Speedy076 Speedy076 komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Moc povedená knížka, která vás hned od úvodních stran vtáhne do děje a nepustí. Představuje čtenářům další z příběhů holokaustu z trochu jiného pohledu. Opravdu mě bavila a moc doporučuji.

12.11.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Opět naprosto neuvěřitelné. Autorka skutečně ví, jak čtenáře rozplakat.
Na stránkách knihy se ukrývá naprosto strhující příběh o naději a zklamání, který si prostě musíte přečíst. Doporučuji!

27.01.2022 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Asi to nejlepší scifi, jaké jsem, kdy četla. Naprostá bomba a fenomenální zážitek. Rozhodně doporučuji všem, kteří jsou věrnými fanoušky scifi literatury, ale i všem ostatním.

13.11.2021 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Zase jeden z titulů, u kterých nemůžete přestat číst. Opravdu velice povedený thriller, který vás zavádí do života nic netušící Grace a jejího psychopatického manžela Jacka. Opravdu hodně doporučuji všem věrným fanouškům thrillerů.

29.08.2021 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Musím přiznat, že jsem byla velice příjemně překvapená. Kdekoliv se podívám, lidé často uvádí, že je kniha chaotická, nudná a nečte se zrovna dobře. No, řekněme, že moje zkušenost je naprosto opačná.
Není sice nejlepší knihou, jakou jsem četla, ale je to jedna z mála titulů v povinné četbě, která se dá přečíst s nadšením. Doporučuji!

18.10.2022 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Příběh plný lásky, naděje ale i zoufalství a bolesti. Jeden z mála, který vás dokáže vzít za srdce.
Bohužel jsem se ale s takovým příběhem už setkala. Pokud jste četli knihu "Poslední dopis od tvé lásky", jistě mi dáte za pravdu. (ty dvě knihy jsou dějově opravdu hodně podobné)

07.01.2022 4 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

I když jsem nikdy nebyla fanouškem SCI-FI, série Duna mě dokázala okouzlit hned na prvních stránkách. V současné době jsem se dostala už ke třetímu dílu, který stejně jako ten předchozí je plný filozofických úvah, myšlenkových pochodů a hlavně ohromných změn hlavních postav (převážně postavy Alii a Leta).
Na můj vkus kniha postupuje trochu pomalu a v některých chvílích jsem se drobátko nudila, ovšem naprosto chápu důchody autora psát takovýto typ slohu. Právě proto knihu hodnotím opravdu velice dobře.

17.12.2021 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Ty jo, tak to byla jízda. Kniha mě vtáhla do děje hned na první stránce a pustila zase až na poslední. Přečetla jsem ji během jednoho dne, protože jsem prostě nemohla přestat.
I když v některých pasážích se hlavní postava chovala dost naivně a možná trochu dětinsky, tak se to k příběhu parádně hodilo.
Moc doporučuji přečíst.

20.06.2022 5 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Prozatím svého rozhodnutí, pustit se do této série, nelituji. I když druhý díl ztratil trochu na rychlosti děje i na akčních scénách, rozhodně je plný zajímavých dějových linek, filozofických otázek i úvah. Čtenáři, kteří hledají v knihách něco poetického nebo filozofického si rozhodně přijdou na své.
I tak považuji druhý díl této velice nadčasové série, za hodně povedení a doporučuji všem, kteří se rozhodli do série pustit.

27.11.2021 4 z 5

V pravý čas V pravý čas Danielle Steel

Pro mě již druhá kniha od autorka a opět neuvěřitelně povedená. Autorka opravdu ví, jak čtenáře zaujmout a držet ho po celou dobu příběhu.
Kniha je čtivá, hlavní postava Alex je skvělá a celý příběh se nese v proměnlivě smutném i šťastném duchu.

03.04.2023 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Kniha mě trochu zklamala. Od autorky jsem četla všechny její knihy a "Dilema" mi přijde nejslabší. I přesto velice dobře napsaná s napínavým dějem, který ovšem nebyl nijak završen.
Čekala jsem daleko víc. Škoda.

01.02.2022 3 z 5

Volba (menšího) zla Volba (menšího) zla Amálka B.

Dneska mi kniha přišla domů a hned jsem ji cestou do školy přečetla. Až tak uzoučká je.
Upřímně mě mrzí, že se autorka nerozhodla knize věnovat více stran, protože si to podle mě zaslouží. Právě kvůli rychlosti příběhu čtenář přijde o napětí, nejistotu a další pocity, které bývají s detektivkami spojovány.
Knihu hodnotím jako průměrnou.

06.12.2022 3 z 5

Colette, dívka z Antverp Colette, dívka z Antverp Arnošt Lustig

Opět jeden z mnoha titulů, který pojednává o událostech během 2. světové války. Ovšem na rozdíl od knih, které jsem na podobné téma už četla, se tato kniha hodně liší. Nejenom tím, jak dějová linka postupuje, ale také tím, jak je příběh vyprávěn.
Arnošt Lustig dokázal vypravěčům dát knihu, která je plná filozofických otázek a popisuje velice komplikovaný vztah hlavních hrdinů. Rozhodně je vhodnější pro ty, kteří mají už něco málo načteno, protože čtenář musí dávat neustále hodně pozor a spoustu informací je napsanou tzv. mezi řádky.
I přesto naprosto doporučuji všem!

07.09.2021 5 z 5

Led Led John Kåre Raake

Pro mě bohužel zklamání. Kniha mi připadala příliš zdlouhavá a některé pasáže až nudné a bez energie. Rozhodně jsem četla daleko lepší thrillery.

07.10.2022 2 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Kniha mě velice mile překvapila. Rozhodně bych ji neklasifikovala jako horor.
Příběh se velice příjemně četl, byl plný nečekaných zvratů a změn. Rozhodně doporučuji.

20.08.2022 4 z 5

Líbánky Líbánky Tina Seskis

Kniha mě trochu zklamala. Rozhodně jsem čekala daleko víc a to nezmiňuju hroznou hlavní hrdinku. Konec byl trochu přitažený za vlasy. Přijde mi, že autorka chtěla být originální za každou cenu, a proto si vybrala takovou cestu (trochu nechutnou, zvrácenou, ale vlastně proč ne).

07.10.2021 2 z 5

V prázdnotě V prázdnotě Filip Kurečka

V prázdnotě je jednou z knih, které si opravdu zaslouží pozornost. Při čtení mě velice bavil styl vyprávění, zajímavé postavy, rychlé dějové obraty i vyvrcholení. Nejvíce jsem si určitě užívala scény s umělou inteligencí Stellou, která byla podle mě velice dobře vystavěná.
Doporučuji všem věrným fanouškům SCIFI, ale i všem ostatním, kteří si chtějí užít trochu odpočinku s knihou od českého autora.

27.08.2021 5 z 5