SuperFrankie SuperFrankie komentáře u knih

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Když si sám sebe nevážíte, podceňujete se a předem se vzdáváte, protože si myslíte, že nic nedokážete, je to známka slabé mysli. A musíte zapracovat na tom, abyste to překonal.

A pak tu máme ještě Alberta Einsteina, který údajně pravil, že únik z životních útrap představují pouze hudba a kočky.

Ano, Dalajláma je opravdu milovník koček a Rinpoče opravdu žila. :)

Celá knížka je strašně sladká a jako milovníkovi i vlastníkovi koček se mi strašně líbila, ale je důležité si uvědomit, že knížka není pouze o kočce samotné, ale o zprostředkování obrázku života v klášteře a hlavně přiblížení hlavních buddhistických myšlenek, nacož autor občas jaksi pozapomene. Mitchiemu se musí nechat, že se mu opravdu povedlo polopaticky a zábavných způsobem čtenáře zavést do taje buddhismu, ale za cenu poněkud fádního a občas přeslazeného příběhu. 5* jen díky tomu, že hlavní postava je kočka. :-) Jinak by to byly čtyři.

25.09.2013 5 z 5

''Je to součást jednoho a téhož problému, Mitchi,'' řekl Morrie. ''Připisujeme hodnotu nesprávným věcem a to pak vede k velkým životním zklamáním.''

''Jsme odborníky na plytké řeči typu: ''Jak se máš?'' , ''Kdy bydlíš?'' ,ale opravdu naslouchat druhým, aniž bychom jim něco vnucovali,zištně je k něčemu získávali nebo po nich chtěli něco na oplátku, toho je schopen málokdo.

Krásná, lidská a hlavně moudrá knížka, která mi ani tak neukázala jak se vyrovnat se smrtí a její rolí v životě (na to jsem ještě zřejmě příliš mladý), ale dokázala mi ukázat, kde jsou největší kazy a špatné hodnoty současné společnosti a kultury. Určitě po ní, až budu starší, ještě minimálně jednou sáhnu. Prozatím mě naučila žít podle trochu jiných hodnot a nehnat se za pozlátkem.

Díky Morrie.

08.09.2013 5 z 5

Strážce času Strážce času Mitch Albom

Pokud si však ublížíme proto, abychom způsobili bolest druhým, je to jen další volání, že chcem být milováni.

''Měla jsi před sebou spoustu dalších let,'' řekl.
''Nechtěla jsem je.''
''Ale ty roky chtěly tebe. Čas není něco, co můžeš odevzdat zpět. Hned ten příští okamžik může odpovědět na tvoji modlitbu. Pokud ho odmítneš, odmítneš nejdůležitější část budoucnosti.''
''Co je to?''
''Naděje.''

Vysvětlil, že jakmile jsme začali měřit čas, přestali jsme být spokojeni.
Člověk vždy usiloval o více minut, víc hodin, rychlejší postup, aby každý den dokázal ještě víc.
Prostá radost z žití od svítání do svítání se vytratila.

Úžasná knížka s jedinečným příběhem, který má sice, když pominu Dora, poněkud ploché postavy, ale dotkne se opravdu každého z nás. Je to příběh o čase a o tom jak špatně s ním lidé pracují. Při čtení knížky zapomenete na všední starosti a pocítíte nutkání osvobodit se od času jako takového, ale je to v dnešní době vůbec možné?

03.09.2013 5 z 5

Ma vie: Můj život Ma vie: Můj život Marc Chagall

Moc hezky napsaný, autobiografický životopis první třetiny Chagallova života. Knížku samotnou je těžko možné jakkoliv charakterizovat, je jako valná většina Chagallových obrazů: fialová. Hrozně složitě se vysvětluje Marcův teskný styl, kterým popisuje události svého života, ale většinu času se to skvěle čte. Jenže právě to většinou mě nutí udělit knize pouze čtyři hvězdičky, celá kniha je napsána na pomezí snu a reality a chybí ji chronologičnost. Každopádně mě uchvátilo s jakou vervou si Chagall stál za svým, ač ho okolí odsuzovalo kvůli jeho původu nebo stylu malby.

Citát :
Tvrdil, že mohu bestarostně pracovat po bohu hrdých kubistů, pro které jsem nejspíš byl ještě méně než vzduch.
Mně ovšem nevadili. Hleděl jsem na ně s úskokem a v duchu si říkal: ''Jen se nacpěte dosyta těch svých čtvercových hrušek na trojúhelníkových stolech.''

01.09.2013 4 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Naprosto fanstastický a jedinečný komiks. Po jeho přečtení mě mrazilo v zádech. Doporučil bych ho všem, kteří se chtějí něco dozvědět o hrůzách Druhé světové války, ale knížky jim nejsou tak blízké.

21.08.2013 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Nejsmutnější knížka, kterou jsem kdy četl, ale moc krásná. Při čtení si každý uvědomí jak je pro něj vlastní rodina důležitá.

16.08.2013 5 z 5

Kmotr Fotbal Kmotr Fotbal Luděk Mádl

Jednoznačně nejlepší kniha o zákulisí českého fotbalu. Mádl zase ukázal, že umí.

02.08.2013 5 z 5

Bludy z nudy Bludy z nudy Sacha Sperling

Skvělá knížka o nemoci dnešní doby, když mladí lidé cítí prázdnotu a nudu a útěchu nalézají v hektolitrech alkoholu a drogách, ALE je to jedno velké ale, které mi tuto knihu zkazilo a to je ten tajemný, homesexuální a až přehnaně romantický prvek, který sperling do románu dosti zbytečně zařadil.

12.06.2013 3 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Knížka, kterou by jsi měl přečíst každý milovník koček. :-)

11.06.2013 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

No kromě příběhu skladatele mi to přišlo všechno takové mdlé, nudné a příliš zdlouhavé.

09.06.2013 2 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Občas až moc velká fantasmagorie, která dokáže překvapit zajímavým prostředím a dějem.

08.06.2013 4 z 5

Kantos Hyperionu Kantos Hyperionu Dan Simmons

Knížní Pulp Fiction. :-) Kvalitou stejně skvělá kniha. Můžu všem jenom doporučit.

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Asi nejlepší knížka, kterou jsem kdy četl.

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Knižní porno. Nic víc, nic míň.

08.06.2013 3 z 5

Povídky psané pod vlivem extáze Povídky psané pod vlivem extáze Fréderic Beigbeder

Zajímavý povídkový výlet do světa drog, ale možná i díky této knížce na extázi asi nikdy nesáhnu.

08.06.2013 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Je to kniha pro určitou skupinu, ale pokud do ní patříte a jste fanouškem všemožných her, tak si ji užijete.

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Otřesně nudná kniha, která mě až na pár momentů absolutně nezaujala a samo prostředí poapokaliptického světa je nudné.

08.06.2013 1 z 5

Super pohádka, kterou jsem přečetl ve frontě, který čekala na vstup do Westminsterského opatství.

Posel Posel Markus Zusak

Skvělou knihu s zajímavým příběhem kazí zmatený a trochu zbytečný happy ending.

08.06.2013 4 z 5

Super švédská adaptace Forresta Gumpa. U některých momentů jsem se opravdu zasmál.