strana394 strana394 komentáře u knih

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Příběh je už od začátku napínavý, a čím více děj pokračuje, tím víc se napětí stupňuje. Určitě musím pochválit originalitu námětu. Postavy jsou vykresleny uvěřitelně, nejsou to žádní akční superhrdinové, ale obyčejní lidé, kteří mají své strachy a obavy a velmi dobře se do nich dokážete vžít.

I když jsem měla svého podezřelého, ukázalo se, že jsem byla vedle jak ta jedle. A když už jsem si myslela, že je vše vyřešeno, autorka přišla s dalším zvratem. Hodně mě to překvapilo, ten člověk by mě ani ve snu nenapadl.

V knize dokonce téměř chybí romantická linka. Občas se sice někde mihne chlapec Maddiiných snů, ale jelikož je natolik stydlivá, a navíc zabraná do vyšetřování vraždy, je to vrchol Madiina milostného života. Ale konečné zjištění, čí syn je, mě dostalo. Krásná náhodička a velmi milé zakončení.

15.11.2021 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Autorka měla zajímavý nápad na vílí turistické město, ve kterém obyvatelé nepochybují, že víly existují, zatímco turisté riskují své životy ve snaze se s nimi setkat. Prolínání magického vílího světa s moderními prvky a na první dojem "obyčejným" městečkem dobře fungovalo.

Co mě okouzlilo, bylo jednoznačně prostředí lesa, ve kterém se většina knihy odehrává. Chladné, temné, plné nestvůr, magické, opředené tajemstvím, a přesto lákavé. Bytosti, které zde vystupují jsou nádherné i strašidelné zároveň. Autorka skvěle zvládla vytvořit svět, který je pohádkový, a přitom naprosto děsivý.

Knize nechybí akce, záhady, tajemství, ale ani špetka romantiky, a to hned ve dvou linkách. Nutno podotknout, že kniha má pomalejší rozjezd a docela dlouho trvalo, než jsme se dostali k onomu spícímu princi z anotace.

09.11.2021 5 z 5

Temnota na okraji města Temnota na okraji města Adam Christopher

Seriál úplně zbožňuju, ale bohužel tahle kniha mě moc nenadchla.. Dostaneme temnou, akcí nabitou kriminálku, bez které jsem se ovšem mohla v klidu obejít. Uvítala bych, kdyby se autor zaměřil trochu víc na jeho osobní život, například co se stalo jeho dceři, jak to Hopper zvládal, dopad na manželství.

16.09.2021 2 z 5

Město světců a zlodějů Město světců a zlodějů Natalie C. Anderson

Po celou dobu příběhu nechybí napětí. Hltala jsem každou stránku a pořád měnila hlavního podezřelého. A musím říct, že konec mě dost překvapil, tohle jsem nečekala.
Hlavní hrdinka je trpělivá, cvičí, zlepšuje své dovednosti. Je odhodlaná zjistit pravdu o své minulosti. Popisuje nám život v gangu a situaci v zemi, kde žije a pravidla, kterými se řídí.
Příběh je založen na základě skutečných událostí a výpovědí. Prostředí, ve kterém se tento příběh odehrává, je velmi originální. Zavede nás do chudých ulic afrických měst a konžské džungle. Prostřednictvím střípků z minulosti Tiny a její matky nám autorka zprostředkovává, jaké hrůzy způsobuje občanská válka v Kongu na svých obyvatelích.
Navíc se v knize objevují svahilská slovíčka, která dodávají příběhu věrohodnost. Na konci knihy je i slovníček Svahilštiny.

16.09.2021 4 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Díky střídání vypravěčů jednotlivých kapitol se nám nabízí pohled z různých úhlů, ze začátku to byl trochu zmatek, ale pak kniha dostala spád a já se nemohla utrhnout. Postupně se zde odhalují tajemství jednotlivých postav, které jsou mimochodem všechny napsané tak, že je budete pravděpodobně nenávidět, ale myslím si, že to byl autorčin záměr, protože díky tomu pak podezříváte opravdu každého. V této knize je kladen důraz na psychologii postav daleko více než na samotný příběh.
Kladné hodnocení dávám i samotné atmosféře knihy, která je přesně taková, jakou bych u osamocené chaty v horách čekala. Studená až mrazivá, tajemná a místy temná. Nejenže neznáme vraha, my ani nevíme, kdo je oběť. A to mě hrozně bavilo. Konec mě překvapil.

16.09.2021 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Musím uznat, že mě Craven Manor bavil o dost víc. Knížka by si určitě zasloužila pár stánek naívc, rodinné tajemství tu tedy bylo odhalené moc brzy. Ale opět se autorce podařilo vytvořit mrazivou temnou atmosféru.

16.09.2021 3 z 5

Tady, teď a tehdy Tady, teď a tehdy Mike Chen

Hlavní hrdina vám během čtení přiroste k srdci. Budete s ním soucítit, sdílet jeho obavy, ale především mu držet palce, protože on si svůj šťastný konec rozhodně zaslouží. Velkým plusem jsou i vedlejší postavy, které se do děje aktivně zapojují, čímž ho významně ovlivňují.
Bylo zde hezky popsané, že cestování časem není tak snadné, jak se zdá a jaké přijdou následky, když nedodržujete pravidla. Dějová linka v minulosti i budoucnosti byla moc hezky popisována, zejména budoucnost byla realistická. Konec se mi strašně líbil a bylo to takové milé zakončení.

16.09.2021 3 z 5

Strašlivý příběh Prospera Reddinga Strašlivý příběh Prospera Reddinga Alexandra Bracken

Četlo se to velmi dobře, začátek byl sice trošku pomalejší, ale jakmile se to rozjelo, stránky mi rychle ubíhaly mezi prsty. Je to skvělé ucelené tajemné fantasy s pohádkovým nádechem.
Určitě musím ocenit originální nápad. Ačkoliv tato kniha spadá spíše do sekce pohádek pro děti, musím říct, že mě to opravdu hodně bavilo. Má to opravdu skvěle promyšlenou zápletku. A myslím, že fanoušci čarodějnic, démonů a fantasy příběhů si zde přijdou na své.

Mona Lisa virus Mona Lisa virus Tibor Rode

Všechny události souvisí se zlatým řezem ve vnímání krásy. Mezi kapitolami najdeme i krátké deníkové zápisky pocházející z Florencie okolo roku 1500. Kniha je napsaná z pohledu více postav, různých časových období a také z několika míst na světě. Kapitoly jsou krátké a autor v nich velmi rychle přeskakuje. Ze začátku jsem v tom měla docela zmatek, ale jakmile se děj rozjel, kniha byla velmi čtivá a napínavá. Je to fiktivní příběh postavený na reálných základech. Sice se brzy dozvíte, kdo za tím vším stojí, ale autor dokáže nejednou překvapit. Všechny události do sebe nakonec perfektně zapadají.

Snílci Snílci Karen Thompson Walker

V této době hodně aktuální příběh. Neznámý virus postupně ochromí malé městečko, nechybí zákazy, izolace nemocných, roušky a ochranné obleky, karanténa. Samotná kniha se ale nevěnuje ani tak samotné nemoci či jejímu původu, autorka se mnohem více zaměřuje na prožívání jednotlivých postav. Bohužel žádná z postav ale nedostala dost prostoru a ani do jedné jsem se nedokázala vžít.
Příběh se rozjel až asi šedesát stran před koncem. Infikovaní vykazují neobvyklou úroveň mozkové aktivity, větší, než kdy bylo zaznamenáno. Zdají se jim intenzivní sny – ale o čem? To jsme se bohužel nedozvěděli.. A na konci jsem měla snad ještě víc otázek.

16.09.2021 2 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Ve čtvrté knize je toho oproti filmu hodně jinak, nehledě na to, kolik postav ve filmu chybí. Příběh Winky mě zasáhl a je strašná škoda, že nebyla ve filmu..

16.09.2021 5 z 5

Tento díl mám hodně ráda. Strašně mě bavilo povídaní o Voldemortovi, dozvěděli jsme se spoostu nových informací o jeho životě, jeho rodině.. Byla tu i spousta postav, které ve filmu nenajdete, takže za mě taky palec nahoru.

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Autorka skvěle vykresluje panské sídlo na ostrově obklopeném vlnami. Postupem času se román stává temnějším a atmosféra houstne. Celé to bylo velmi záhadné, temné a hororové prvky tomu daly ten správný šmrnc. S postavami jsem problém neměla, ačkoliv jich tam bylo poměrně dost. Nejlepší bylo, jak si s vámi autorka hrála. V jednu chvíli jsem opravdu nevěděla čemu věřit. Toho, kdo mohl za ty tragické události jsem ani neměla na seznamu podezřelých osob. A když jsem se dozvěděla, co stojí za jejich prokletí, vůbec jsem to nečekala, protože jsem ani nevěděla, že v tom světě něco takového existuje. Konec mi přišel až moc překombinovaný a uspěchaný.

28.05.2021 4 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Zpočátku jsem se vůbec nemohla začíst a i později jsem se přistihla, že si musím číst nějakou větu dvakrát, abych vůbec věděla co čtu. Autor skvěle vykresluje prostředí knihovny, druhá polovina je více akční, objevují se tu boje a postupně vyplouvá na povrch tajemství, které se za Městem knih skrývá.
Kvůli čemu dávám hvězdičku dolů, tak to jsou postavy. Autor se spíše věnoval charakterisrice mýtických tvorů než lidským postavám. Ty byly málo vykreslené, ploché, nevyvíjely se. Naopak hrozně se mi líbilo použití východní i západní mytologie. Ale ze všeho nejvíce mě bavila postava Sahiry a příběh, který o ní dokázal autor vymyslet je geniální.
Konec byl dobrý, hodně věcí se vyjansilo, ale zároveň jsme získali mnohem více otázek. Epilog skončil napínavě a odhalil temnou stránku již zmiňované Sahiry. Myslím si, že celkový námět má velký potenciál a jelikož se jedná o první dál série, jsem zvědavá co autor vymyslí do pokračování.

11.05.2021 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Sice mým oblíbeným žánrem je fantasy, ale knížka mě velice mile překvapila. Byla čtivá, zábavná, všechny trable sourozenců jsem prožívala s nimi. Začala jsem číst od Veroniky a Jáchymův příběh to krásně uzavřel.

06.04.2021 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ačkoliv filmy znám úplně nazpaměť, knihy jsem četla letos poprvé. Hrozně jsem si to užívala, dostalo se mi toolik nových informací, až mě pak mrzelo, jak toho ve filmu bylo ve výsledku strašně málo. Krásné oddechové čtení, které vás vtáhne a které jste určitě nečetli naposled. Neustále jsem se ke knížkám vracela a utíkala od nich, ale vidím že právě po přečtení této série se ze mě stává pravý knižní závislák a můj seznam knih, které si nutně potřebuju přečíst se furt rozšiřuje.

06.04.2021 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Moje první kniha od této autorky, ale určitě ne poslední. Už teď na mě v knihovně čekají ostatní díly.
Děj mě rychle vtáhl, byla jsem plná napětí, příjemně mě překvapil Bran. Ovšem druhá polovina mi přišla trošku až moc. Ale za šťastný konec jsem ráda.

31.03.2021 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Četla jsem v rámci maturitní četby. Nicméně mile překvapila a určitě si ji ráda přečtu znovu.

31.03.2021 4 z 5