Zánět - skrytý zabiják

Zánět je reakcí imunitního systému, která nás chrání proti toxinům, infekcím a poranění. Chronický zánět, který v těle přetrvává dlouhou dobu, ovšem způsobuje závažné poškození a poruchy vedoucí k chronickým onemocněním. Jste často unavení a bez energie? Máte vysoký krevní tlak nebo ischemickou chorobu srdeční? Léčíte se na alergie či astma? Máte nadváhu nebo cukrovku? Diagnostikovali vám nádorové onemocnění? Bolí vás často v krku? Objevují se vám kožní vyrážky? Bolí vás klouby? Máte nadváhu či cukrovku? Trpíte depresemi, nebo příznaky Alzheimerovy demence? Pak máte pravděpodobně v těle chronický zánět, který je často příčinou civilizačních nemocí a je třeba začít ho léčit. V této knize se dozvíte: - co znamená zánět a jak zjistíte, zda ho v těle máte - překvapivé souvislosti mezi nemocemi a zánětem - jak se ochránit před nemocemi spojenými s chronickým zánětem - praktické rady, jak se zbavit chronického zánětu a uzdravit se - jak zpomalit stárnutí a dožít se vysokého věku ve zdraví - návod, jak do svého života zařadit a provádět ozdravný protizánětlivý program...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/243534/zanet-skryty-zabijak-243534.jpg 4.142
Literatura naučná, Zdravotnictví
Vydáno · Eminent

Kniha Zánět - skrytý zabiják

marvel25

Byl jsem na tuto knihu velmi zvědavý, ale podle mě ji velmi ovlivnil fakt, že se snaží být populárně naučná, nikoliv odborná. Ze začátku se snaží dopodrobna popsat a vysvětlit mechanismy, později jsem je postrádal. Proto jsem měl problém se s některými fakty ztotožnit, mimo to se v knize nachází i řada nepřesností. Celkově ale hodnotím mírně pozitivně, protože pokud by se každý z nás řídil radami MUDr. Freje, byla by společnost o poznání zdravější, než je. A o to jde především.

Kryštofka

Někdy člověka stresuje už jen to, že si přečte, co by všechno měl a co by všechno naopak neměl. A je těch informací tolik, až jde z toho hlava kolem. Tím neříkám, že je kniha špatná, určitě je inspirativní. Ale člověk si musí zachovávat i nějakou lehkost bytí. Harmonizovat vztahy, mít životní radosti, rozumně jíst a rozumně se hýbat. Udržovat si dobrou náladu a optimismus. A jen občas nakouknout do skrytého zabijáka.

misa_raw

Doporučuji, kdo se chce aspoň v základu zorientovat v tom, co je pro tělo dobré a co není.

hu_87

Myslím, že tak průměr. Rady obsažené v této knize mohou být sice pěkné, ale přidávám se k tomu, že teorie není praxe a to, co se dozvíme o zdravém životním stylu znamená spíše hodně omezování a zřeknutí se něčeho, co považujeme za běžné. Myslím, že bude lepší se řídit zlatým středem: jíst střídmě, nestresovat se a mít nějaký ten pohyb.

Jack Bauer
30.12.2018

Velice dobře a srozumitelně napsáno, ale je to stále opakování toho samého co jsem už několikrát četl v jiných knihách na podobné téma. Sice opakování je matka moudrosti, ale abych se tím vším řídil musel bych mít hlavu jako Einstein.
V době, kdy každý výživový poradce tvrdí něco jiného, je těžké vyznat se v tom, co je pro lidské tělo dobré, a co naopak není.

gretl74
13.11.2018

Kniha mi nic nového nepřinesla a "praktické" recepty a návody jsou dle mého velmi nepraktické. Už se vidím, jak ráno v šest s rodinou za zadkem kuchtím na pánvičce kedlubny k snídani. Teorie a praxe jsou prostě o něčem jiném.

pampo
27.07.2018

David Frej touto knihou nevynašiel nič nové, len sa snažil nájsť a pomenovať príčinu chronických civilizačných chorôb očami lekára, a následne ovplyvňovať pomocou prírodnej medicíny a výživy. Práve pohľad lekára robí z knihy zaujímave dielo, a to najmä v dnešnej dobe, keď je prírodná liečba väčšinou zosmiešnená a v úzadí. Metódy stravovania uvedené v knihe sú osvedčené časom a rozhodne fungujú. Okrajovo sa zmieňuje aj o ďalších dôležitých oblastiach ako psychika, cvičenia, masáže, kúpele, dýchanie a iné. Tie ale podrobnejšie nerozoberá.

sawako
11.07.2018

Rady pana Doktora jsou jiste uzitecne, ale jedna vec me na teto knize dost vadila. Cekala bych, ze se v ukazkach pripadu jeho klientu dozvime i to, jak nakonec lecba fungovala, nebo kam dospeli a ne jen susse rict, jak se clovek choval, ze mel zanet a musime na tom pracovat.

PS: U pana doktora jsem byla kvuli zdravotnim problemum i osobne. Ani se neda popsat, jak neprijemny clovek to ve skutecnosti je. Uz pri prichodu vypadal, jak kdyby mu vadilo, ze tam vubec chodim, pak mi podal ruku ala lekla ryba a mavl k sedacce. Vyzadal si svoje formulare, ktere susse prejel pohledem a rekl, ze je to tragedie. Dal me postavil na vahu, zasklebil se a rekl, ze muj metabolicky vek je asi o 14 let vyssi, nez kolik mi doopravdy je. Pote nasledovalo pulzove vysetreni.

Nato mi sepsal jidelnicek, polozil ho prede me a zeptal se, jestli mam nejake otazky. Byla jsem tak vykolejena, ze jsem skoro nevedela, co se ptat. Vystrnadil me v podstate po pul hodine (vysetreni melo trvat 45 minut) a ja odchazela s rozpisem jeho leku na 3 mesice asi za 5 tisic.

Pokud tedy hledate empatickeho alternativniho lekare, vyhnete se tomuto odbornikovi obloukem. Ja uz k nemu nepujdu a nejsem jedina, kdo ma tuto zkusenost.