SoniaShadow SoniaShadow komentáře u knih

V náruči temnoty V náruči temnoty Keri Arthur

Jsem velmi smutná z toho konce. Ach jo! Každopádně Diina věštba se vyplnila a muže, který zlomí srdce si můžeme odškrtnout. Muž, který ho zahojí by mohl být Kade, Stín, anebo někdo nový. Každopádně doufám, že ten muž, který "je tam stále", není Quinn. Nevím proč, ale toho upíra prostě nemám ráda. Jinak opět skvělý díl nabitý akcí. Doufám, že se brzy dočkáme dalších dílů. :)

02.05.2017 5 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Zajímavé pokračování Legendy. Konečně jsme byli i v Koloniích a byli seznámeni s novými fakty. Sice nejsem úplně nadšená z vývoje nějakých částí děje, ale strhavát hvězdy za to nebudu. Oproti Legendě zde bylo víc opravdu romantických chvil mezi June a Dayem, což mi nějak nevadilo. S čím trochu bojuju, je představit si postavy ve věku v jakém Marie Lu píše, že jsou. K některým scénám je pro mě těžké si to představit, ale ve světě Legendy je to nejspíš normální. Trochu souhlasím s některými komentáři v tom, že toho pochybování na začátku knihy bylo docela dost, ale mě samotné to jsem přidávalo na atmosféře, že nic není jisté, nemůžete nikomu úplně důvěřovat, i když mají stejný cíl/záměr/pocity.

25.03.2017 5 z 5

Danse Macabre Danse Macabre Laurell K. Hamilton

Nápad s těhotenstvím byl zajímavý, ale už to postrádá to, co měli knihy na začátku. Žádná akce v podobě policejního vyšetřování, oživování... Hlavně metafyzické kecy. A furt sex. Tuhle sérii čtu jenom díky tomu, že jsem si tam oblíbila pár postav a tajně doufám, že se to zlepší.

01.09.2016 3 z 5

Inkubovy sny Inkubovy sny Laurell K. Hamilton

Na začátku nás autorka láká na případ zavražděných striptérek, jenomže od té doby mi přijde, že tam byl snad jenom jeden dlooouhatánský den plný sexu + jedno oživení, které ještě bylo plné té metafyziky -.-" Pak zase útržek vyšetřování a potom sex. Asi jako když psovi hodíte malou kostičku, aby se na chvíli zabavil. Ke konci knihy je už o hodně víc vyšetřování, ale není to tak propracovaný a zajímavý případ jako jsme měli v minulých dílech.

22.08.2016 2 z 5

Blankytné hříchy Blankytné hříchy Laurell K. Hamilton

Musím souhlasit, že tohle je slabší díl, nic moc zajímavého se tam neudálo. Četla jsem a čekala, kdy tam bude nějaké bum! jako v předchozích dílech, pak jsem se koukla kolik mi toho zbývá a byla jsem skoro na konci. Díky ardeaur je tam hodně sexu - nejdřív je to v pohodě, ale čeho je moc, toho je moc. Takový šok - od budu mít sex až po svatbě po každý den. Doufám, že se to s ardeaur vyřeší, co nejdříve. Jo, a hodně se tam objevuje blankytně modrá barva, až se zarážíte, jak to může být v příběhu náhoda.

15.08.2016 4 z 5

Obsidiánový motýl Obsidiánový motýl Laurell K. Hamilton

Musím souhlasit, že na začátku jsem se k tomuto dílu nepřikláněla zrovna nadšeně, ale potom jsem si ho oblíbila. Bylo osvěžující dát si oddech od milostného trojúhelníku Anita-Richard-Jean Claud. Také se mi dost líbilo přiblížení Edwardovi postavy! Potkali jsme spoustu nových postav - musím říct, že postava Olafa byla skvělá. Ne v tom smyslu, že bych jí měla ráda, ale byla opravdu dobře vytvořena. Rozhodně doporučuji!

07.08.2016 5 z 5

Krvavé koleno Krvavé koleno Laurell K. Hamilton

Názvy zpátky v normálu. Krvavé koleno bylo zajímavým námětem i díky tomu, že jsme tam měli poprvé elfy. Na druhou stranu musím říct, že tenhle díl se věnoval víc Anitině nerozhodnosti, psychice (kvůli její mámě). Na konci dílu mě zaskočilo těch posledních pár vět - naznačuje tam, že to zkusí s Jean-Claudem, což se mi moc nelíbí, protože jsem v týmu Richarda :D Larryho mám čím dál víc radši.

17.07.2016 4 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Skvělej díl, Charley je prostě boží. I když tenhle díl spíše více nabudil čtenáře na další díl, kde, jak jsem pochopila, bude víc super hustých smrtkovských schopností!! Bála jsem se, že další nebude, ale jak tak koukám, tak bude! Nemůžu se dočkat. :)

24.06.2016 5 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Námět strašně zajímavý a jedinečný - všichni ti prašivci, blíženci, splynutí... ale nějak mě ten příběh do sebe nevtáhl. Možná tak ve třičtvrtě knihy jsem se jakž takž do toho dostala, že jsem byla opravdu zvědavá, jaké intriky se odhalí, ale nevtáhl mě úplně. Ale opravdu musím ocenit autorčin svět - ten je špičkový! Kdyby to šlo tak 3,5 hvězdy.

21.06.2016 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Neskutečná knížka!! Autorka se nechala inspirovat Sparťanským životem, čemuž se vůbec nedivím a zasadila to do svého světa, který je ohromný - plný akce, napětí, nadpřirozena, intrik... Nejdřív jsem neměla ráda Eliasův pohled, ale potom se mi začal líbit víc a víc. Lailin pohled byl také zajímavý, hlavně když byla na Šerosrázu. Šlo vidět, jak se Laila během příběhu mění. K odboji jsem nebyla důvěřivá od začátku, ale i tak jsem to s Lailou prožívala. Jsem zvědavá na Helenu a jak to s ní bude dál. Přijde mi, že v knize má takový nevábný osud, tak bych ráda věděla, jak a jestli se jí to změní - k lepšímu či horšímu. Hrozně se těším na druhý díl, tak doufám, že se mi dostane do rukou. :)

P.S. Nádherné mapy!!

30.05.2016 5 z 5

Objetí Objetí Jessica Shirvington

Autorka měla jistě zajímavý originální hlavní námět, ale způsob jakým ho zpracovala, jak to bylo napsáno a některé dialogy... Moc mě to nenadchlo. Nejsem si jistá, jestli si přečtu i druhý díl.

14.05.2016 3 z 5

Vzpoura Vzpoura Will Hill

Hillovi knihy jsou prostě boží. I když je tahle série "pro mládež" (tudíž bez sexu), tak byla pro mě hodně zajímavá. Hill má zajímavý styl psaní a vytvořil podle mě úžasnej svět, ve kterém se to odehrává. Mě osobně knížka velmi upoutala (stejně jako první), jenom lituju, že jsem neměla moc času na čtení. Rozvzpomínání bylo pro mě řekněme lehké - pamatovala jsem si Frankensteina, nějakej výbuch, něco ukradenýho, že to je o upírech a jejich historii s Drákulou a jak jsem se začítala, tak si mozek vzpomněl snadno. :) Rozhodně si přečtu další díl! Co musím vyzdvihnout byla Hillova práce s Jamieho pocity - hlavně ta vnitřní řeč, to se moc neobjevuje v knihách a vážně se mi to tam líbilo.

14.04.2016 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Lisa Renee Jones

Jsem jediná komu připadal Chris v některých scénách jako totální debil? V tomhle románu se mi hodně líbí ta kriminální stránka - hledání Rebeky a různé zjištění, které se potom snaží dát dohromady s lidmi, které potkala... Avou jsem byla docela dost překvapená. Když se to rozuzlilo ohledně té Rebeky, nevím, jestli budu pokračovat... Vím, že budou hledat (nejspíš) Ellu v Paříži, ale jak jsem tak četla anotaci třetího dílu, nevím, jestli by mě to bavilo.

16.02.2016

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Musím souhlasit, že to nebylo až tak "wow" jako první díl, ale i tak jsem si knihu náramně užila. Byla doplněná o vynechanou část z první knihy - pár příběhů z roku 0. Pak mě překvapilo, že se ten pokračující příběh odehrává v r. 97 P.V. (myslela jsem, že to má být 100 P.V.), ale jukla jsem do první knihy a rok sedí :) Velmi mi překvapil vývoj událostí, takže jsem zvědavá, co přinese třetí díl.

Strašně se mi líbí Justinovo psaní. Jak všecho zprvu vypadá jako jednotlivé nesouvislé příběhy, ale on je pak dá dohromady a skvěle do sebe zapadají... Prostě génius :)

28.11.2015 5 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Miluju Richelle a její styl psaní. Ten svět, který vytváří.. I když jsem nečetla VA a byla jsem na tom filmu, v knize se orientuju (když přijde na nějaké řeči okolo VA). Tuhle sérii jsem si hodně oblíbila a jsem nadšená ze čtení ostatních dílů - ještě že jsem si půjčila všech 6 :D Sydney a Adrian jsou fakt skvělí a v Indigovém kouzlu ještě víc! :)

17.10.2015 5 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Tenhle díl se mi líbil více než ten předchozí - Autumn mě docela zajímala :) Škoda je, že když se došlo k té části, jak jdou k těm vampýrům a udělají nějaký podvod či co, tak to tam není znovu napsané. První díl jsem četla před nějakou dobou, takže si tu scénu moc nepamatuju, takže škoda, že to tam nebylo napsáno znovu... :)

30.09.2015 5 z 5

Temné touhy Temné touhy Kresley Cole

Tahle kniha se mi líbila ze všech nejvíc, asi - pořád se nemůžu rozhodnout mezi tímhle, prvním dílem a Bowenem s Mariketou... Líbilo se mi, že Holly měla tu poruchu, odlišilo jí to tak od spousty postav, protože je nezvyklé, aby měla hlavní postava nějakou poruchu - to mi na to přišlo hodně zajímavé! :)

Každopádně doufám, že budou další díly, protože se mi nezdálo, že by to byl konec té série. A navíc tam byly náznaky na další příběh, jako třeba Regin a Lucia, na které jsem vcelku zvědavá, ale také na Murdocha.

10.08.2015 5 z 5

Závod o život Závod o život Kresley Cole

Pro mě rozhodně lepší díl než předchozí. Ne že bych neměla Kaderin a Bastiana ráda, ale kombinace Bowena a Marikety byla pro mě zajímavější. :)

07.08.2015 5 z 5

Oživovatel Oživovatel Seth Patrick

Kniha je zpracovaná hezky, příběh a celkový nápad je skvělý, jen... jsem u sebe nemohla najít nadšení pro tuto knihu. Bojovala jsem s ní (na mě) celkem dlouho. Epilog by mě určitě přilákal na další knihu, ale jelikož jsem u ní nenašla nadšení, tak si ji nejspíš nepřečtu :/ Ale knížka je rozhodně zajímavá a pro ty co mají více rádi sfi-ci, detektivky a thrillery dohromady by to mohla být dobrá volba. :)

12.07.2015 3 z 5

Klíč Klíč Mats Strandberg

Knihy jsou sice pěkné bichle, ale podle mého názoru to stojí za to! Uvnitř se skrývá komplikovaný, poutavý a prostě dokonalý příběh. Je tam spousta zajímavý a rozmanitých postav, které dělají příběh ještě poutavějším. Knížky jsou obalově krásné, to se jim prostě povedlo, a čtou se velmi dobře! A celý ten konec je prostě jedno velké WAU....

12.02.2015 5 z 5