stoun25 stoun25 komentáře u knih

Stínozem Stínozem Peter Straub

Tak to bylo vážně hustý. Fakt pěkná knížka. Hodně těžký začátek, pomalý rozjezd, ale potom se ten příběh začne rozjíždět, jednotlivá kolečka do sebe začnou zapadat a na konci už to je těžká kára, která se valí z kopce bez brzd...
Dobře propracovaný příběh.

Překvapuje mě nízké hodnocení tohoto díla zde na Databázi.
Za mě plný počet hvězd..
Toto není oddechová četba, zřejmě ne pro každého, je zapotřebí jisté soustředění, aby jste z tý káry nevypadli před tím velkým držkopádem..

06.05.2023 5 z 5

Počítání oveček Počítání oveček Jiří Žáček

Jedna z mých nejoblíbenějších knih pro děti.
Rád se k ní vracím a dětem se líbí i když už vše slyšely.

28.04.2023 5 z 5

Doznání Doznání Artur London

Smutné...
A ještě smutnější je kolik znám lidí, které to stále táhne doleva, kteří věří v návrat SSSR a doufají v návrat primakomunismu.
Blb blbem zůstane... Vesměs to jsou lidé kteří nečtou..

28.03.2023 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Mikkinnen to vystihl.. Jen by jsme se opakovali...

09.03.2023 1 z 5

Odkaz - Pravdivý příběh bratří Mašínů Odkaz - Pravdivý příběh bratří Mašínů Barbara Masin

Krásně sepsaná kniha i se zdroji.
Celá rodina Mašínů jsou pro mě hrdinové. Škoda, že takových hrdinů jsme neměli víc. Poslední kapitoly jsou naprosto pravdivé a je smutné, že komáři jsou pořád u kormidla.. Mraky komančů bude tvrdit, že to bylo nefér... Přál bych jim zažít svůj sen na východě jako naši kteří se vydali do SSSR v rámci projektu Interhelpo

05.08.2022 5 z 5

Řez ovocných dřevin Řez ovocných dřevin František Kyncl

Doopravdy perfektně zpracovaná kniha díky níž jsem pochopil proč nám jabloň plodí ob rok. Jak zastřihávat nové stromky aby byl výnos a stromek nějak vypadal. Dávám plný počet bodů.

07.11.2020 5 z 5

Anička na řece Anička na řece Ivana Peroutková

Tak knížku jsem přečetl dětem a bavila k jak je tak i mě. Těšil jsem se na každý večer a pokračování. Kniha mě natolik inspirovala, že i když je únor, jedu s kamarádem na vodu.

15.01.2020 5 z 5

Putování mořského koně Putování mořského koně Petr Šabach

Kniha se mi moc líbila. Šabach byl mistr.

10.01.2020 5 z 5

Docela slušná teorie, ale mám ji u pr...

02.12.2019 3 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Dlouho jsem se u knížky tak nenasmál.. Doporučuji.
Za celkové nižší hodnocení zřejmě může fakt, že ji četli a hodnotili i některé slabší ženy.
Toto je typicky mužská záležitost..

30.11.2019 5 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Škoda, že takových nebylo víc.. Komanči mohli popravit kde koho, ale ani dnes to málokdo chce vidět a slyšet. Stačilo málo..
Růžová revoluce byla jen dohoda o beztrestnosti výměnou za složení již neudržitelného Molochu. Soudruzi tak učinili stejně až potom co pochopili že rusáci je v tom nechali a ani tam to potom už netrvalo dlouho..
Vlasti zdar!

15.11.2019 5 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Chápu že ten kdo nezažil minulý režim je tak říkajíc úplně mimo mísu a knihu nepochopí. Zaráží mě ale, že se nesnaží pochopit o co tehdy šlo.
Kniha se mi líbila, chvílemi jsem se bavil a chvílemi mne běhal mráz po zádech a byl rád za to, že už po nás nikdo nechce aby jsme byli politicky uvědomělí.
Zbabělci se mi líbí víc

27.02.2019 4 z 5

Ten kdo nezná hukot vody.....
může dát míň než plný počet. Četl jsem to dáááávno, ale nádhera.

13.02.2019 5 z 5

Zítra přijde Olah Zítra přijde Olah Martin Sichinger

Bomba jako Občanský průkaz nebo U útulku 5...
Plno vzpomínek na školu, všude byly ty soudružky jako přes kopírák...

16.02.2024 5 z 5

Soudný den Soudný den Ödön Von Horváth

Ödön Von Horváth se začíná pomalu stávat mým oblíbeným spisovatelem. Objevil jsem jeho dílo teprve tento rok a to díky Českému rozhlasu. Perfektní a výstižné dílo. Za mě 5 hvězd.

13.06.2023 5 z 5

Praha ohrožená 1939-1945: Politika, kultura, vzpomínky Praha ohrožená 1939-1945: Politika, kultura, vzpomínky Peter Demetz

Tato kniha by měla být zařazena do povinné četby starších žáků..
Za mě plný počet hvězd.

23.11.2022 5 z 5

Zlomený šíp Zlomený šíp Elliott Arnold

Povinná četba...

02.02.2021 5 z 5

Noční motýl Noční motýl Ondřej S. Nečas (p)

Kniha se mi moc líbila, detektivka ze středověku? Oddechové a trochu tajuplné prázdninové čtení.
Plný počet

26.07.2020 5 z 5

U útulku 5 U útulku 5 Edgar Dutka

Šílenost doby děti vždy vnímají jinak než dospělí a z této knihy je to krásně vidět. Nádherná kniha psaná pohledem malého kluka. Já za sebe dávám 5 hvězd, již jsem ji přečetl dvakrát a nakonec ji objevil i jako mluvené slovo a asi 1000x poslechl v úžasném podání Svatopluka Skopala. Ač se to nezdá a kniha na někoho zřejmě působí depresivně, mě vždy zvedne náladu.. Těm kterým kniha nesedla doporučuji poslech..

01.06.2019 5 z 5

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Skvělá kniha. Má první četba Škvoreckého. těším se na První sezónu.

17.02.2019 5 z 5