Sumatrae Sumatrae komentáře u knih

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Tak tato kniha se mi libila zatim ze vsech, co jsem od autora cetla, uplne nejmene Nebyla nejhorsi, to zase ne, zapletka zajimava, pripad taky, ale nejako jsem se do cteni poprve musela nutit, az v druhe polovine nabrala kniha trochu spad a zaver byl tak trochu useknuty

19.08.2021 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Dalsi dil a opet super zapletka i rozuzleni Na Weaverovych knihach se mi libi, ze neco vzdy odhalim a neco mi zustane skryto, ze jsem vzdycky aspon malinko prekvapena Zaver me tak prekvapil, ze jsem hned sahla po dalsim dilu, a to to normalne prokladam jinym zanrem nebo autorem, ale to se nedalo vydrzet!

03.08.2021 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Tento pribeh se mi libil o neco vice jak prvni kniha autorky, dokonce jsem i uhadla vraha, coz se mi v prvni nepodarilo, i kdyz duvod mi zustaval skryty Kniha je propracovana opet do posledniho detailu a tentokrat byl do deje trosicku vice zapojen inspektor Bergman Uz se tesim na dalsi kousek, jak uz jsem psala minule, libi se mi tento styl pojeti detektivky, prijemne osvezeni

29.06.2021 5 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

Kniha me moc nenadchla Nesnasim, kdyz je original knihy z jineho statu, v tomto pripade Francie, a prekladatel pouzije Marušku?! Jako proc, proboha?! Ostatni maji sve originalni jmeno, a pak vam oci rve Maruška... Uz ze zacatku jsem chtela knihu odlozit, protoze mi to silene vadilo... Dala jsem knize sanci a namet je zajimavy, dopisy "ze zahrobi" taky super, ale zda se mi, ze to slo lepe zpracovat... Nejako jsem uplne autorce neverila, dokonce ani smutek ze smrti "Marušky" mi prisel jako konstatovani faktu, nikoli jako proziti emoce... Dobra oddechovka na cervnove horke dny....

18.06.2021 2 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Skvela kniha, perfektni zapletka a zajimave prostredi Vraha jsem tentokrat odhalila, ale motiv mi zustaval skryty Spojeni serioveho vraha, ruske mafie a zajimave fascinace vraha dali pribehu skvelou jiskru Musim rict, ze mne mile prekvapilo, ze David nebyl tak nesmrtelny jako v prvnim dile Uz se tesim na dalsi Timovu knihu

09.06.2021 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Opet skvela kniha, pribeh mel hlavu a patu, skvele rozuzleni, kdy jsem ani jedno neuhadla a Alex me teda opravdu vytacela do extremu...

29.05.2021 5 z 5

Slavné případy Interpolu Slavné případy Interpolu Václav Pavel Borovička

Knizka me svym zpracovanim prilis nezaujala Nahusteno prilis moc informaci do kratkych kapitol, nekdy to bylo krkolomne, hekticke, nektere popisky zbytecne zdlouhave, jine kuse... Kdyz porovnam s jinymi knizkami na toto tema, byl toto takovy prumer

25.05.2021 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Tohoto autora jsem uplne nahodou objevila minuly tyden na youtube pri ukazce z knihy Udoli mrtvych... Byla jsem napnuta jak struna, skvely prednes Igora Barese, miluju jeho hlas, a useknuty dej v tom nejlepsim zapricinili, ze jsem zacala patrat, kdo je Tim Weaver....nevim jak mi mohl uniknout z meho hledacku nadsence thrilleru a detektivek vseho druhu A uz mi v patek dorazil balicek vsech jeho knih :))) Nektere veci, musim souhlasit s edith79, byly pritazene za vlasy, ale nevim, zda prednes autora, sympaticky David, ktery je tak trochu jako nesmrtelna kocka, nebo ujeta idea hlavni zapletky....svizny styl psani, kde je vseho, az na obratnost a zivotnost hlavniho hrdiny a jinych kladnych postav, tak akorat... Zkratka uz se tesim na dalsi knizku :)

18.05.2021 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Kniha patri spis ke slabsim pribehum autorky, ale i tak se mi moc libila Dum byl tak uzasne popsany, ze jsem hlavni hrdince strasne zavidela :) Sympaticke postavy i prostredi, oddechovka ke kave jak delana

16.05.2021 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Dalsi moje nove objevena autorka a opet jsem nebyla zklamana Vyborne propracovana zapletka, sympaticke postavy a zajimave prostredi zlocinu Uz se tesim na dalsi dil

06.05.2021 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Knizka se dobre cetla a hlavni zapletka mela opravdu skvely namet, ale jsem z te knihy nejako rozpacita, autor nevyuzil potencial tematu Tahnouci se dej, vse vysvetlovano dopodrobna, filozofovani s byvalou ucitelkou o minulosti, bylo rozsahahlejsi nez vysvetleni hlavni zapletky O byvalych pripadech jsem se dozvedela snad vice, nez o tom soucasnem, ktery se tu resi Samotny zaver schrnuty do 3 stranek a useknuty a najednou zacina novy pribeh...

26.04.2021 2 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Tato kniha je treti, kterou jsem od autorky cetla a jeste lepsi nez ty predchozi... Zprvu mi byla Dorothy velice sympaticka, ale jak se pribeh rozpletal, me sympatie upadaly a zacala jsem mit tuseni, jake rozuzleni nas zaverem ceka, ale i tak me samotny konec prekvapil Moc povedene vsechny casove linie, sympaticke postavy a napinave chvile

20.04.2021 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Jednim slovem super! Napeti az do konce, cetla se vyborne, skvele navozeni atmosfery a jelikoz mam zrovna vyron kotniku, vzila jsem se do deje pomalu doslova ;) Libila se mi mnohem vic jak Korist

13.04.2021 5 z 5

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

Kniha pro mne byla velkym zklamanim, nektere veci se ji musi nechat... dobre se cetla, postava Maud mi byla moc sympaticka, pribeh mel hlavu a patu, ale napeti a horor jsem tedy postradala Jsou knihy, kde jiz na zacatku vite pointu pribehu, ale i tak dokazi byt strhujici, ale toto bylo nemastne neslane Nektere odstavce jsem musela cist 2x, protoze jsem nechapala, k cemu se autorka vyjadruje, coz muze byt i chybou prekladu Ke gotickemu romanu to ma podle mne daleko, pokud knihu srovnam se sestrami Bronteovymi nebo Daphne du Maurier... A zaverem, nemam rada, na coz jsou u nas v CR specialiste, kdyz se nazev originalu knihy nebo filmu zmeni na "trefny" preklad, kdy pochybujete silne o tom, jestli prekladatel knihu cetl nebo film videl...

07.04.2021 2 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

(SPOILER) Jsem rada, ze jsem autorku nahodne objevila na internetu Moje prvni setkani s jeji tvorbou a byla jsem tak nadsena, ze mam doma jiz vsechny jeji knihy a tesim se, az se k nim proctu Zacatek knihy, kde se seznamujete s hlavnimi postavami pribehu, mi nejdrive prisel hrozne zdlouhavy, ale potom, co jsem dosla na konec knihy, to do sebe pekne vsechno zapadlo a neprislo mi zbytecneho nic Vraha jsem neodhalila, sice mi prislo, ze tam musi byt nejaka souvislost s umenim, protoze dve nesouvisejici vrazdy - to by byla az moc velka nahoda, ale toto by me vazne nenapadlo.... Zbytecna vrazda a opet se ukazalo, ze myslet si znamena h..... vedet :) Mrzela me vrazda moji oblibene postavy Julie, ale tak uz to chodi.. Na autenticnosti pridava i to, ze je detektivka psana v nasem domacim prostredi...prijemne osvezeni po britskych a americkych autorech

07.04.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Prvni knizka od teto autorky a musim rict, ze se mi moc libila, jen bych ji nenazvala uplne hororem Pocinani policie bylo pro me trosku zarazejici... Vypadalo to, ze vysetrovatelka na to uplne kasle, jiz predem je ji jasne jak to dopadne, a proto se ani nesnazi pripad resit, az po x strankach se dozvite, ze zmizelou prece jen nekdo hleda, pritom o tom nikde neni zadna zminka na pocatku vysetrovani, kde autorka spis resi jen soukromi vysetrovatelky a o vysetrovani nepadne ani slovo, ani o tom jak probiha, kde hledali, co delali....tato stranka knihy mi moc propracovana neprisla Hlavni dejova linie v lese se mi libila, mela napeti a spad, a samotne rozuzleni pribehu bylo taky dobre a vse do sebe pekne zapadlo

01.04.2021 4 z 5

Zázrak Zázrak Katherine Sutcliffe

Neni to uplne muj salek kavy, ale dobre se cetla, sympaticke postavy, pohadka pro dospele, spis takove oddechove cteni pri techto slozitych dnech

29.03.2021 4 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Tato kniha byla mym druhym setkanim s autorkou a opet me nezklamala Dejova linie z minulosti me bavila mnohem vice, a zaver pribehu jsem hltala a nemohla se od knihy odtrhnout... Je hrozne jak ocekavani a predpoklady rodicu o budoucnosti svych deti, dokazi totalne znicit jejich zivoty, kdy i davno po jejich smrti, ziji deti dle nastavene lajny Sestry Blytheovy mi byly velice sympaticke a bylo mi lito, ze jsem se o nich nedozvedela vic Konec byl opravdu prekvapivy, i kdyz se vlastne neco takoveho dalo predpokladat...

22.03.2021 4 z 5

Nejděsivější československé zločiny Nejděsivější československé zločiny Jaromír Slušný

Knizka se dobre cetla, dobre ve zkratce sepsane zakladni informace pripadu Vadily mi gramaticke chyby a uplne jsem nesouhlasila s tim, jak byl podan pripad Olgy Hepnarove, o kterem jsem hodne cetla ze zasvecenejsich zdroju Asi mi vyhovuje vic podani pana Viktorina Šulce, ktery pri sepsani svych knih spolupracoval prave se zminenym vysetrovatelem Markovicem, nez toto I tak jsem se o nekterych pripadech dozvedela neco noveho, napr. Roubal a Stodolovi, nebo se docetla o kauzach, o kterych jsem nikdy necetla, a to o Josefu Svobodovi nebo o Polakovych

07.03.2021 3 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Opet skvele cteni, prolinani pritomnosti a minulosti, romantika, tajemno, napeti Vyuziti dejin Anglie a Skotska k zasazeni pribehu dela roman jeste realistictejsim a zajimavejsim Vse, co mam rada v jednom Autorcino psani mi pripomina mou dalsi oblibenou spisovatelku Barbaru Erskinovou

04.03.2021 5 z 5