Stoklaska Stoklaska komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

O KLDR jsem toho moc nevěděla. Kniha pro mě byla šokující, hlavně zjištění, co všechno může být kontrolováno. Zajímavý byl pohled lidí z různých vrstev společnosti. Kniha je výborně napsaná, od jednotlivých rozhovorů jsem se nemohla odtrhnout.

05.04.2021 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Kniha mě spíše zklamala. Zpočátku se mi zdál toporný styl psaní, druhá půlka knihy už se četla lépe. Některé kapitoly jsou použitelné do života, některé jsou těžko uvěřitelné. Např. přehled nemocí a jak je vyřešit afirmacemi. Ke knize už se nejspíš v budoucnu vracet nebudu.

28.03.2021 2 z 5

Nenásilná komunikace Nenásilná komunikace Marshall Rosenberg

Kniha se mi místy zdála zdlouhavá, metoda nenásilné komunikace mi připomíná motivační rozhovory.

13.03.2021 3 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

Výborná kniha, přečteno jedním dechem. Překvapí neochota a neschopnost změnit svůj život. I když Katka o změnách několikrát během knihy mluví, není jich schopna.

13.03.2021 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Kniha mě svým názvem odrazovala od přečtení několik let. Nakonec jsem se odhodlala a začala ji číst. Příjemně mě překvapila. Je svižně napsaná, ilustrace upevní přečtené. Určitě se k ní budu vracet.

13.03.2021 5 z 5

Proč je dobré cítit se špatně Proč je dobré cítit se špatně Randolph M. Nesse

Netušila jsem, že existuje obor evoluční psychiatrie. Je pravdou, že má kniha trochu zavádějící název, člověk asi čeká něco jiného, ale čte se dobře a ve výsledku jsem byla příjemně překvapená. Zaujal mě jiný pohled na různé stavy mysli člověka, vše je probráno dopodrobna. Nejvíce se mi líbila kapitola o sociálních systémech a jejich posuzování.

13.03.2021 4 z 5

Poruchy osobnosti v 21. století: Diagnostika v teorii a praxi Poruchy osobnosti v 21. století: Diagnostika v teorii a praxi Ondřej Pěč

Protože nejsem psychoanalytik, bylo pro mě čtení knihy poměrně náročné. Ocenila jsem podrobný popis konstruktu osobnosti podle Kernberga a nejvíc se mi líbila kapitola Kamila Kaliny o závislostech, poruchách příjmu potravy a poruchách osobnosti. V knize mi chybí kapitoly o terapii poruch osobnosti, snad budou v dalším díle...

16.01.2021 4 z 5

Všímavost a soucit se sebou Všímavost a soucit se sebou Jan Benda

Poutavě napsaná kniha, oceňuji jednoduchost a srozumitelnost. Kniha je vhodná spíše pro odbornou veřejnost.

03.01.2021 5 z 5

Pospěš k nám, sluníčko Pospěš k nám, sluníčko Michael Greenberg

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Upřímná zpověď otce, jehož dcera jednoho dne "zešílela". Rodina zpočátku nechápe, co se děje a celá situace je pro všechny zúčastněné těžko uvěřitelná. Kniha popisuje první ataku nemoci a smiřování se s jinakostí dcery. Poutavě a realisticky napsáno.

31.12.2020 5 z 5

Freud Freud Ruth Sheppard

Velmi čtivě napsaná kniha o Freudově životě. Ocenila jsem množství fotografií i krátké medailonky některých Freudových spolupracovníků.

25.12.2020 4 z 5

Doba koronavirová Doba koronavirová Václav Cílek

Je zajímavé číst knihu s půlročním odstupem, kdy jsme zase v nouzovém stavu. Některé příspěvky už se jeví jako zastaralé ( naštěstí je to jen ojedinělé), příspěvky, které jsou psané více obecně, jsou aktuální přád. Líbily se mi příspěvky, které srovnávaly současnou epidemii s epidemiemi proběhlými v historii. A taky příspěvky mých oblíbených autorů - Cílek, Vácha, Komárek.

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Nenáročná odpočinková literatura, velmi romatická a dojemná.

Susanin efekt Susanin efekt Peter Høeg

Čekala jsem něco podobného jako Cit slečny Smilly pro sníh a nebyla jsem zklamaná. Detektivní zápletka je až v druhém plánu, bavily mě mistrné popisy situací, ve kterých Susan uplatňovala své neobyčejné schopnosti.

14.10.2020 4 z 5

No Future: Vezeme děti na parním stroji do virtuální reality? No Future: Vezeme děti na parním stroji do virtuální reality? Bob Kartous (p)

Velice zajímavý a inspirativní obsah, bohužel psáno poměrně náročně. Dlouhá, občas až nesrozumitelná souvětí, spousta cizích slov (ale aspoň jsem si obohatila slovník). Vzhledem k tématu jsem knihu i tak přečetla velmi rychle. A pokud Bob Kartous vydá nějakou další knihu, ráda si ji zase přečtu.

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Velice mě zaujal ten nápad - 21 dní si nestěžovat a jak to dokázat.

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Romantická oddechovka, ale ze všech autorčiných knih se mi zdála nejslabší.

08.09.2020 4 z 5

Jízda v levém pruhu - rozhovor s Jožinem Valentou Jízda v levém pruhu - rozhovor s Jožinem Valentou Marek Vácha

Výborný rozhovor s velmi chytrým člověkem.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Výborně napsaný příběh, který ve mě vyvolával postupně sílící tíseň z bezmoci dítěte. Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly....

08.09.2020 5 z 5

Vynikající kniha, zaujalo mě hlavně rozdělení české společnosti do jednotlivých tříd. Kniha přináší zajímavý pohled na problémy nejen v České Republice. Autor zároveň nabízí i možnosti řešení těchto problémů.

29.04.2020 5 z 5

Bez lásky to nejde Bez lásky to nejde Marta Zapletalová

Příjemné čtení, své vzpomínky autorka sepsala velmi čtivě. Oddechová literatura.

29.04.2020 4 z 5