Šungitka

Příspěvky

Šedí jezdciŠedí jezdciL. L'Amour (pseudonym)

Pro mě opět velmi příjemná pohádka pro dospělé, kde dobro vítězí nad padoušstvím, a kde muži jsou odvážní a ženy statečné. Čtu L´Amoura moc ráda...

16.04.2020


Nevítaný hostNevítaný hostShari Lapena

To se mi fakt líbilo. Vyhovovalo mi, že se děj odehrává v uzavřeném prostředí a jen určitý počet lidí, takže jsem se stále dobře orientovala. Bylo to napínavé a dobře napsané. Rozuzlení trochu náhlé, ale nijak mi to nevadilo.

08.04.2020


CarolinaCarolinaH. M. Körnerová (pseudonym)

Knížka se mi četla docela dobře, byla jsem zvědavá, jak to dopadne, i když mi to bylo jasné už dost brzy. Přečetla jsem ji rychle, ale... je mimo mé chápání to časté omdlévání a potácení se, to mi šlo vysloveně na nervy. Na druhou stranu mám přítelkyni, která prodělala vztah s mužem, který ji fyzicky i psychicky týral, tak jsem viděla, že opravdu je ta žena (v tu chvíli) neschopna vlastního úsudku a rozhodování.
Knihu bych zařadila spíše do růžové než červené knihovny - což je pochvala. Žádné erotické vsuvky, za což jsem byla velmi vděčná. Je to lehké, ale svým způsobem napínavé čtení. Nebudu se bránit tomu si zase někdy něco od paní spisovatelky přečíst.

03.03.2020


Varovný signálVarovný signálLee Child

Tak tento díl mě moc neoslovil. V první půlce mně připadá Racher jako zamilovaný puberťák, a do dvou třetin knížky to bylo takové nijaké, poslední třetina už měla spád. Ani erotiku, ani spousty krve nemusím - to naopak. Mám ráda takové to vnitřní napětí, které mě vtáhne do děje. Tento díl mě většinou nechával nezaujatou. Třeba to bylo jen mým nedostatečným soustředěním...

24.02.2020


JatkaJatkaLee Child

Musím přiznat, že jsem k této knížce přistupovala s velkou rezervou. Pendergast od Childa a Prestona mě příliš neoslovil, tak jsem čekala něco podobného. Navíc vysloužilý voják, střílečky a tak (komentuji tímto i druhý díl)... Zcela překvapivě mě to vtáhlo do děje, Jack Reacher je sympaťák a vůbec mi nevadí, že to je nesmrtelný superman. Kupodivu se zaujetím sleduji jeho způsob uvažování, povídání o zbraních mi nevadí a jeho proměřování úhlú střelby úplně vidím před sebou. To bych u sebe nečekala. Prostě mě to nějakým způsobem oslovilo. Ve svém žánru je to pro mě dobře napsaná kniha, i když mezi své hodnotné knihy bych ji nezařadila. Ale to tento žánr splňovat nemusí. Tudíž to hodnotím v rámci thrillerů...

18.02.2020


Jako zabít ptáčkaJako zabít ptáčkaHarper Lee

Nádherná kniha - od začátku do konce...

05.02.2020


Dlouhá cesta domůDlouhá cesta domůLouise Penny

Asi dva měsíce jsem oddalovala otevření této knížky. Chtěla jsem si prodloužit tu dobu těšení se, když už ji mám v ruce. A pak jsem oddalovala dočtení. Nechtělo se mi ukončit setkání s přáteli, s lidmi, kteří mi jsou velmi blízcí.
Nikdo není černobílý, každý máme svou světlou i temnou stránku...
Miluji knihy s Gamachem, nejsou to "jen detektivky" - to zdaleka ne. Zasahují mnohem hlouběji do duše, do svědomí. Pokud je tam člověk pustí...

05.01.2020


Střelci z Údolí borovicStřelci z Údolí borovicL. L'Amour (pseudonym)

Opět příjemné pohlazení po duši...

18.12.2019


Stíny prérieStíny prérieL. L'Amour (pseudonym)

Knížky od L´Amoura jsou pro mě odpočinkem a pohlazením po duši.

17.11.2019


Umrlčí cestaUmrlčí cestaPeter May

Pro mě důležitější než detektivní zápletka bylo vysoce aktuální téma vlivu lidí na včely, a včel na lidi. Jako audioknihu jsem to poslouchala jedním dechem.

28.09.2019


KriminálníkKriminálníkKarin Slaughter

Bylo to velmi napínavé čtení, zajímavě propletené osudy. Nad čím si ale lámu hlavu je to, že mi asi nějak uniklo, jak týrané ženy mohly přežít. Celý jeden rok být přišitá k posteli, se zašitými ústy...
Nebyla žádná zmínka o umělé výživě - jak je krmil a dával jim pít? Totálně ochablé svaly... Ty proleženiny by také asi těžko byly k přežití, natož v těchto podmínkách porodit zdravé, usměvavé dítě... Jestli jsem něco přehlédla nebo jsem jen detailistka - nevím.
Pominu-li tyto "detaily", tak mě příběh velmi vtáhnul do děje, Willa mám moc ráda a budu v sérii dál pokračovat.

24.08.2019


Stepní vlkStepní vlkHermann Hesse

Četla jsem tuto knihu před mnoha lety a velmi mě oslovila. Hlavně její duchovní rozměr - bylo to v době začátků mých hledání odpovědí na věčné "PROČ". Takže moje hodnocení je za to přečtení tenkrát.

02.08.2019


Tiché lžiTiché lžiSarah Pinborough

No, teda! Bylo to opravdu velmi strhující a napínavé...

29.06.2019


Čas vlkůČas vlkůElisabet Nemert

Velice mě tato kniha oslovila a zasáhla. Často se mi při čtení vloudila otázka: Jak bych se zachovala já? Nejsem si sebou jistá. Strach je nesmírně mocný, pokud nás pohltí... A na konci vyznání jedné vězeňkyně z koncentračního tábora o svém postoji ke svým trýznitelům - to bylo velice silné. Toho bych chtěla být schopná! To je to skutečné vítězství ducha a skutečná svoboda.
Trocha patosu a naivity - obzvláště v milostné linii - mě nevadila. Cítím za tím touhu po čisté lásce a cti, prostě po dobrém životě.
Co mi vadilo, to bylo míchání právě té čisté lásky s chtíčem. To mi jaksi nesedí. Vášeň ano, ale chtíč - to s tím nejde dohromady. Nebo že by to bylo překladem?

18.06.2019


Temný kaňonTemný kaňonL. L'Amour (pseudonym)

Ráda se vracím k L´Amourovu lehce naivnímu světu Divokého západu, kde je čest, čistá láska, nádherná, ještě čistá příroda a kde jsou i padouši, nad kterými je třeba zvítězit. Je to pro mě pohlazení po duši. Odpočinek (kolikrát i velmi napínavý) od detektivek, thrillerů i románů z drsné přítomnosti.

13.06.2019


RelikvieRelikvieLincoln Child

No, musela jsem se přemlouvat, abych to neodložila nedočtené. Nakonec ta poslední čtvrtina byla napínavá, tak zkusím i další díl. Nečekám od toho nic hlubokomyslného, jen nenáročnou, napínavou četbu.

25.05.2019


VolavkaVolavkaSharon J. Bolton

Hodně, hodně napínavé. Jen mi to přišlo takové naráz ukončené a nedozavřené... Zůstaly mi některé nezodpovězené otázky. Možná to tak má být, třeba to bude zodpovězeno v některé budoucí knížce.

28.04.2019


Tak vchádza svetloTak vchádza svetloLouise Penny

Opět strhující čtení. A i při všem tom napětí jsou chvíle, kdy mě pohladí po duši nebo mě k slzám rozesměje. Gamache a jeho přátelé prostě dokáží vplout do mého života a být jeho součástí. Prožívám s nimi to, že i zdánlivé stavy zoufalství a beznaděje se vždycky v dobré obrátí. Děkuji paní Penny...

15.04.2019


PsanecPsanecL. L'Amour (pseudonym)

Dobrý odpočinek po detektivkách, takové pohlazení po duši... Mám moc ráda knihy od L´Amoura. A Jiříkem namluvení Sackettové - to je přímo balzám.

12.04.2019


MlčeníMlčeníDiane Chamberlain

Je to strhující příběh...

01.04.2019


Základní kniha reflexní terapieZákladní kniha reflexní terapieHedi Masafret

S touto knihou jsem se setkala ještě za hlubokého socializmu v samizdatovém vydání (tajně okopírované). Měla jsem velké zdravotní problémy a díky dlouholetému praktikování této receptorologie jsem si velmi pomohla (nejen sobě, ale i svým blízkým).
Navíc mě tato kniha navedla na myšlenku vzájemných souvislostí, ať tělesných orgánů, nebo psychiky a těla, a tím jsem byla "nakopnuta" k dalšímu hledání.
Dnes je tolik všelijakých knih, spousty informací snadno dostupných i na internetu, ale tenkrát bylo protizákonné i si jen okopírovat stránku, natož knížku. Dodnes jsem za tuto knížku vděčná. Receptorologii, když je zapotřebí používám i teď, a opravdu funguje.

28.03.2019


Případ GPřípad GHåkan Nesser

Bylo to hodně napínavé. Vymýšlela jsem nemožnosti, jak se to všechno mohlo stát, ale jak to bylo doopravdy - to mě tedy nenapadlo...

24.03.2019


Ve světle Pravdy: Poselství GráluVe světle Pravdy: Poselství Grálu. Abd-ru-shin (pseudonym)

Kniha, která tomu, kdo opravdu hledá odpovědi na vážné životní otázky může osvětlit, jak fungují zákony stvoření - přírodní, vesmírné či boží (jedno, jak to kdo nazývá). Proč se nám děje to, co se děje, a co my s tím můžeme dělat. Ale nemá nic společného s ezoterikou a i je mimo náboženství.
Pro mě je to kniha zcela zásadní, a jsem za ni vděčná.

03.03.2019


Vlna zločinnosti na zámku BlandingsVlna zločinnosti na zámku BlandingsPelham Grenville Wodehouse

Pro mě asi tento typ humoru není moc záživný. Dám přednost Saturninovi a ještě více panu Pratchettovi.

02.03.2019


Vnější tmaVnější tmaCormac McCarthy

Pro mě to bylo ponuré, drsné drama. Asi už víc knih od tohoto autora nemám zapotřebí.

02.03.2019


DravecDravecWilbur Smith

Strhující kniha, jen - pro mě - by tam ty erotické scény být nemusely.

02.03.2019


Mistrovská hraMistrovská hraSidney Sheldon

Napínavé, místy až strhující...

02.03.2019


Akce Soudný denAkce Soudný denSidney Sheldon

Bylo to napínavé...

02.03.2019


Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiRansom Riggs

Takové zvláštní, nějak jsem se s tou knížkou nedokázala sladit...

01.03.2019


Až na konec všech dníAž na konec všech dníJodi Picoult

Pěkný, silný příběh...

01.03.2019


1