stanza stanza komentáře u knih

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha má spád, rychle chytne a utíká. Třeštíková je dobrá vypravěčka lidských osudů.

07.01.2018 4 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Co napsat víc krásné, milé, hluboké..) příběh psaný v dopisech o velké lásce a naději, která překoná vzdálenosti, nástrahy osudu i válku. Doporučuji.

09.06.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tak konečně i já jsem se k ní dostala, dá se vůbec podlehnout tomu boomu kolem.? Dráždivě krásná pohádka přečtená jedním dechem a ačkoli je to šílena krávovina je to zábavné.

29.04.2013

Věci, květiny, zvířatka a lidé pro děti Věci, květiny, zvířatka a lidé pro děti Vítězslav Nezval

Krásné Trnkovy ilustrace k poetickému povídaní o věcech, květinách, zvířatech a lidech našeho světa dnes již trochu pohádkové.

14.01.2019 4 z 5

Útrapy vychovatele Útrapy vychovatele Jaroslav Hašek

Povídky doprovázeny ilustracemi Josefa Lady, které potěší a přiblíží příběh ještě předtím, než začnete číst. Trochu smích, trochu i soucit.))

19.06.2018 4 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Pavel Kosatík mě nikdy nezklame a ve spojení s paní Věrou Čáslavskou super čtení. Paní Čáslavská je zajímavá, statečná a čestná žena. Doporučuji.

12.05.2013 5 z 5

Hospoda Hospoda Jan Paulas

Kaleidoskop vzpomínek obyčejného lidského života.

16.05.2021 3 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Od začátku mě to chytlo, pomalu, ale nešlo přestat. A pak se to rozjelo a nemohla jsem se odtrhnout. Velmi slušný psychothriller. ))

09.06.2018 5 z 5

Nejskrytější přání Nejskrytější přání Marybeth Mayhew Whalen

Pěkné, zpočátku jsem se ztrácela v postavách, ale pak se to rozjelo a četlo se dobře.))
Happy end příliš americky....Ale i tak mě to nakonec dojem nezkazilo..

11.05.2018 5 z 5

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Je až neuvěřitelně jak stále aktuální kniha je.
Moc se mi líbila a určitě stojí za přečtení.

08.05.2018 5 z 5

Dva životy Dva životy Táňa Keleová-Vasilková

Život je plný překvapení....... a někdy až při ztrátě všeho zjistíme, že nám vlastně nic nescházelo, ale to už může být pozdě. Kniha ze života.

26.01.2016 4 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Hezký příběh, rodinné tajemství, exotické krajina a spousta hrnků čaje.

15.04.2014 4 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Velmi zajímavý kaleidoskop pohledu na českou společnost v nedávné historii. Opět kniha o které dlouho po přečtení budu přemýšlet. Určitě stojí za přečtení.

29.12.2012 5 z 5

Medardova kápě aneb Pranostiky očima meteorologa Medardova kápě aneb Pranostiky očima meteorologa Jan Munzar

Nedávno jsem doma objevila tuto milou knihu pranostik a od té doby jí často otvírám a pročítám. Jsou v ní pranostiky lidově známé, často používané, ale i řadu netradičních výkladu lidové meteorologie.

25.01.2019 5 z 5

Dopis Kláře Dopis Kláře Valja Stýblová

Lehkomyslný Viktor píše dlouhý dopis své ženě Kláře a prosí jí o odpuštění a pochopení. Silný příběh který má i po dlouhé době stále co říci.

08.01.2019 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Moje první setkání s panem Formánkem a asi jsem nebyla vhodně naladěná.)))
Bez obalu, místy drsné a pravdivé zápisky alkoholika.

17.06.2018 3 z 5

Ptačí žena Ptačí žena Lenka Chalupová

Lákavý a neobvyklý příběh " Ptačí ženy " se mě moc líbil, má spád a napětí, čte se lehce. Rodinné tajemství se postupně rozplétá a na jeho konci není nikdo a nic stejné.

16.06.2018 5 z 5

Plná bedna šampaňského Plná bedna šampaňského Ota Pavel

A opět výzva - jsem ráda že jsem knihu našla doma v knihovně a s chutí jí přečetla.

29.12.2016 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Kniha i příběh jsou nádherné. I zfilmování se povedlo.

09.06.2014 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Krásné, milé, laskavé tak jak pan Svěrák sám.

06.11.2012 5 z 5