spiderlily spiderlily komentáře u knih

Duna Duna Frank Herbert

Kdysy jsem viděla seriál a zatím první film, které mě nadchli. Kniha však naopak. Knize se neupře zajímavý svět, i když se člověk hlavně na začátku ztrácí v řadě pojmů. Někdy až zbytečných, navíc první část knihy je hodně pomalá, musela jsem se donutit přečít to na cca 120. stranu, kdy se to trochu rozjelo. Přijde mi, že autor se knihu snažil naplnit tolika informacemi o světě, který vymyslel a konfliktu mezi všemi stranami, až se trochu ztratila lidská stránka.

18.06.2024 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Nečetla jsem Hunger Games, viděla jsem pouze filmy. Na knížku jsem narazila na dovolená a musím říct, že mě zaujala. Mladý Coriolanus je vypočítavý člověk a všichni víme, jak skončí. Vidět však jeho cestu z místa, kde je ještě aspoň kapka naděje na změnu do nepřekvapivého finále rozhodně stojí za to. Další přidanou hodnotou je pohled na válku a vývoj her, což vytváří zajímavé srovnání a pochopení světa.

29.04.2024 4 z 5

Tak tohle nikdo nečekal Tak tohle nikdo nečekal Jesse Q. Sutanto

Fajn oddechovka, i když některé dialogy mi přišli strojové. Pozitivum je pohled na Indonézii a Bali, což je zajímavá změna a rozhodně zaujme.

25.04.2024 4 z 5

Doba chemlonová Doba chemlonová Jaromír Marek

Příjemná nostalgická knížka, která dává nám později narozeným, nahlédnout do doby, o které jen slyšeli. Knížka je zábavná a vykouzlila mi úsměv na tváři.

04.01.2024 5 z 5

Tatranka v Hanoji aneb Vietnam, můj paralelní svět Tatranka v Hanoji aneb Vietnam, můj paralelní svět Lenka Kovářová

Příjemná jednohubka, hezky napsaná s pár zajímavostmi.

01.01.2024 4 z 5

Móda má duši aneb Metoda osmi stylových typů OCTO CODES® Móda má duši aneb Metoda osmi stylových typů OCTO CODES® Táňa Havlíčková

Knihu jsem si spletla s jinou. Udělala jsem si test, který dá se říct odpovídal tomu povaze a částečně i stylu oblékání. Ale tím to končí. Vlastně pěkný test jako v magazínu, ale nikam víc neposune.

27.10.2023 3 z 5

Prokletá komnata Prokletá komnata Mireille Calmel

Kniha není špatná, ale bohužel nenadchla. Nepřilnula jsem k postavám natolik, aby mě zajímalo, co se s nimi stane. Děj byl pomalejší, chybělo mi tam napětí, hlavně v druhé části knihy. Takže když přišel závěr, byla jsem ráda, že už je konec. Druhý díl mě neláká a v porovnání s jinými historickými fantasy, co jsem četla, tak slabší.

19.10.2023 3 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Příjemná humorná oddechovka s nádechem rumu a komunismu. Pobavilo a o to přeci jde.

07.08.2023 4 z 5

Rituál Rituál Sergej Djačenko

Oddechovka, ale moc mě to nezaujalo. Film se mi asi líbil více.

17.07.2023 3 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Příjemná oddychovka, ideální na volné chvilky.

04.07.2023 4 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Nemohla jsem se začít a abych vůbec pokračovala, přeskakovala jsem odstavce a stránky. Hrdinka byla také fajn, ale celé to bylo pro mě monotonní a do určité míry se opakující. Až konec tomu dal aspoň pozitivní nádech a pasoval ke knize a dával jí aspoň nějaký smysl. Nebýt čtenářské výzvy, odložila bych ji po 10 stránkách.

17.06.2023 2 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Příjemná oddychovka, která se dobře čte, ale zvraty a drama jsem čekala větší. Silnější mi přišla milostná linka.

11.06.2023 3 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Elena Ferrante znovu nezklamala. Neidealizovaný pohled na dětství a dozpívání jedné dívky a odhalování rodinných vztahů a sebe samé.

11.06.2023 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Od Murakamiho jsem četla Na jih od hranic, na západ od slunce. Toto mě však vůbec nezaujalo. Z hororů jsem četla jen Kinga a nedá se to srovnat. Ani jako povídka. A k zamyšlení mě to také nepřimělo. Za mě žádná přidaná hodnota.

29.05.2023 2 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Oproti filmu je kniha více promyšlená. Drobné příhody postupně skládají větší obraz charakterů a celkových pocitů jednotlivých postav. Ve srovnání s filmem to dává více smysl, lépe chápeme pocity a důvody chování, což ve filmu nebylo možné z důvodu prostoru.

13.02.2023 5 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Kniha rozhodně zaujala a velmi rychle ubýhala. V knize se střídá Sinův příběh a dovětky o Korey za branami tábora a širších souvislostech cesty do Jižní Korey.

30.01.2023 5 z 5

Zpěv straky Zpěv straky Dana Beranová

(SPOILER) Kniha mě nezaujala. Po druhé povídce/kapitole jsem si říkala, proč to čtu a do dočtení jsem se musela nutit. Čekala jsem román, ale je to sbírka povídek, která se snaží přes pár příběhů/zmínek jednotlivé povídky propojit, ale žádný wau efekt se ani po dočtení nedostavil. Celkově jednotlivé povídky, tak příběh za tím mi přišel nudný. Z pohledu povídek je to hodně podobné. Čarodějka někam jde, skoro vždy ví, co je za problém a vše se hned a bez větších problémů vyřeší. Z mého pohledu nudné, ač hezky napsané. Když jsem četla ostatní komentáře, přišlo mi, že jsme četli jinou knihu. V porovnání s jinými fantazy, které jsem četla, je to podprůměr.

03.01.2023 2 z 5

Láska z Orientu Láska z Orientu Barbara Cartland

(SPOILER) Chtěla jsem po delším čase zkusit dobovou romanci. Celý děj by se dal splácnout na pár vět. Postavy jsou spíše karikaturami jako v pohádce - dokonalá slečna (ctostná, milá,...), zlá soupeřka (protivná, nevychovaná,...) a voják (skvělý, který si hned uvědomí, že dokonalou slečnu miluje). O ději ani nemluvím, většinou jde o nezajímavý popis nezajímavých událostí. Trochu dramatu se objeví až na konci. Knize by prospělo méně vaty a více nějaké akce nebo aspoň více setkání dvou hlavních protagonistů - milují se po pár setkání, kdy si skoro nic neřeknou? Tohle je moje třetí historická romantika, nechci ji však dávat do kontextu s dvěma předchozími, protože by to byla velká urážka ve všech směrech.

13.11.2022 odpad!

O snovačce a přemyslovi O snovačce a přemyslovi Vilma Kadlečková

Kniha mě bohužel tolik neupoutala. Pozitivum jsou netradiční prvky a použití starých pověstí v novém světle. Postavy mi nepřirostli k srdci (kromě Kazi) a děj mi přišel roztříštěný. Ztrácel pro mě ráz. Částečné zklamání může být i z větších očekávání než kniha dodala.

16.05.2022 3 z 5

Sex a lži Sex a lži Leïla Slimani

Kniha utekla hrozně rychle. Výpovědi různých žen a mužů marocké společnosti ukazující nespokojenost s aktuálním stavem věcí. Problematikou kriminalizace sexuality a zatlačování společnosti do "mravných" struktur. Pokřivená realita, která se skrývá pod koberec. Kniha utekla hodně rychle a ocenila bych větší rozsah, protože na tak malém prostoru je těžké dát prostor všemu, co by si o zaloužilo. Kresby vtahují do příběhu a dávají obraz řadě žen a tragickým momentům.

06.04.2022 5 z 5