SonaH SonaH komentáře u knih

Rumcajsova loupežnická knížka Rumcajsova loupežnická knížka Václav Čtvrtek (p)

Tak konečně díky předčítání synovi (5) jsem dočetla do konce knížku z mého dětství. Je to hezká a milá klasika. Rumcajse si syn velmi rychle oblíbil, ale zastaralá slova byla dost složitá. Hodně jsem musela vysvětlovat a každý večer jsme si danou pohádku hledali ještě na youtube. To ho moc bavilo. Žijeme ale v cizině, o to těžší to bylo. Zůstaneme Rumcajsovi věrní, ale spíš jako diváci.

05.07.2023 4 z 5

Ani Bůh prý není neomylný -  Jak procházet osudovými změnami Ani Bůh prý není neomylný - Jak procházet osudovými změnami Sherre Hirsch

Přestože, jak zde říkají ostatní, mi kniha nepřinesla mnoho nového je dobré a velmi důležité si tyto pravdy připomínat. Právě v těch osudových momentech na to máme tendenci zapomínat. Líbí se mi přirovnání z Bible a i to, že tahle knížka nemá s náboženstvím nic společného. Je to lidský a přivětivý názor z praxe, žádné strojené motivační řeči. Určitě ji nechám svým dětem, třeba jim do života něco dá.

24.05.2023 5 z 5

5 mrtvých starých dam 5 mrtvých starých dam Hans Gruhl

Četla jsem v dospívání a dodnes si pamatuji střelbu do telefonu. Dokonce jsem nezapomněla po těch letech ani název a včera si to poslechla na youtube. Tenkrát se mi to líbilo hodně.

11.05.2023 5 z 5

Záhady detektiva Ludvíka Záhady detektiva Ludvíka Marc Moallic

Četly jsme každý večer několik záhad s dcerou (9) před spaním a děsně ji to bavilo. No a mě taky! Některé z nich jsou na přihmouření oka, protože bych na ně ani nemohla přijít, ale je to super věc, která se dobře čte a hlavně baví. Krátké komiksy, které neodradí snad ani školáky nečtenáře.

09.05.2023 5 z 5

Tajemství jeskyně pokladů Tajemství jeskyně pokladů Petr Hugo Šlik

Moje třetí knížka od tohoto autora a jsou z nás s dcerou (9let) fanoušci. Moc nás to bavilo. Já přečetla od Foglara v dětství všechno a jsem ráda, že se objevil někdo, koho očividně ovlivnil též a pokračuje v jeho stopách. Bylo to napínavé, hezké, žádné vulgarismy, opravdu napínavá, dobrodružná četba pro kluky a holky od těch 9 let.

09.05.2023 5 z 5

Opona Opona Ondřej Hübl

Originální, čtivé. Bavilo mě to a nechtěla jsem přestat číst dokud nepřišel konec. Komu se líbí styl Hartla, bude se mu líbit i tento román. Vždycky je co vytknout, ale mě se to líbilo!

29.04.2023 4 z 5

Moc pěkná knížka pro děti, plná fantazie a nádherně ilustrovaná. Hodí se perfektně pro 2.třídu (7let). Dceři je 9 let, líbila se ji, ale už by ji sama od sebe nečetla.

25.04.2023 5 z 5

S Gretou si nic nezačínej S Gretou si nic nezačínej Susanne Abel

Opět jsem se něco nového dověděla, přiučila i si trochu pobrečela. Zajímavý příběh z Německa krátce po válce. Co se dělo tam málokdo z nás ví. Jak válka ovlivňuje generace i 75 let po válce je často bolestné, a to i v naší rodině. Z toho důvodu je v této knize lehce dotknuté i téma transgeneračního přenosu traumatu. V Německu byl již vydaný 2. díl.

25.04.2023 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Tolik se mi chtělo v tom mlýně ještě chvíli zůstat tak dobře to tam teď znám to je úděl čtenáře dobré knihy. Děkuji za vzpomínku na staré časy, ikdyž to bylo smutné ohlédnutí, a také za literární zážitek.

20.04.2023 5 z 5

Fantazník: Piš, kresli a tvoř vlastní příběhy Fantazník: Piš, kresli a tvoř vlastní příběhy Blanka Kochová

Naprosto skvělá interaktivní knížka, která dětem umožňuje malovat i psát podle daného námětu. Dcera (9 let) je nadšená a postupně doplňuje. Jako podobné úžasné knížky tohoto typu můžeme doporučit Příběhostroj, Báječné ženy nebo Vytvoř si své čarodějnické dobrodružství.

16.04.2023 5 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

Škoda, že jsem na Netflixu skoukla seriál. Byl skvělý a knížka bude určitě taky.

16.02.2023

Olinka a kouzelná truhla Olinka a kouzelná truhla Petr Hugo Šlik

Tak tohle jsem cetla s dcerou (9) a sama jsem byla napnuta, co bude dal. Krasne napsany dobrodruzny pribeh! Budu ho s detmi zpracovavat do literarni souteze.

19.01.2023 5 z 5

Zrození Evropanů: Skutečný příběh našich předků vyprávěný geny Zrození Evropanů: Skutečný příběh našich předků vyprávěný geny Johannes Krause

Začalo to velmi zajímavě, ale poslední kapitoly pro mě byly velkým zklamáním. To už s archeogenealogií nemělo co dělat. Subjektivní názory a ideologie autora na současnou, rádoby přirozenou, migraci, rasismus, digitalizaci, upravování genomu nenarozených dětí či očkování, to jsou témata druhé poloviny knihy, a kvůli nim jsem se do knihy nepustila. Věřím ovšem, že i na připravovanou konzumaci hmyzu v Evropě dojde, však autor několikrát zmiňuje, že to bylo před tisíci lety normální.

26.12.2022 2 z 5

Já, Lukrecie Já, Lukrecie Hans Schlag

Tuhle knížku jsem četla v dospívání a byl to pro mě jeden velký erotický zážitek. Teď když čtu komentáře tak mě to láká si ji přečíst znovu, takže možna ji koupím dveři až bude dospívat a hned ji přitom přelousknu znovu. Takže dávám 4* za dojem z mládí. :-)

13.11.2022 4 z 5

Na Seně Na Seně Vojtěch Rauer

Komu se líbily Vrány nebo Soběstačný nebude zklamaný. Skvělá knížka od velmi mladého autora, klobouk dolů. Někdo tu zmiňuje nevyzrálost psaní, ale vždyť “to vypráví 14tiletý”, tak co by ne. Autorovi se kdejaké nedostatky mohou dovolit. Drží tempo i napětí a já všemu věřila. A ten šok, na který nás připravuje opravdu přišel až mě mrazilo. A já váhám… stalo se to fakt?

02.11.2022 5 z 5

Labutí dům Labutí dům Daniela Krolupperová

Nezbývá mi než souhlasit s ostatními. Je to nádhera. Četla jsem s 9-tiletou dcerou a užila jsem si ji více než ona. Nerozuměla všemu, takže jsem se snažila vysvětlovat, dokonce jsme se tak dostaly i k zvukovému filmu na youtube na Charlie Chaplina (ten ji nadchl). Snad se ke knize později vrátí. Za mě skvostné dílo pro děti, ikdyž raději trochu starší.

16.10.2022 5 z 5

Jezevec Chrujda našel velkou lásečku Jezevec Chrujda našel velkou lásečku Petr Stančík

Knížka je krásně udělaná a ilustrovaná. Řekla bych pro 1. třídu. Milý příběh. Myslím, že by bylo určitě hezké mít více dílů a k postavičkám si vytvořit vztah, protože mi to přišlo krátké, až skoro jako vytržené z kontextu. Dceru (8let) příběh nezaujal, škoda. Zkritizovala, že celý obsah je prozrazen ve shrnutí na zadní straně, což je tedy pravda.

08.08.2022 3 z 5

Dráček s červenýma očima Dráček s červenýma očima Astrid Lindgren

Četla jsem synovi (4 roky) a příběh se mu líbil. Jednoduchý, srozumitelný. Při čtení mi nedošel skrytý smysl autorky loučení s dětstvím. V tom případě je to myšlenka pěkná, ale pochybuji, že na 2. stupni by ji někdo chtěl bez zkušeného vedení číst. Každopádně milá knížka i pro ty menší.

01.08.2022 4 z 5

Mortina Mortina Barbara Cantini

Milá knížka o holčičce, která byla strašidlo, ale toužila se kamarádit s obyčejnými dětmi. Přečteno za chvíli. Mně i dcerce (8) se to líbilo. Je to pro 1. stupeň a báječně se hodí číst na Halloween.

30.06.2022 4 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Po dlouhé době propadák. Pro mě bizarní recese v rádoby humorném zahraničním stylu. Do smíchu mi nebylo. Přišlo mi to přitažené za vlasy, nucené, neuvěřitelné a absolutně nereálné. Je vidět, že autorka nedosáhla věku, který popisuje. Takové stáří ne, děkuji.

30.06.2022 1 z 5