Kletba rodu Campbellů

Detektivní román ze skotského prostředí na počátku druhé světové války, v němž hřmotný detektiv Gideon Fell, uznávaný specialista na záhadu „zamčeného pokoje“, řeší obměnu této záhady v zamčené komnatě zámecké věže, z kteréžto komnaty během krátké doby vypadnou z okna dva členové rodu Campbellů. Detektivka s humornými motivy, v níž významnou úlohu hraje i whisky s názvem Kletba rodu Campbellů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/72_/72652/kletba-rodu-campbellu-72652.jpg 4.340

Dr. Gideon Fell 13.

Literatura světová, Detektivky, Humor
Vydáno, Odeon

The Case Of The Constant Suicides, 1941

Kniha Kletba rodu Campbellů

milan3144
26.12.2018

Příjemné, vtipné, oddechové čtení.

jarin58
18.12.2018

Napínavá i vtipná detektivka staršího data a přitom napsána současným jazykem.

Sněžková
25.09.2017

Báječná knížka o tom, že i sebestřídmější rody se občas rozjedou na plné otáčky a že paníze nejsou vždycky až na prvním místě.
Sebevražda, vražda, temná zákoutí, tajemství a whiska, která dokáže probudit mrtvolu. To všechno se v této knize skrývá. A čte se krásně a rychle!

mira.k
16.09.2017

Můj oblíbený autor. A tohle je jedna z nejlepších klasických detektivek, které jsem četl.

katka134
31.03.2017

Dobrá detektivka s dávkou humoru, zajímavou zápletkou i koncem.

astroweb
03.11.2016

Detektivka příjemná, vtipná, připomínající zápletkou Agathu Christie, dosti líbilo.

woodward
23.06.2015

Kletba rodu Campbellů se trochu vymyká všemu, co John Dickson Carr napsal. Je mnohem lehčí a jaksi "stravitelnější" než jeho ostatní detektivky. Samo zjištění, že Kletba rodu Campbellů je pojmenování rodinné domácí whisky, vyráběné a konzumované na zchátralém šlechtickém sídle na břehu jezera, naznačuje, že obvyklá ponurost Carrových detektivek se tentokrát nekoná. Co všechno tihle Campbellovi, (dva profesoři historie se svým strýčkem lékařem) pod vlivem kletby vyvádějí, si přečtěte sami. Já dávám pět hvězd.

Marzb
23.06.2014

Našla jsem tuto knihu v haldě ostatních knih a krom děje zasazeného do Skotska, mě zaujala svojí (ne)vazbou, jelikož lepidlo zubem času zmizelo a jednotlivé strany byly v měkké vazbě jako by "vloženy". Co se týče obsahu, kniha zaručuje příjemné oddechové čtení. Většinou jsem ji četla při cestě do práce, takže jsem ocenila kratší kapitoly.

John Dickson Carr
americká, 1906 - 1977