Souky02 Souky02 komentáře u knih

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Během týdne jsem tuto knihu přečetla dvakrát, myslím že to mluví za vše.

Čtivá a zábavná. Vyprávění z pohledu psa? Přímo skvělé! Já jakožto milovník psů mám tuto knihu mezi mými nejoblíbenějšími.
Vřele doporučuji.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Já ani nevím co na té knize mám tak ráda, ale pět hvězdiček jsem jí dát musela. Přečetla jsem ji už třikrát a pokaždé jsem se od ní nemohla odtrhnout.

Je to jedna z mála knih, kterou mám ráda i přes nesympatie k většině postav, ať už k paní Bennetové a jejím mladším dcerám, panu Collinsovi nebo lady Catherine. Tyhle postavy z celého srdce nesnáším.
Samozřejmě, pak jsou tu ty postavy, které žbožňuji, a těmi jsou Elizabeth a pak i pan Darcy.

Všem tedy určitě doporučuji.

22.09.2018 5 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Z českých knížek jedna z nejlepších. K přečtení jsem se rozhodla že dvou důvodů - Doporučil mi ji táta a taky se mi líbil stejnojmený seriál. Nelituji. Více jsem se dozvěděla o cirkusovém prostředí a taky jsem měla možnost znát hlavní postavu od jeho prvních dní u cirkusu až do těch posledních.

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Moje nejoblíbenější kniha od Sparkse. Napřed jsem viděla film, který je i přes pár rozdílů také skvělý, a tak jsem se rozhodla k přečtení knihy.

Sparksův styl vyprávění se mi hodně líbí, knihu jsem si vážně užila. Ráda se k ní někdy vrátím.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Příběh je fajn, kniha mě bavila. Oproti filmu je to zlato. I tak bych ale zvládla najít i lepší fantasy knihy.

Nic proti, je to dost čtivé, a autor byl poměrně mladý když to psal.
Takže ode mě čtyři hvězdy.

22.09.2018 4 z 5

První díl jsem četla víckrát, velmi mě bavil. Bohužel nemohu to samé říct o zbytku knih. Navíc mi trochu vadila Katnissina povaha. No což, hold mi tohle asi úplně nesedlo. Stává se.

22.09.2018 3 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Velmi dobrá kniha, ale přesto se to nedalo srovnávat s prvním dílem.
Jelikož mám momentálně dobrou náladu, dávám této knize čtyři hvězdy, jinak bych jí asi dala tři.
Myslím, že nebyla úplně nutná, jelikož první kniha byla docela hezky uzavřena.
Pořád ale fajn. Doporučuji.

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Před nějakou dobou jsem si první díl půjčila v knihovně. Podle mě je to fakt úžasné.

Styl kresby mě nadchl, postavy a příběh rovněž.

Doporučuji.

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Death Note je skvělý. Jak manga, tak anime. *nepočítaje ten nepovedený vtip od Netflixu*

Zápletka přímo skvělá. Je tam hodně akce a napětí. Postavy jsou skvěle promyšlené. Vlastně není co vytknout.
Vřele doporučuji

22.09.2018 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Do těhle knih jsem bývalá blázen. Grega jsem zbožňovala, vtipné historky mě bavily.
Ale přibližně od osmého dílu mě série přestala bavit, a nejsem si jistá, zda je to věkem. Spíš jsem doufala v určitý vývin postav, a navíc historky začaly být více nereálné.

Pro mladší čtenáře je to ale pořád velmi dobré čtení a tak doporučuji.

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Úžasná kniha. Skvělé postavy a napínavý příběh. Styl psaní Ricka Riordana je velmi příjemný a nedovolí vám se od knihy odtrhnout.

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Až moc jsem měla ráda Willa na to, bylo těžké se do téhle knihy začíst. Pak to ale šlo jak po másle, protože mi to vynahradil mladý Halt, který se vlastně vůbec nezměnil. Bylo fajn se zase vrátit do Araluenu.

Doporučuji všem fanouškům předchozích dílů Hraničářova učně.

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Hraničářův učeň je moje srdcovka. První díl jsem dostala k dvanáctým narozeninám od mé sestry a doteď jsem ji za to vděčná. Sice je to určené pro mladší čtenáře, ale i tak se k tomu ráda po letech vracím.

To jak se postavy vyvíjí je úžasné. Ať už Will, Horác či Halt, každý z nich je speciální a originální, těžké si je neoblíbit.
Navždy na to budu v dobrém vzpomínat.