Zázrak

od:


KoupitKoupit eknihu

Clay a Trey Hawthornovi jsou identická dvojčata. Přesto však jsou odlišní. Prvorozený Trey byl od malička vychováván jako pravý šlechtic, který se stane dědicem rodinného titulu i nemalého bohatství. Proto z něj vyroste arogantní, namyšlený a ješitný muž, který našel zálibu v divokých radovánkách a v náručích milenek. Clay zdědil nevelký majetek, který dokázal mnohokrát znásobit při hazardní hře v kartách. Trey požádá svého bratra, aby jeho jménem získal srdce i ruku ženy, s kterou se náhodně setkal. Clay zpočátku odmítá, ale nakonec odjíždí jako vévoda ze Salterdonu. Miracle Cavendishová, která samozřejmě nemůže rozeznat, že se nejedná o stejného muže, je pobouřená jeho nedávným chováním a rozhodně před ním zavře dveře jejich rozpadajícího se hradu. Po čase však zjišťuje, že se snad ve svém úsudku zmýlila a že vévoda je ve skutečnosti velmi milý a příjemný člověk. Netrvá dlouho a beznadějně se do něj zamiluje a Claye postihne totéž. I když se snaží odolat pokušení, Clayovy city jsou silnější než zdravý rozum a nakonec s budoucí ženou svého bratra stráví bouřlivou noc. Miraclina láska k vévodovi je tak veliká, že opouští svůj rodný ostrov a odjíždí s ním do Londýna. Zde pro ni nastává nelehké období života. Jak je možné, že ten milý a usměvavý muž se může během chvilky změnit v chladné a sobecké monstrum? Do takového muže se přece nemohla zamilovat! Odmítá připravovanou svatbu a chce se vrátit domů. Dobrou vílou příběhu se stává stará vévodkyně, která posílá Miracle na venkov, aby tam přišla k rozumu. Miracle je uchvácena nádhernou přírodou a milými lidmi, kteří žijí na panství vévodova "mladšího" bratra. Jediné, co ji znepokojuje, je, že se s ním nesetkala......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30415/zazrak-30415.jpg 3.926
Série:

Hawthornovi (1.)

Orig. název:

Miracle (1995)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Oldag
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Lembac
17. srpna

Miracle žije celkem osamoceně ve zchátralém hradě Cavisbrook na ostrově Wight, kde chová stádo ušlechtilých koňů, pár slepic, pěstuje svoji vlastní zeleninu, šije úžasné košile a po nocích pracuje jako strážce dosti nestabilního majáku. A občas zachrání právě naplavené pocestné. Takto se seznámí s Treyem, vévodou Salterdonem, který se však nestane jejím hledaným miláčkem, poněvadž má chladné ruce, oči a beztak i charakter. Trey je vůbec v této knížce popsán tak negativně, že jsem zvědavá na to, jak z něj chce autorka vykřesat aspoň trochu snesitelného hrdinu svého dalšího románu. Naopak Clayton, o pár minut mladší vévodovo dvojče, je vylíčený nesmírně kladně. Veškerý majetek vydřel vlastníma rukama (občas tedy taky něco vyhrál v kartách, ale to obratem zase ušlechtile zhodnotil, takže jeho morální kredit zůstává neposkvrněn), je také vzdělaný, tolerantní, laskavý a má teplé ruce. Mírnou skvrnkou na jeho sněhobílé vestě je až přehnaná loajalita k bratrovi, která by ho mohla v důsledku připravit o životní lásku = Miracle. Naštěstí se v celkem zamotaném příběhu nachází i babička obou dvojčat, která jako deus ex machina přivede toho správného - teplorukého - bratra do Miracliny náruče.
Knížka se četla velmi dobře a plynule, téma bylo hezké a neotřelé. Po napínavém konci jsem si oddychla, že všechno dobře dopadlo. Dávám pět hvězd.

munka
28.04.2014

Rozprávka pre dospelých, potešila, nesklamala. Už sa teším na príbeh o Treyovi

Autor a jeho další knihy

Katherine Sutcliffe

Katherine Sutcliffe
americká, 1952

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených38x
v Knihotéce17x
v Chystám se číst10x
v Chci si koupit5x