Zázrak

Clay a Trey Hawthornovi jsou identická dvojčata. Přesto však jsou odlišní. Prvorozený Trey byl od malička vychováván jako pravý šlechtic, který se stane dědicem rodinného titulu i nemalého bohatství. Proto z něj vyroste arogantní, namyšlený a ješitný muž, který našel zálibu v divokých radovánkách a v náručích milenek. Clay zdědil nevelký majetek, který dokázal mnohokrát znásobit při hazardní hře v kartách. Trey požádá svého bratra, aby jeho jménem získal srdce i ruku ženy, s kterou se náhodně setkal. Clay zpočátku odmítá, ale nakonec odjíždí jako vévoda ze Salterdonu. Miracle Cavendishová, která samozřejmě nemůže rozeznat, že se nejedná o stejného muže, je pobouřená jeho nedávným chováním a rozhodně před ním zavře dveře jejich rozpadajícího se hradu. Po čase však zjišťuje, že se snad ve svém úsudku zmýlila a že vévoda je ve skutečnosti velmi milý a příjemný člověk. Netrvá dlouho a beznadějně se do něj zamiluje a Claye postihne totéž. I když se snaží odolat pokušení, Clayovy city jsou silnější než zdravý rozum a nakonec s budoucí ženou svého bratra stráví bouřlivou noc. Miraclina láska k vévodovi je tak veliká, že opouští svůj rodný ostrov a odjíždí s ním do Londýna. Zde pro ni nastává nelehké období života. Jak je možné, že ten milý a usměvavý muž se může během chvilky změnit v chladné a sobecké monstrum? Do takového muže se přece nemohla zamilovat! Odmítá připravovanou svatbu a chce se vrátit domů. Dobrou vílou příběhu se stává stará vévodkyně, která posílá Miracle na venkov, aby tam přišla k rozumu. Miracle je uchvácena nádhernou přírodou a milými lidmi, kteří žijí na panství vévodova "mladšího" bratra. Jediné, co ji znepokojuje, je, že se s ním nesetkala......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30415/zazrak-30415.jpg 3.926

Hawthornovi (1.)

Miracle (1995)

Vydáno:, Oldag

Lembac

Miracle žije celkem osamoceně ve zchátralém hradě Cavisbrook na ostrově Wight, kde chová stádo ušlechtilých koňů, pár slepic, pěstuje svoji vlastní zeleninu, šije úžasné košile a po nocích pracuje jako strážce dosti nestabilního majáku. A občas zachrání právě naplavené pocestné. Takto se seznámí s Treyem, vévodou Salterdonem, který se však nestane jejím hledaným miláčkem, poněvadž má chladné ruce, oči a beztak i charakter. Trey je vůbec v této knížce popsán tak negativně, že jsem zvědavá na to, jak z něj chce autorka vykřesat aspoň trochu snesitelného hrdinu svého dalšího románu. Naopak Clayton, o pár minut mladší vévodovo dvojče, je vylíčený nesmírně kladně. Veškerý majetek vydřel vlastníma rukama (občas tedy taky něco vyhrál v kartách, ale to obratem zase ušlechtile zhodnotil, takže jeho morální kredit zůstává neposkvrněn), je také vzdělaný, tolerantní, laskavý a má teplé ruce. Mírnou skvrnkou na jeho sněhobílé vestě je až přehnaná loajalita k bratrovi, která by ho mohla v důsledku připravit o životní lásku = Miracle. Naštěstí se v celkem zamotaném příběhu nachází i babička obou dvojčat, která jako deus ex machina přivede toho správného - teplorukého - bratra do Miracliny náruče.
Knížka se četla velmi dobře a plynule, téma bylo hezké a neotřelé. Po napínavém konci jsem si oddychla, že všechno dobře dopadlo. Dávám pět hvězd.

munka
28.04.2014

Rozprávka pre dospelých, potešila, nesklamala. Už sa teším na príbeh o Treyovi

Katherine Sutcliffe

Katherine Sutcliffe