spencer spencer komentáře u knih

Jak ulovit boháče Jak ulovit boháče Evie Dunmore

Hattie Greenfieldová je dědičkou bankovního impéria a doposud si žila jako v peřince. Vždy snila o rytíři na bílém koni. Když je ale přistižena s vlastnoručně vypracovaným finančníkem Lucianem Blackstonem, je donucena si jej vzít, aby se vyhnula skandálu. Je možné, aby si tito dva lidé z různých společenských kruhů k sobě našli cestu?

Evie Dunmore má velmi sympatický styl vyprávění, ve kterém se mísí nádech doby děje s pár moderními osvěžujícími prvky. Což je aspekt, jenž se dost promítá do postav. Ty se teď nacházejí v různých společenských vrstvách, a díky tomu se i samotný příběh točí okolo jiné problematiky než předtím. Téma sufražetek je posunuto do pozadí a soustředí se více na anglickou dělnickou třídu. Stále odráží společenská témata, avšak jiným způsobem. To může představovat problém pro ty, kteří se tolik nezajímají o politiku a business, neboť se v průběhu objevuje dost diskuzí o těchto tématech.

Kniha se pohybuje pomalejším tempem a může se částmi zdát zdlouhavá. Zaujmout může především svým sňatkem z rozumu, který je podán poměrně dobře. Nicméně, hlavní potíž vidím v přehnaně dramatickém a trochu vynuceném zakončení. I přesto můžu titul doporučit. Je dobrým oddechovým čtením a otevírá zajímavá témata.

19.12.2023 4 z 5

Annin útěk Annin útěk Mattia Corrente

Anna uteče a její manžel, Severino, zůstane. Jenže se pak vydá svou ženu hledat, což se nakonec ukáže spíš jako cesta za hledáním sebe sama. Přestože svou manželku zná přes padesát let, čím více po ní pátrá a vrací se ve vzpomínkách zpět, tím méně si je jistý, že ji ve skutečnosti zná. Kdo je vlastně Anna? A kdo Severino?

Annin útěk pro mě představoval jedno z největších překvapení tohoto roku. Jedním z hlavních témat je totiž svoboda. Každý z nás se narodí svobodný, ale během života se tato svoboda značně zmenšuje. Především lidmi, kteří nás obklopují.
Mattia Corrente vše vypráví velmi poetickým jazykem a rozhodně vás zaujme i du-forma, která se v průběhu vyprávění objevuje. Těšit se můžete i na popisy několika sicilských měst a myslím, že vás tato kniha může jen překvapit.

Určitě se budu těšit na autorovu další práci!

17.07.2023 5 z 5

Všechen můj hněv Všechen můj hněv Sabaa Tahir

Všechen můj hněv je hluboce zničující a emocionálně dojemný příběh, díky kterému nahlédnete do života tří lidí, z nichž si každý nese svůj vlastní hněv. Vypráví především o boji - o boji se zármutkem, ztrátou a úspěchem. Nejenže ve vás zanechá trpkou pachuť, ale taky vás přiměje hodně přemýšlet nad "Americkým snem" a motýlím efektem.

Děj je vyprávěn ve dvou časových rovinách. Jedna se soustředí na přítomnost, konkrétně na dva teenagery, kteří jsou od dětství nejlepšími kamarády. Jenže jim život na záda položil několik těžkých břemen. Druhá sleduje v rámci vzpomínek ženu pakistánského původu, která se právě vdala. V krátkých kapitolách pozorujeme, jak se vyrovnává se všemi změnami a snaží se splnit si svůj sen.

Pokud se ptáte, zda vám titul zlomí srdce, mou odpovědí bude - ano. Ale i přesto se od něj nebudete moci odtrhnout, protože budete potřebovat zjistit, jak to vše dopadne. Všechen můj hněv vám velmi vřele doporučuju, ale prosím, zkontrolujte si před čtením trigger warnings, neboť se kniha dotýká témat jako je alkoholismus, fyzické týrání či užívání drog.

09.06.2023 5 z 5

Hebtyl Hebtyl Cyril Podolský

Hebtyl je pohádka pro dospělé obsahující výchovnou lekci i drobné ponaučení. Odehrává se v malé vesničce Hluchyni, kde se vyskytuje hospoda U Vitoucha. V ní se setkávají štamgasti a poprvé se též seznamujeme s Hebtylem. Se stvořením, které si každý musí vytvořit sám, neboť přejímá a odhaluje povahové vlastnosti svého majitele.

Příběh je poměrně jednoduchý a obsahuje velmi jasné charaktery, na nichž je dobře vidět vyobrazené dobro a zlo. Poetický jazyk pohybující se na vlně surrealismu jde ruku v ruce se stylem knihy. Nicméně nemusí sednout do vkusu každému. S hojným výskytem postav působí občas dosti matouce a čtenář se tak musí více soustředit.

Oceňuji krásné ilustrace a ojedinělý nápad. Každý z nás je vskutku jedinečný a jak zazní na začátku knihy: Ne každej může mít spoustu peněz.. Ne každej pozná lásku.. Ale každej - úplně každej - může mít hebtyla.

06.03.2023 4 z 5

Pod skleněným zvonem Pod skleněným zvonem Sylvia Plath

Jedno se této knize musí uznat, jedná se dost silný čtenářský zážitek, který záživným dělá především fakt, že se do něj promítlo dost věcí z života samotné autorky a původně byl kvůli těmto podobnostem vydán pod pseudonymem.

Vypráví příběh Esther Greenwoodové, ženy z Bostonu, která se přestěhovala do New Yorku. Sylvia Plath se v knize zabývá tematikou deprese, ženskou psychikou, a deprimující realitou psychiatrické léčebny 50. let. Dále se objevuje mnoho pasáží, ve kterých kritizuje patriarchální společnost tehdejší Ameriky.

Přestože je v titulu dost autobiografických prvků, je v něm mnohem víc než neuvědomělá reflexe života autorky či až možná předzvěst její smrti. Jedná se o těžká témata, která ve vás něco zanechají. Sice jsem si nezamilovala knížku tak, jak jsem předpokládala, ale nepopírám, že jsem si z ní nic neodnesla. Chvíli jsem měla problém si zvyknout na specifický způsob vyprávění, ale oceňuji, jak moc se toho dokázala sdělit v několika zprvu jednoduchých větách.

10.01.2023 4 z 5

Kámen, nůžky, papír Kámen, nůžky, papír Alice Feeney

Seznamte se s Adamem a Amélií, manželským párem, jejichž manželství je téměř v troskách. Amélií vyhraný prodloužený víkend ve Skotsku se zdá být přesně tím, co tihle dva potřebují k tomu, aby zjistili, jak na tom jejich manželství vlastně je. Nic ale nejde podle plánu. Cestou je dostihne sněhová bouře a jejich ubytování je na velmi odlehlém místě, kde to vypadá, že si budou muset vystačit jen oni dva. Oba ovšem mají svá tajemství. Není na čase, aby začala vylézat na povrch?

Kámen, nůžky, papír je jedním z nejlepších psychologických thrillerů, které jsem v poslední době četla. Nejenže jsou jednotlivé kapitoly vyprávěny z alternujících se pohledů hlavních postav, ale taktéž dostáváme možnost nahlédnout do dopisů, které Adamovi píše jeho žena k jednotlivým výročím svatby. Způsob, jenž je děj vyprávěn je velmi napínavý. Autorka nám říká jen zlomek toho, co se doopravdy děje a budete tak s napětím otáčet stránku za stránkou.

Co se postav týče, ty byly skvěle charakterizované. Nahlídnete jim do hlavy a přestože se o nich dozvídáte podstatnou část, stále se toho pod povrchem dost skrývá. Zvraty jsem neviděla přicházet a tak jsem si finální vyústění děje moc užila. Navíc se mi líbilo, jakým způsobem byla do děje zakomponovaná prosopagnosie (obličejová slepota), kterou trpěl Adam. Tato neurologická porucha není tolik známá a je jí v tomto případě velmi dobře použito.

Upřímně, pokud máte rádi knihy zabývající se manželstvím plným nejrůznějších tajemství, neváhejte a tento titul si přečtěte. Originální námět vás donutí přemýšlet a věřte, že nebude lehké tento počin odložit.

Za mě jasných 5*

25.11.2022 5 z 5

Žena v ohni Žena v ohni Lisa Barr

Děj se točí okolo Ženy v plamenech, obrazu německého malíře. Toto dílo se od doby, kdy bylo odcizeno nacisty postrádá, avšak mnozí by udělali cokoliv, jen aby jej měli. Galeristka Margaux de Laurentová věří, že dílo náleží právoplatně její rodině, nicméně v to samé věří i Ellis Baum, slavný návrhář. Ellis si proto najme svého dlouholetého přítele, investigativního reportéra, Dana a jeho chráněnku, aby slavný obraz vypátrali.

Žena v okně je napínavým čtením, které skvěle pracuje s atmosférou. Nejenže je skvělou kombinací historické fikce a thrilleru, ale zároveň podává děsivý pohled na to, jak daleko jsou mnozí schopni zajít, aby něco získali. Titul je plný odhodlaných žen, dějin a umění. Skrývá v sobě plno zvratů a prvků, které byste v něm nečekali. Během dění se dostáváme na různá místa po celém světě a v několika pasážích se retrospektivou vracíme i zpět v čase, konkrétně do doby 2. světové války.
Myslím, že se jedná o velmi povedený počin, kterému pouze trochu škodí matoucí začátek. Máte-li rádi knihy, kde se napětí od prvního momentu až do konce nezastaví, mohlo by to být čtení pro vás.

Začátkem tohoto roku byl oznámen film, ve kterém by měla hrát a zároveň jej i produkovat Sharon Stone. Pokud by k jeho zfilmování došlo, jsem si jistá, že to bude skvělá podívaná!

13.11.2022 4 z 5

Čarodějky ze Salemu Čarodějky ze Salemu Arthur Miller

Čarodějky ze Salemu je skvělá hra, která pojednává o tom, co se stane, když společnost ovládne hysterie a lidé s nekalými úmysly se dostanou k moci.

Přestože se na první pohled může zdát, že se jedná o kus americké historie, není tomu tak. Nejedná se o zkoumání salemských čarodějnických procesů, ale spíše o fiktivní ztvárnění historické události, aby moderní čtenář prozkoumal vlastní zaujatost, předsudky, pokrytectví nebo pojetí cti. Právě tyto otázky oceňuji na knize nejvíc. Přiměje vás to dost přemýšlet nad tím, jak se chováme k ostatním. Existuje mnoho moderních problémů, na které pouze pohlížíme a nic neděláme.

Věřím, že mnohým se nebudou líbit myšlenky, které ve v nich hra vyvolá. Můžou být příliš konfrontující, což ne každý ocení. Já si nicméně myslím, že bychom všichni měli číst více takových knih.

20.10.2022 4 z 5

Bezvětrné město. Kniha Druhá Bezvětrné město. Kniha Druhá Éléonore Devillepoix

Bezvětrné město je dilogie, která skončila v tom pravém momentu.

Náš příběh začíná krátce po událostech prvního dílu. Nemusíte mít strach, že byste se v dění neorientovali, protože na vás hned na první straně čeká připomenutí postav vystupujících v příběhu, což mě osobně dost pomohlo si mezi nimi opět udělat pořádek. Stejně jako posledně, i tentokrát hraje velkou roli politika. Tato zápletka dostala nový rozměr a stala se o něco zajímavější. Více je kladen důraz na všemožné pletichaření a spiknutí. Co se postav týče, trochu mě mrzelo, že Arka nedostala tolik prostoru jako v prvním díle. Na druhou stranu si svůj čas na výsluní užilo více vedlejších účastníku dění, díky čemuž jsme dostali i jejich pohled na věc.

Autorčin styl psaní je velmi čtivý. Jde z něj poznat, že si dává při výběru vhodných slov záležet a přemýšlí hodně dopředu. Taktéž se jí podařilo neztratit hlavní zápletku mezi těmi dílčími, což se ne vždy podaří. Nicméně mě dost mrzí pomalý rozjezd a naopak urychlené finále. První polovina se odehrávala v dost pomalém tempu a po nějaké větší akci jsem opravdu toužila.

Nakonec tedy musím říct, že to nebylo vůbec špatné čtení. První díl bohužel nasadil laťku příliš vysoko a kniha druhá se k ní tolik nepřiblížila. Přesto můžu tuto dilogii velmi vřele doporučit všem fanouškům fantasy. Svět i postavy jsou krásně rozvinuty a věřte, že budete prahnout po dalším podobném čtením!

02.10.2022 4 z 5

Poslední měsíční dívka Poslední měsíční dívka Barbara Davis

4,5/5*

Poslední měsíční dívka byla jedním velkým překvapením!

Hlavní hrdinka Lizzy má za sebou tragickou minulost. Před osmi lety byly nalezeny dvě mrtvé dívky v jejich rodinném rybníku a její babička, Althea, se stala hlavní podezřelou z jejich vraždy. Došlo k tomu i přesto, že nikdo nikdy nenašel žádné důkazy naznačující babiččinu vinu.
Ženy z rodiny Moonových jsou léčitelky rodící se se zvláštními schopnostmi, kvůli kterým by byly kdysi považovány za čarodějnice. I u Lizzy se takový dar projevil. Aby celou tuto kapitolu svého života uzavřela, vrátí se po smrti Althey do svého rodného města očistit její jméno. Povede se jí to, nebo se někdo postará o to, aby pravda zůstala navždy pohřbená.

Kniha má snad vše, co byste si od příběhu plného napětí mohli*y přát. Vyšetřování vraždy, rozplétání rodinné historie a hledání sebe sama, to vše v ní naleznete. Autorka píše velmi čtivě a hledání viníka probíhá věrohodným způsobem. Moonovi byli rozhodně pozoruhodnou rodinou, jejichž dary a tradice vás mají šanci zaujmout už od prvních stránek. Osobně by mi jen nevadilo, kdyby byla této lince věnovaná větší pozornost. Chtěla bych vidět, jak to s nimi bylo kdysi a kam se poděli všichni muži.
Pokud máte rádi*y tituly, kde se hlavní hrdinka musí postavit své minulosti, rozhodně bych vám Poslední měsíční dívku doporučila.

19.08.2022 4 z 5

Ročenka Ročenka Holly Bourne

Každá kniha Holly Bourne se mě prozatím dotkla. Když jsem začínala Ročenku číst, čekala jsem, že se to stane i tentokrát, ale netušila jsem jak moc.

Tento titul je o šikaně a psychickém týrání. Na toto téma nahlížíme z pohledu hlavní hrdinky Paige, která to v životě nemá jednoduché. V její škole je šikana denním chlebem a ona se snaží moc nevyčnívat, aby se její spolužáci nezaměřili na ni. Podobně je na tom i doma, kde musí každý den čelit svému náladovému otci, u kterého netuší, v jakém rozpoložení přijde domů z práce. Její cíl přežít do konce školního roku mimo radar je zmařen v momentě, když se k práci na ročence přidají tři nejpopulárnější a nejzlejší dívky na škole. I když je Paige od prvního momentu jasné, že mají dívky s ročenkou vedlejší plány, nemá jinou možnost, než s nimi pracovat. Najde v sobě Paige odvahu se tomu všemu konečně postavit? Nebo bude dále předstírat, že se nic neděje jako všichni ostatní kolem?

Charakteristika hlavní hrdinky byla odvedena na jedničku. Chápete její snahu zůstat pod radarem a moc nevyčnívat. Zároveň si ale přejete, aby tomu všemu konečně řekla DOST.
Rodinné zázemí Paige a psychické týrání, kterým si ona a její matka doma prochází, bylo opravdu srdceryvné. Autorka nám v tomto případě ukazuje, jak daleko jsou schopni lidé v takovýchto situacích zajít, aby omluvili chování svého tyrana. Paige chování svého otce sice neomlouvá, ale chvíli ji trvá si uvědomit, že se už nezmění a bude to tak napořád.

Ročenka nám ukazuje, že i to nepříjemné v našich životech nás může posílit. Knihu bych rozhodně doporučila každému středoškolákovi*středoškolačce, ale taktéž všem, kteří mají toto období svého života dávno za sebou. Jen kvůli trigger warnings zvažte, zda je tento počin tím pravým pro vás, a nebude mít opačný efekt.

15.08.2022 5 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Smrtící vzdělání bylo opravdu nevšedním čtením.

Příběh se odehrává v magické škole, která se snaží své studenty zabít. Je to sice škola, ale až na to prostředí a studenty školu moc nepřipomíná. Nejsou tam žádní učitelé a funguje to tam úplně jinak než v jiných magických školách z podobných knih. To je velké plus a zároveň mínus. Originálnímu konceptu totiž ubližují občasné dějové odbočky. Ty jsou typické pro autorčin styl psaní, takže jste-li*y seznámeni*y s jejím stylem vyprávění, zas takový problém to pro vás nebude. Já je čekala, ale přesto mou pozornost až moc často odváděly pryč.

Hlavní hrdinkou je dívka jménem Galadriel, které bylo kdysi předpovězeno, že bude nejděsivější černou čarodějnicí světa. Díky tomu je mezi svými spolužáky spíš vyvrhelem. Čím ale děj více postupuje, tím větší podíl svého času tráví s Orionem, školním hrdinou, který jí zachránil v průběhu školního roku život hned několikrát.

Jeden z nejzajímavějších prvků tohoto titulu je rozhodně jeho svět. Byl originální a dění ve škole taktéž. Líbilo se mi, že místo, kde většinou bývají studenti v bezpečí tady tak úplně bezpečné není a je plné neustálých výzev. Protagonistka se mi líbila a jelikož je dost sarkastická, vypadalo tak stejně i vyprávění.

Abych to shrnula, nebylo to špatné čtení. Jen autorka čas od času ztrácela mou pozornost kvůli velkému přívalu mnohdy i zbytečných informací zatěžujících čtenáře*řky. Konec to nicméně zachránil a jsem zvědavá, jak se bude děj vyvíjet dál.

04.08.2022 4 z 5

Počítám s tebou Počítám s tebou Michaela Červenková

Musím říct, že mě knížka velmi mile překvapila. Přestože se jedná o poměrně útlý počin, autorce se podařilo skvěle vystihnout pocity člověka s úzkostnou poruchou. Hlavní hrdinka Lada je studentkou střední školy, která už nějaký čas neprožívá zrovna nejlehčí období. Nahlížíme do jejích myšlenek a sledujeme, jak se vyrovnává s nástupem do nové školy a snaží se si najít kamarády.
Autorčin styl vyprávění byl velmi čtivý a líbil se mi způsob, kterým poukazuje na důležitost duševního zdraví a zároveň připomíná, že bychom se neměli*y stydět si říci o pomoc. Jsem ráda, že se v české literatuře začíná objevovat heavy contemporary, což je žánr, který mi u nás opravdu chybí. Doufám, že budou podobné tituly vycházet častěji a že se dostanou ke čtenářům*čtenářkám, kteří*které je potřebují.

14.05.2022 4 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

4,25/5*
Dům na Riviéře je velmi povedeným historickým románem, ve kterém se střídají dvě dějové linie. Jedna se odehrává v průběhu 2. světové války a sleduje hrdiny odboje, kteří byli rozhodnuti zabránit nacistům v krádeži nejslavnějších uměleckých děl. Ta druhá nás přenáší do roku 2015 a soustředí se na Remy, která před časem při dopravní nehodě přišla o manžela a dceru. I když se to na první pohled vůbec nezdá, mají toho tyto dvě dějové linky poměrně dost společného.
Příběh je vyprávěn nádherným jazykem, který vás okamžitě vtáhne do dění. Často se objevují metafory přirovnávající lásku k umění a já jsem se jich osobně nemohla nabažit. Všechny postavy působí živě a oceňuji, že nebyly pouze černobílé. Natasha Lester se při psaní románu inspirovala skutečnými postavami, což dělá dění ještě zajímavější. Máte-li rádi*y příběhy, kde se různě proplétají osudy hlavních hrdinů, tento určitě nevynechejte.

21.04.2022 4 z 5

Takový prima věk Takový prima věk Kiley Reid

Takový prima věk otevírá téma rasové nerovnosti, úspěchu a privilegií. Mimoto je zároveň příběhem o nalézání svého hlasu a odvaze postavit se za sebe. Nejvíce mě na knize zaujalo, jakým způsobem se těmto tématům autorka věnuje a to, že pohled na ně zprostředkovává z dvou odlišných úhlů pohledu.
Setkáváme se s dvěma ženami z naprosto odlišných světů. Emira je afroameričanka pracující jako au-pair pro rodinu Chamberlainových. Alix, její šéfová, je její pravým opakem. Je úspěšnou bloggerkou, influencerkou a především běložkou z bohaté rodiny, která přesně ví, co chce. Když Emiře jednoho večera zavolá, jestli by se na chvíli nemohla postarat o její dceru, události naberou nečekaný směr. V supermarketu Emiru ochranka obviní z únosu a přestože se incident vyřeší, bude mít zásadní vliv na to, co se bude v jejím životě dále odehrávat.
Titul je postaven na postavách, které jsou velmi dobře charakterizovány. Styl psaní má svou nevšedností a autentičností šanci zaujmout a čtenáře*čtenářky do dění vtáhnout. Osobně jsem si užívala vztahovou dynamiku postav a směr, kterým se vše vydalo. Čtení rozhodně nelituji, ale je mi zároveň jasné, že tento debut nesedne každému.

11.04.2022 4 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Chtěla jsem dát autorce druhou šanci, ale jediné, co se mi v tomto případě líbilo, bylo používání přímé řeči, které mi v předchozím díle chybělo. Coura mi přišla výplňková a nic se v ní pořádně nestalo. Lucie se nezměnila a po celou dobu se akorát chovala velice dětinsky. Dalo by se porozumět tomu, že si není svým vztahem jistá a dělá hlouposti, ale takto se spíše chovala jako malé dítě, které neví co chce. Podobně jsou na tom i její kamarádky, které mě svými životními rozhodnutími také nepřestaly překvapovat. Konec mi neseděl a upřímně bych byla raději, kdyby hlavní hrdinka po tom všem skončila sama (a to jsem jí v prvním díle ten její happyend strašně přála)...

26.03.2022 2 z 5

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Sama tomu jen těžko věřím, ale tato kniha se mi moc líbila! A to je v tomto žánru co říci, jelikož mám na romány dost specifické nároky a málokterý mě tak zaujme. Tento mě však naprosto překvapil svým humorem a také tématem.
Naomi nesnáší Nicholase. Myslí si o něm, že je maminčin mazánek a leze jí děsně na nervy. Což by nebyl problém, kdyby si jej neměla za pár měsíců brát. Láska, která tam kdysi byla je pryč a ona přemýšlí, jak se z téhle šlamastyky dostat. Co když ale Nicholas přemýšlí podobně?
Postavy byly sympatické a styl vyprávění velmi čtivý. Naschvály, které si dělali mě bavily a pokud autorka napíše něco dalšího, určitě si to ráda přečtu:)

08.03.2022 5 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Už dlouho jsem se při čtení autobiografie tak moc nepobavila!
Markéta Lukášková patří k mým nejoblíbenějším českým autorům právě díky jejímu humoru. Není to sice humor, který by se líbil každému, ale mně sedí. Přestože v knize autorka vypráví své zážitky z dětství v devadesátkách, najdou se v nich i ti, kteří v nich nevyrůstali. Já se třeba narodila až v roce 2000 a v několika z nich jsem se viděla. Taková zvonkohra, chození na dvorek a věčné vzájemné prozvánění (protože jsme klasicky neměli kredit) jsem taky zažila. Velmi navíc oceňuji otevřený styl psaní a to, jak o většině příhod dokázala autorka mluvit s humorem.
Tato kniha je prostě plná nostalgie a neubráníte se v tomto případě ani úvahám nad vlastním dětstvím. Kéž bych měla takové vypravěčské schopnosti jako ona, protože takto poutavě a humorně hovořit o svých zážitcích bych opravdu chtěla umět.

01.03.2022 5 z 5

Mexická gotika Mexická gotika Silvia Moreno-Garcia

Byla jsem připravena na nejhorší, takže mě příběh nakonec poměrně překvapil. Z Mexické gotiky totiž přímo sálá její atmosféra, která v tomto případě dost pracuje pro její prospěch. I Noemí, hlavní hrdinka, dělala čtení mnohem snesitelnějším. Líbila se mi její osobnost i touha zjistit pravdu. ¨
Co pro mě bohužel nefungovalo, bylo finální rozuzlení. S napětím jsem čekala na moment, kdy dojde k velkému odhalení, ale nakonec jsem z něj byla trochu zklamaná. Bylo až moc natahované a trochu předvídatelné. Pokud jste už někdy četli/viděli něco s tajemným starým sídlem a zvláštně se chovající rodinou, určitě vám brzy dojde hlavní motiv. Opravdu jsem doufala, že z něj budu v šoku, ale nakonec jsem spíš protáčela oči.
Proto knihu nakonec hodnotím jako takový lepší průměr. Skvělou atmosféru akorát shazují nezajímavé dialogy, předvídatelnost a natahovanost...

15.02.2022 3 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Jack Rozparovač? Hlavní hrdinka odhodlaná odhalit jeho identitu? Co víc si čtenář, který má rád tajemné záhady může přát? Nebýt prvních pomalejších sto stránek a předvídatelnosti, určitě by kniha byla adeptem na plný počet hvězdiček.
Námět příběhu je opravdu zajímavý. To samé platí o hlavní hrdince Audrey Rose, která se svým chováním a zájmy velice odlišuje od žen svého století. Nejvíce mě k ní táhla její touha vytvořit si ve společnosti své vlastní místo a nezajímat se o to, co si myslí ostatní. S Thomasem, který mi trochu připomínal Sherlocka Holmese, jim to spolu šlo a jejich pokusy případ vyšetřit mě bavily. Jen mě trochu mrzí, že jsem viníka odhadla v brzkých počátcích příběhu, a tak jsem z finálního rozuzlení nebyla tak překvapená. Oceňuji však námět a autorčin styl psaní, který byl velmi čtivý. Snad bude další díl lepší, protože potenciál má tato série poměrně velký.

08.02.2022 4 z 5