Dráček s červenýma očima

Dráček s červenýma očima https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11904/dracek-s-cervenyma-ocima-11904.jpg 4 57 13

Drobná obrázková knížka vypráví půvabný příběh zeleného dráčka s velkýma červenýma očima, který se narodil v prasečím chlívku. Jednou ráno se šlo malé děvče se svým bratrem podívat na jejich prasnici, a co nevidí? Kromě právě narozených deseti selátek u ní stojí i malý dráček. Prasečí matka ho však odmítne uznat za svého a nechce ho ani krmit, a tak dětem nezbývá, než se o něj postarat. ... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Draken med de röda ögonen , 1985

SonaH
01.08.2022 4 z 5

Četla jsem synovi (4 roky) a příběh se mu líbil. Jednoduchý, srozumitelný. Při čtení mi nedošel skrytý smysl autorky loučení s dětstvím. V tom případě je to myšlenka pěkná, ale pochybuji, že na 2. stupni by ji někdo chtěl bez zkušeného vedení číst. Každopádně milá knížka i pro ty menší.

rozina351
13.04.2020 5 z 5

Podle mě je obrovskou chybou Albatrosu, že knihu určuje dětem k prvnímu čtení. Děj knihy je totiž velmi mnohovrstevnatý a Lindgrenová zde tematizuje opouštění dětství, což údajně prožívala velmi bolestně (viz Margaret Strömstedt, Astrid Lindgrenová https://www.databazeknih.cz/knihy/astrid-lindgrenova-zivotopis-181380) Opravdu to není čtení pro velmi malé děti, ale doporučila bych pro 2. stupeň, ale klidně i puberťákům :-)

jarki
08.11.2019 1 z 5

Kniha se moc nelíbila.

triatlet
17.02.2019 5 z 5

Kraťonká pohádka, která dokonale splňuje požadavky pro první čtení: milé a výstižné ilustrace, přiměřené množství textu a jednoduché poselství (o kamarádství, jinakosti, pohádkovém snění).

Delitka
15.02.2019 4 z 5

Pěkné, hlavně obrázky jsou povedené. Jen příběh je velice krátký.

rusalka123
30.01.2019 5 z 5

Četla jsem s chlapečkem, kterého jsem doučovala čtení a po této zkušenosti velice oceňuji to, že co do rozsahu je to opravdu "první čtení" a přitom je to takové milé, hezké, zábavné a ani trochu nudné. K tomu velice povedné ilsutrace, které zachycují naprosto přesně každý detail, jak si můj malý svěřenec vždy velice bystře všiml. :-) Takže za mě úplně ideální knížka pro první čtenářské krůčky. A navíc, jako je tomu u každé Lindgrenové, bavilo to i mě. :-)

Taťka Hraboš
15.05.2018 4 z 5

Pokus autorky o knížku pro menší děti. Možná už jsem prostě - vzhledem k věku našich kluků - naladěn na dětské knížky pro děti o něco starší, nevím. Prostě se mi to nelíbilo tak, jako ostatní knihy, co jsme s dětmi zatím od Lindgrenové četli. Totéž asi platí pro oba naše kluky. Starší - už školáček - ji vlastně pod mým dohledem četl sám a normálně se na večerních "povinných" 10 řádků těší; tady to tak nebylo.

witiko
14.12.2017 1 z 5

Astrid Lindgrenovou jsem začal nesnášet právě od té doby, kdy se můj syn po přečtení této knihy usedavě rozplakal. Pochopil jsem, že je v této slavné autorce něco trochu úchylného, co děti rádo citově drásá. Už jen závěrečná věta, že červené oči měla sama holčička (poté, co se musela s dráčkem natrvalo rozloučit), mi přijde podivně výsměšná, až zlá. Tak je to v celé řadě jejích dalších knih, které jsem po podobných zkušenostech přestal dětem půjčovat a číst. Snad jen Děti z Bullerbynu jsou vyloženě milé – bez všech těch špendlíků a žiletek narafičených do plyše.

zuzi1162
25.03.2017 5 z 5

Krátký krásně ilustrovaný příběh o dráčkovi.

bibi.r
11.02.2015 3 z 5

Spíš taková průměrná.

Enmea
21.09.2014 5 z 5

Úžasna kniha :-)

Baiba
11.08.2014 5 z 5

Objevily jsme ji s dcerou náhodou v knihovně, okamžitě se do ní zamilovala, už ji umí skoro nazpaměť :) Krásný, jednoduchý příběh, vydařené ilustrace.

Janamarie
18.01.2012 5 z 5

Pohádková kniha Dráček s červenýma očima je milá, úsměvná knížečka pro malé čtenáře, působí na city a určitě vyvolá u dětí otázky, rozvine poznání i fantazii.
Kniha vyšla k 100. výročí autorčina narození v roce 2007.

Kniha Dráček s červenýma očima je v