Kletba rodu Campbellů

Kletba rodu Campbellů https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72652/bmid_kletba-rodu-campbellu-Ee3-72652.jpg 4 60 14

Dr. Gideon Fell série

Detektivní román ze skotského prostředí na počátku druhé světové války, v němž hřmotný detektiv Gideon Fell, uznávaný specialista na záhadu „zamčeného pokoje“, řeší obměnu této záhady v zamčené komnatě zámecké věže, z kteréžto komnaty během krátké doby vypadnou z okna dva členové rodu Campbellů. Detektivka s humornými motivy, v níž významnou úlohu hraje i whisky s názvem Kletba rodu Campbellů.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Humor

Vydáno: , Odeon

The Case Of The Constant Suicides , 1941

Lastodont
20.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Četlo se to docela hezky, místy se člověk dost pobavil, zejména na začátku, když se popisovala diskuse mezi vědci.
Na druhou stranu mi vadily nepravdivé informace: kysličník uhličitý není jedovatý (knížka tvrdí opak). Kysličník uhličitý není čpavý (knížka tvrdí, že je čpavý, tedy štiplavě páchnoucí). Wikipedie píše: "Oxid uhličitý (dříve kysličník uhličitý) je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu; při vyšších koncentracích může mít v ústech slabě nakyslou chuť." Jedovatý rozhodně není, vždyť ho vydechujeme a máme ho v bublinkách v perlivých nápojích. Udusit se jím můžeme, ale ne otrávit.
No ale když se nad toto povzneseme, tak se to dá číst.

bosorka@
07.01.2023 5 z 5

Je to anglicky humorné. Málokde jsem se tak pobavila. Místy jsem slzela smíchy.

Šungitka
20.01.2022 3 z 5

Velmi lehká a humorná detektivka. Nejvíc jsem se nasmála na samém začátku při cestě vlakem...

Terror
21.11.2021 3 z 5

Čtivá a lehce napsaná jednohubka, protknutá humorem a trochou toho mezipohlavního laškování, která splnila svůj účel - pobavila. Ale tak nějak mi přišlo, že detektivní zápletka, o kterou by v těchto knihách mělo jít především, je až příliš upozaděna. A Gideon Fell mne rozčiloval svým frkáním... :)
Když se sám sebe zeptám: "Přečteš si zase něco od Carra, pokud bude možnost?", musím odpovědět kladně.

mats379
26.01.2021 5 z 5

Jednanz mých hodně oblíbených, kde mi ani nevadi, že si tak trochu utahuje z tzv. ženské logiky. Moc vtipné a zabavné čtení...

milan3144
26.12.2018 4 z 5

Příjemné, vtipné, oddechové čtení.

jarin58
18.12.2018 4 z 5

Napínavá i vtipná detektivka staršího data a přitom napsána současným jazykem.

Sněžková
25.09.2017 5 z 5

Báječná knížka o tom, že i sebestřídmější rody se občas rozjedou na plné otáčky a že paníze nejsou vždycky až na prvním místě.
Sebevražda, vražda, temná zákoutí, tajemství a whiska, která dokáže probudit mrtvolu. To všechno se v této knize skrývá. A čte se krásně a rychle!

mira.k
16.09.2017 5 z 5

Můj oblíbený autor. A tohle je jedna z nejlepších klasických detektivek, které jsem četl.

katka134
31.03.2017 5 z 5

Dobrá detektivka s dávkou humoru, zajímavou zápletkou i koncem.

astroweb
03.11.2016 5 z 5

Detektivka příjemná, vtipná, připomínající zápletkou Agathu Christie, dosti líbilo.

woodward
23.06.2015 5 z 5

Kletba rodu Campbellů se trochu vymyká všemu, co John Dickson Carr napsal. Je mnohem lehčí a jaksi "stravitelnější" než jeho ostatní detektivky. Samo zjištění, že Kletba rodu Campbellů je pojmenování rodinné domácí whisky, vyráběné a konzumované na zchátralém šlechtickém sídle na břehu jezera, naznačuje, že obvyklá ponurost Carrových detektivek se tentokrát nekoná. Co všechno tihle Campbellovi, (dva profesoři historie se svým strýčkem lékařem) pod vlivem kletby vyvádějí, si přečtěte sami. Já dávám pět hvězd.

Marzb
23.06.2014 4 z 5

Našla jsem tuto knihu v haldě ostatních knih a krom děje zasazeného do Skotska, mě zaujala svojí (ne)vazbou, jelikož lepidlo zubem času zmizelo a jednotlivé strany byly v měkké vazbě jako by "vloženy". Co se týče obsahu, kniha zaručuje příjemné oddechové čtení. Většinou jsem ji četla při cestě do práce, takže jsem ocenila kratší kapitoly.

sej
03.02.2013 4 z 5

Příjemné ,zábavné čtení na dlouhé podzimní večery.K této knize se ráda vracím.Autor má luxusní smysl pro humor .Vážně fajn.