Sonča2 Sonča2 komentáře u knih

Zánět - skrytý zabiják Zánět - skrytý zabiják David Frej

Líbí se mi autorův přístup, konečně detox, kde se člověk nají i masa, konkrétní popis, co je potřeba a čemu se vyhnout. Oceňuji, že nevnucuje různé preparáty a přístroje, ale nabízí přírodní řešení. Některé názory jsou pro mě přes čáru. Chybí mi dokončení léčby pacientů, zda se uzdravili nebo ne, nejasnosti mám také proč některé potraviny můžu a jiné že stejné kategorie ne - pórek x cibule, sójové maso x tempeh, hořčice x semínka hořčičná.

06.01.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

První a asi poslední kniha od této autorky. Ze začátku jsem byla nadšená, jak se příběhy propojují, pak jsem zjistila, že se sice propojují, ale nikam nesměřují, navíc jsem se začala ztrácet v čase. Konec = zklamání.

14.07.2019 2 z 5

Jméno je váš osud Jméno je váš osud Camila Karolinss

Pro mě nesrozumitelné vysvětlení. Jednou autorka čísla redukuje, podruhé je nechá tak. Podle ní je sedmička katastrofa, podle numerologie ne.

19.05.2019 2 z 5

Příběhy z Mexika Příběhy z Mexika Pavla Jazairiová

Jak už bylo napsáno, kniha nemá žádný řád, chybí popisky obrázků, mapy kvůli orientaci, dějiny jsou popisovány na přeskáčku (a údaje občas nesedí), je to prostě taková neuspořádaná směs všeho, co autorku napadlo. Dočteno v rámci ČV, jinak bych ji odložila. Za mě zbytečná kniha.

08.04.2019 1 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Po 80 stranách odloženo, což skoro nedělám. Nechápala jsem, o čem to má být. Za mě zbytečná kniha.

05.09.2018 odpad!

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

Jako matka budoucích teenagerů bych tuto knihu a seriál zavedla povinně do školních osnov, aby si všichni uvědomili, jak lehce jsme zranitelní. První jsem viděla seriál, kde byl dán jednotlivým postavám větší prostor. Knihu jsem přečetla za dopoledne, rozhodně mě nezklamala. Prostě stokrát nic umořilo osla.

22.07.2018 5 z 5

Pozůstalí Pozůstalí Tom Perrotta

Nádherná kniha, ke které jsem se dostala až po shlédnutí seriálu. Seriál se mi líbil, nabídl i rozumné vysvětlení, takže jsem čekala, jak to je v knize. Kupodivu bez seriálového tajemna se mi knižní příběh líbil víc, i když aspoň náznak vysvětlení by si zasloužil. Jinak za mě krásné vykreslení tápajících postav snažících se vrátit k normálu. Škoda, že od autora nebylo přeloženo více knížek do češtiny.

05.06.2018 4 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Hodnotím knihu a v ní jsem se ztrácela. Někdy jsem ani té hovorové češtině, která se netýkala operací, nerozuměla. Četla jsem ji na několikrát a bojovala s tím, jestli ji dočíst.

06.01.2018 2 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Srdcovka z dětství. Neodolala jsem a půjčila si v dětské knihovně poslední vydání - nezkrácenou verzi. A sice mám verzi z roku 1982 s nádhernými ilustracemi, ale tu novou si asi koupím taky. Doufám, že vyjdou i další díly, které jsem kdysi četla ještě slovensky.

25.12.2017

Spad Spad František Kotleta (p)

Přečetla jsem ze zvědavosti. Pokud autor uvádí, že píše brak, těžko mohu kvalitu srovnávat s jinou literaturou, takže za mě plný počet. Kniha mě pobavila a neměla jsem nutkání ji odložit. Do dalšího dílu ale nejdu, leda možná v rámci výzvy na 2018.

25.12.2017 5 z 5

Velmi čtivá kniha, konečně jsem pochopila, oč Husovi šlo, kam až sahal jeho vliv a co se dělo v Kostnici. A to vlastně mimochodem, když sledujeme osudy rodu Prokopů.

13.01.2017 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Tahle série dotáhla syna ke čtení, takže jsem byla sama zvědavá, o čem to je. Bavila jsem se celou dobu, i jsem zvládla všechna pokračování. Zkoušeli jsme i jiné deníky, ale jak už psali jiní, originál je jen jeden a další už nezaujaly ani syna ani mě (kromě Káji, superfráji). Takže za dva roky synovi půjčím mé oblíbené deníky Adriana Molea a uvidíme.

11.04.2016

Týden bez televize Týden bez televize Debra L. Green

Kniha se moc líbila mně a hlavně oběma dětem. Zejména popis, jak Rudla donesl do školy velkého červeného brouka Tulínka, nemá chybu. Dobře jsme se bavili a těšíme se na další díly.

03.04.2015 5 z 5

Jak maminka vylezla na strom Jak maminka vylezla na strom Michaela Vetešková

Dětem i mně se pohádky moc líbily, i to , že jsme se v každé dozvěděly nenásilnou formou něco nového.

23.11.2014