Vypravěčka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sage pochází z rodiny s židovskými kořeny a její babička přežila holocaust. Ona sama se snaží vyrovnat s jiným traumatem – se smrtí matky. Na skupinové terapii se seznamuje s devadesátníkem Josefem Weberem. Při jednom z jejich rozhovorů ji tento muž, kterého si všichni v jeho okolí váží a mají ho rádi, požádá, aby mu pomohla spáchat sebevraždu. Tíží ho svědomí, přirozenou smrtí se mu však zemřít nedaří. Aby Sage přesvědčil, vzpomíná na své působení v SS i koncentračních táborech. Po dlouhém zvažování Sage kontaktuje úřad pro vyšetřování nacistických zločinů a podaří se jí přesvědčit babičku, aby jí i ona vyprávěla o svém mládí. Zděšeně naslouchá, co všechno zažila v polském ghettu, v Osvětimi i později na útěku. Je možné, že se s Josefem Weberem setkala a může ho usvědčit? A kdyby Sage vyhověla přání starého muže – byla by to vražda, nebo vykonání spravedlnosti na tyranovi? Kontroverzní brilantní román o vině a trestu americké bestselleristky Jodi Picoultové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461963/big_vypravecka-PeK-461963.jpg 4.63959
Žánr:
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Storyteller, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1088)

Kniha Vypravěčka

Marcik7
14. března

Velmi silný příběh, spojení přítomnosti s obdobím holokaustu za druhé světové války. Příběhy lidí s jejich traumaty, ať už současnými nebo pocházejícími právě z oné dávné doby. Asi v polovině knihy jsem myslela, že ji dočíst nedokážu - popis života v ghettu a pak v koncentračních táborech byl velmi realistický, i když realita ve své hrůznosti jej jistě ještě předčila. Rozuzlení překvapivé...

marky2558
06. března

(+ SPOILER) Skvělá kniha od které jsem se nemohla odtrhnout.
Někdo píše, že příběh byl předvídatelný, no já jsem nevěděla téměř do posledního okamžiku. Sekla jsem se jen u scény kdy byl Josef v nemocnici a byla tam jiná krevní skupina, než jakou měl mít ale velmi rychle jsem na toto zapomněla. Příběh Sage me moc bavil včetně romantické linky.
Nejvíc se mi ale líbilo, že jsem se nikde nestavila, že by něco nedávalo smysl. Celý příběh měl hlavu a patu a nenašla jsem žádné nelogické nebo nereálné anomálie.


Jana_Z
03. března

Skvěle napsaná kniha. A nečekané rozuzlení :)

s.macuska
02. března

Poutavě napsané. To ano. Ale vůbec bych to nehodnotila jako dobrou knihu. Začátek nebyl špatný, vyprávění babičky bylo strhující a ten zbytek mi přišel až trapný. Předvídatelný děj a patetické scény. Myslela jsem, že ženy po milostné noci si oblékají mužovu košili pouze v laciných romantických komediích...

Ulrika
26. února

Úžasný román, skvělé napsané, nutí k zamyšlení. A ten konec! Rozhodně doporučuji

Neo1tex
17. února

Moc hezký. Zajímavé a poutavě napsané. Líbilo se mi střídání postav a jejich pohledů na děj i to, že tyhle kapitoly byly relativně dlouhé a nebylo to skákání sem a tam.

Příběh je silný a základní dilema hlavní hrdinky zajímavé. Finální plot twist mi byl zřejmý už od první zmínky, přesto to závěru neubralo na zajímavosti.

Velmi dobré čtení. Pusťte se do toho.

Pengi
15. ledna

Vyvrcholení jsem odhadla asi ve 2/3 knihy. Ale i tak to bylo zajímavé čtení.

Renike
13. ledna

Tak jsem přečetla 512 stran o holokaustu, který už z jiných knih a vyprávění v podstatě známe, abych se na posledních 3 stranách dozvěděla vyvrcholení příběhu. Takový závěr jsem teda nečekala.

1 ...