Všímavost a soucit se sebou

Autor čerpá z vlastní bohaté klinické zkušenosti, z meditační praxe i z nejnovějších výzkumů v oblasti emocí, všímavosti (mindfulness) a soucitu se sebou samým (self-compassion). Navazuje na práce M. Frýby, A. Pessa, E. Gendlina, L. Greenberga a dalších a představuje vlastní ucelenou teorii vzniku nejčastějších psychopatologických symptomů. Kniha nabízí originální transdiagnostický model psychoterapeutické změny i praktický popis postupů a technik, jež lze integrovat v rámci kteréhokoli psychoterapeutického přístupu. V kontextu narůstajícího zájmu o využívání všímavosti představuje čtenářům dosud nepublikované psychoterapeutické postupy. Moderní pohled, který kniha nabízí, může být cennou inspirací jak pro odborníky, tak pro všechny zájemce o sebepoznávání a seberozvoj....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421419/vsimavost-a-soucit-se-sebouPUG1tj-jGz-.png 56
Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Portál

Kniha Všímavost a soucit se sebou

Hana_K

Knížka je velmi srozumitelná, obsahuje super praktická cvičení a nabízí velmi přehledně podaný pohled na problematiku duševních onemocnění a jejich léčbu.

Squish
21.11.2019

Velice pěkně a srozumitelně napsaná kniha ohledně tématu mindfullnes - všímavosti. Autor se zaměřuje na jednotlivé aspekty, probírá také jednotlivé emoce, což může pomoci pacientům / klientům / čtenářům k jejich pochopení. Myslím, že kniha může být fajn pomocníkem nejen pro odbornou veřejnost - pro terapeuty, kteří se tímto směrem ubírají, ale může pomoci předat informace také pacientům / klientům. Ostatně kniha je psána jazykem, který je srozumitelný i laikům. Moc pěkná.

ismael
20.11.2019

skvělá kniha na pomezí odborné a laické publikace. každá věta je srozumitelná. velmi fundované.

Jak získávati přátele a působiti na lidi
Jak získávati přátele a působiti na lidi