SumýšIrena SumýšIrena komentáře u knih

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Je to moc dlouhé a na můj vkus moc útěků...

13.04.2021 2 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Neurazí ani nenadchne...

06.07.2020 3 z 5

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

Už se vrátila pláštěnka a Will Dohoda, hurá!!!

01.06.2019 4 z 5

S pečetí viny S pečetí viny Jiří Hanibal

No, já se nepřipojím k většině. Kniha mi přišla průměrná. Podle anotace jsem čekala ucelený příběh 4 přátel. Zatímco se jedná spíš o střípky příběhů asi 30 osob, které se mnohdy knihou jen mihnou a mizí navždy pryč, prokládané dlouhými filozofickými myšlenkami.. Kniha začala být čtivá až na posledních 150 stranách. Odsun němců je zpracován poctivě, ale mé hodnocení to nezvedne.

05.06.2024 3 z 5

Za svitu měsíce Za svitu měsíce Jennifer Anton

Není to vůbec špatný příběh, ale na 5* to není. Vyprávění je takové ploché, kdyby šlo víc do hloubky, hodnotila bych vyšší známkou.

02.06.2024 4 z 5

Dům pod jasany Dům pod jasany Stuart Neville

Plusem knihy je, že je hodně čtivá. Přečetla jsem ji za jeden den. A teď vyjmenuji mínusy: krutost, násilí, deprese, manipulace, citové vydírání a tak useknutý konec, že příběh vlastně ani neskončil.

21.05.2024 2 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

Kniha mě zklamala. Čekala jsem historický román a dostala rozsáhlejší harlekýnku...

15.05.2024 2 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Pěkně napsaný příběh, jen mi trochu chybělo dokončení příběhu Estelle.

24.04.2024 4 z 5

Zákon prérie Zákon prérie Louis L'Amour

Kniha dá čtenáři přesně to, co od ní očekává. Starý dobrý Louis...

16.04.2024 5 z 5

Hondo Hondo Louis L'Amour

Kovbojka jak má být. Féroví muži, zbabělí muži, zásadoví indiáni, zákeřní indiáni, silná žena,...

09.04.2024 5 z 5

Nepsaný zákon Nepsaný zákon Louis L'Amour

Je to takový průměr. Trochu mě při čtení rušilo, jak se Conn vrací ve vzpomínkách do své minulosti.

08.04.2024 3 z 5

Srdcem mojí babičky Srdcem mojí babičky Barbora Linke

Půjdu proti proudu. Tato kniha mi připadala ještě slabší než předchozí díl. Ester mi k srdci nepřirostla a, na rozdíl od ostatních, jsem nepozorovala nějaký velký posun v jejím chování. Od začátku až do konce byla sebestředná a sobecká.

03.04.2024 2 z 5

Přes zákruty řeky Přes zákruty řeky Aimie K. Runyan

Jako román pro ženy se dá kniha přečíst, ale jako válečný román je těžce pod průměrem. Obávám se, že za měsíc nebudu vědět, o čem příběh byl.

26.03.2024 2 z 5

Vinařova žena Vinařova žena Kristin Harmel

Štítek knihy je román pro ženy, takže to musí být trochu víc naivnější. Ale i tak musím říct, že dějová linie že současnosti je vážně hrůza. V té z minulosti mi chybělo mnohem víc o odboji. Zatím je to nejhorší kniha, kterou jsem od autorky četla.

15.03.2024 3 z 5

V pravý čas V pravý čas Danielle Steel

Tak tohle je zdaleka to nejhorší, co autorka napsala. Nezáživné postavy, děj vyprávěný jen tak mimochodem, minimum dialogů a často se opakující nářky typu "jsem sama nikomu se nemůžu svěřit se svým úspěchem". Dělalo to na mě dojem, že se touto knihou paní Steelová snaží vypořádat s nějakou křivdou, která se jí stala jako spisovatelce.

12.03.2024 odpad!

Lvíče Lvíče Josef Škvorecký

No, nebýt té detektivní a romantické linky, musela bych dát o dvě hvězdy míň. Redakční příběh mě vůbec nebavil. Je zdlouhavý a děj neposouvající. Mrzí mě to, protože ostatní knihy od Škvoreckého mám moc ráda.

26.02.2024 2 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

(SPOILER) Třetí díl je rozhodně nejlepší z celé trilogie. Řadím se k té menšině, která Temnyje nemusí a naopak mám moc ráda Mala. Takže konec mi naprosto vyhovuje. Také vysvětlení umocňovačů se mi moc líbilo. Jen mám pocit, že se autorka v řešení Mala trochu inspirovala viteálem z Harryho P.

15.02.2024 4 z 5

Dívka z Berlína Dívka z Berlína Mandy Robotham

Tuhle knihu hodnotím jako slabší střed. Neurazí ani nenadchne. Pohled novinářů je určitě netradiční téma, ale postavy jsou takové ploché a jejich činy jsem jim ani moc nevěřila. A láska na konci přišla taky jen tak mimoděk. Škoda

07.02.2024 2 z 5

Výhled přes střechy Výhled přes střechy Suzanne Kelman

Knihy na podobné téma vždycky srovnávám se Slavíkem, který je pro mě nej. Tahle se mu sice nevyrovná, ale 5 hvězd si stejně zaslouží. Už jenom tím, že má základ v opravdovém hrdinovi. Příběh Josefa, Hany, Michaela a Elke si budu dlouho pamatovat.

02.02.2024 5 z 5

Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alison Weir

Bohužel i já se přidávám k těm, které kniha zklamala. Je rozhodně lepší než Králova dcera. Tady je Alžběta mnohem ráznější a uvěřitelnější. ALE ten překlad, ten místy působí, že překladatel použil google a nebo náhodný generátor slov. Nehledě na záměny osob během vyprávění a dialogů. Také mi vadila chyba v letopočtu v rodokmenu na začátku. Prostě se to nepovedlo.

26.01.2024 2 z 5