Šura Šura komentáře u knih

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Ale jo, po předchozím dílu, z kterého jsem byla víceméně zklamaná, to celkem šlo. I když, ... věděla jsem už v první polovině knihy, kdo za vším bude stát, některé pasáže byly přehnané viz. disputace Smithe, ... Ve výsledku mě to ale bavilo.

28.10.2017 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Neskutečný dojem ve mně zanechala - to jsem nečekala. Ležela mi tady dva měsíce a den před tím, než jsem ji měla vrátit do knihovny, jsem si říkala, že se zkusím začíst a ... nemohla jsem přestat. Nakonec jsem čtení musela odložit na druhý den, ale stále jsem myslela na dědu, jak to s ním asi dopadne a doufala, že se z výpravy vrátí živ. Měla jsem pocit neskutečné blízkosti k tomu nezdolnému staříkovi. Tak milé prosté vyprávění o síle, o životních hodnotách, překonání sebe sama, krásném vztahu mladého chlapce k starému příteli... Prostě ... dobre jak cip.

21.09.2017

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Krásné, zanechává ve mně hluboký dojem už několik dní. Při čtení jsem měla jednu krizi kolem 150 strany a knihu jsem dokonce asi na měsíc odložila. Jelikož jsem ale nezapomněla na hlavní postavy, donutila jsem se pokračovat. Když jsem se dostala k porodu dvojčat, už jsem knihu nechtěla dát z ruky a využívala jsem každou chvíli k tomu, abych mohla číst dál.. Budu si ji muset pořídit do své knihovny, protože tohle bylo něco!

25.08.2017 5 z 5

Knihu jsem dostala a moc se mi do ní nechtělo, po shlédnutí hodnocení. Ale příjemně mě překvapila. Četla se dobře a bavil mě i autorův styl. Staříka a analfabetku jsem četla již dříve, takže s větším odstupem jsem se k autorovi zase ráda vrátila.

13.08.2017 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Příběh z války je velké, většinou srdceryvné téma a tak tomu bylo i u této knihy. Závěr jsem obrečela. Co mě ale nadchlo, byla forma vyprávění - netradiční vypravěčka, krátké vsuvky. Příběh měl spád a skvěle se četl. Krásně vykreslená laskavost Hanse a vztahy Liesel a ostatních postav. Milé.

20.06.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Příjemná oddechovka na volný víkend. Styl romantické komedie. Moje první kniha této autorky a nebylo to špatné i slza mi ukápla :-)

08.05.2017 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Knihu jsem přečetla rychle, ale přijde mi, že už mi nenabízí nic nového, zajímavého. Nesmrtelný Harry, který mi byl dříve velmi sympatický, je víc a víc nereálný. Závěr s falšováním úmrtí policejního řezníka už na mě bylo dost silné kafe.

22.03.2017 3 z 5

Nejkrásnější pohádky bratří Grimmů (převyprávění) Nejkrásnější pohádky bratří Grimmů (převyprávění) Gisela Fischer

Z dětství si ji nepamatuji, ale teď jsem ji objevila v knihovně a svým dcerám musím vybrané pohádky předčítat pořád dokola. Zařadila jsem si ji i do výzvy. I když těch pohádkových knih už mám letos přečteno mnohem více.

11.02.2017 5 z 5

Deník šílené matky aneb Ženská vydrží jako kůň Deník šílené matky aneb Ženská vydrží jako kůň Iva Lecká

Oddechovka. Po předchozí knize jsem potřebovala něco lehčího, a tak jsem sáhla po dárku od sestry. Hodnotila bych asi jen dvěmi hvězdičkami, moc jsem se u knihy ani nepobavila, tu třetí přidávám za velmi podobný náhled na mateřskou dovolenou a blízkost tématu. Mnohokrát jsem si řekla - přesně - to píše o mně.

02.02.2017 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Pohltila mě, četla jsem dlouho do noci a druhý den nebyla schopná nic dělat. Za tři dny přečteno. Přesto ubiram jednu hvězdu. Některé pasáže byly zdlouhavé a v některých momentech už mi to trošku přišlo "na jedno brdo". Těším se na poslední díl HH, který už mám rezervovaný v knihovně, a jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

11.01.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tato kniha byla mou první od Patrika Hartla a jsem z ní opravdu nadšená. Skvělý vánoční dárek, jsem ráda, že mi zůstane v knihovně a po nějaké době se k ní budu moci vrátit. Přečtená za dva dny. Smála jsem se nejvíc u dialogů Cyrila a Tomáše. Smích střídalo dojetí a přemýšlení o životě. Vůbec se mi nechce do další knihy, a to mě čeká můj oblíbený autor.

29.12.2016 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Jednoznačně nejlepší díl.

30.10.2016 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Kniha Nemesis mi přišla prozatím jako nejlepší ze série HH. Byla velmi čtivá a kvůli ní jsem zanedbávala i své povinnosti. Jednu hvězdičku ubiram za to, že jsem téměř od začátku věděla (tušila), kdo je vrahem z banky.

17.07.2016 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Pěkná, čtivá (za dva dny a to mám doma dvě mimina), ale nevyrazila mi dech tak jako Hvězdy nám nepřály.

03.02.2015 4 z 5