byly občasné chyby překladatele a někdy trochu nereálné chování SSáků... Ale jak říkám, četlo se to parádně a dost jsem si to užila, takže to promíjím :)

24.07.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

No musím říci, že před přečtením této knihy jsem měla takovou fázi, kdy jsem se nemohla do ničeho tak nějak začíst. A tato kniha? Naprosto ideální na něco takového, úplně mi to prolomila, začetla jsem se během prvních 10 vět. Kéž bych měla vždy tu čest a natrefila na takovej čtecí skvost, kterej mě rozečte jedna báseň :) Jinak díky této autorce si v poslední době dost oblibuji ty několikagenerační ságy, opravdu zajímavé kouknout na osudy jedné rodiny. A to, že to bylo zasazeno od 1. světové války, přes druhou, až po komunisty a revoluci, tak to je opravdu taková třešeň na dortu. Opravdu jsem si užívala každou větu, četlo se to fakt parádně, krásná čeština. Nevím teda, jestli to nechá ve mě nějak extra hluboký dojem delší dobu, ale to mi vůbec nevadí, beru to opravdu jako oddechovku a aspoň si ji v dohledný době budu moci zase přečíst :)

21.07.2020 5 z 5

Absolutní miláček Absolutní miláček Gabriel Tallent

Bohužel musím tuto knihu řadit mezi mé nedočtené. Vůbec mi nesedl styl psaní, nedařilo se mi začíst a popravdě se mi ani nechtělo. A to vyhledávám knihy s touto tématikou. Ale jelikož jsem nedočetla, tak nehodnotím.

13.07.2020

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Fajn, oddechová knížka. Mám ráda válečné příběhy, proto dávám o hvězdičku v hodnocení navíc. Jinak není to kniha, která by se vám úplně vryla do mozku, ale přesto rádi nějakej ten čas s Dorotheou a Robertou strávíte :)

13.07.2020 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Jako totální fanoušek Záhady Blair Witch hodnotím tuto knihu kladně, jelikož v knize bylo hodně podobných prvků. A jelikož mě děsila Záhada, děsila mě i tato kniha. Protože námět tedy super. Styl vypravování mě nevadil, ani nemám dojem, že do poloviny to bylo nějaké utahané. Za mě zkrátka skvělý čtenářský zážitek.

04.07.2020 5 z 5