sodmic sodmic komentáře u knih

Tibetské umění pozitivního myšlení Tibetské umění pozitivního myšlení Christopher Hansard

kniha obsahuje několik cvičení (a následných plytkých příkladů, že fungují), která nám mají pomoci zlepšit kvalitu života, pokud dokážete nasměrovat a vysílat myšlenky, vnímat myšlenkovou energii, zaplavit energii celé tělo apod. nemyslím, že to laik zvládne sám a je potřeba tato cvičení dělat s odborníkem, který vše vysvětlí a nasměruje, asi ještě nepřišel můj čas na tuto úroveň vědění/myšlení

20.03.2024 2 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

(SPOILER) Oproti předchozímu hrdinovi (Joona Lina) je tato dvojice vyšetřovatelů naprostá katastrofa, hlavní hrdinka se namísto vyšetření vraždy, snaží vrátit k exmanželovi, popis je naprosto nezáživný, snad jen konec, kde se jako přes kopírák Agathy Christie dozvíme "kdo je vrah", se dá číst, zbytek vás unudí k smrti a vůbec nedává smysl (např. cestou k místu vraždy popisovat zvuky/pachy okolí bez jakéhokoliv propojení je absurdní). Snaha knihu dočíst (protože je to přece Kepler) sice zvítězila, ale zpětně mohu s jistotou říct, že to byla špatná volba a raději znovu sáhnout po Joonovi než toto (zdá se neuvěřitelné, že to napsali stejní autoři)...uvidíme, zda se další díl Keplerovci polepší

29.12.2023 odpad!

Mathildino tajemství Mathildino tajemství Corina Bomann

i druhý díl klasické "růžová" knihovny, je jako oddechovka fajn, ale některé pasáže, které nemají přímou souvislost s dějem (např. popisují cestu) jsou zbytečné roztahané, svádí to tyto části přeskakovat, skoro jako by autorka, chtěla knihu nafouknout pouze těmito naprosto zbytečnými vycpávkami, znovu si knihu asi nepřečtu

17.11.2023 2 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

nevím, zda by se tato kniha neměla označit jako naprostá ztráta času, za mě určitě nedoporučuji

17.11.2023 odpad!

Agnetino dědictví Agnetino dědictví Corina Bomann

klasická "růžová" knihovna, jako oddechovka fajn, ale některé pasáže, které nemají přímou souvislost s dějem (např. popisují cestu na nádraží) jsou zbytečné roztahané, svádí to tyto části přeskakovat, skoro jako by autorka, chtěla z 200 stran udělat 400 pouze těmito vycpávkami, znovu si knihu asi nepřečtu

24.09.2023 2 z 5

Moje anglická babička Moje anglická babička Hana Parkánová-Whitton

Taková "anglická babička", všechno je sluncem zalité, mnohdy až perfektní, nikdo nemá problém a když tak se ihned vyřeší (jako v americkém seriálu) a všichni jsou zase šťastní - určitě si to najde své čtenáře, ale na mě osobně až moc přešťastné.
Autorka to umí i líp. Tato kniha mě tedy neuchvátila a znovu si ji nejspíš už nepřečtu.

04.09.2023 2 z 5

Nebuď slepý.ce Nebuď slepý.ce Nicole Studená

Humorné, nenáročné čtení, které by nemělo chybět v knihovně žádného (ne)chovatele nejen slepic. Vtipné příhody ze života jsou vtipně doplněny "životními momenty prozření" ve stylu "AHA, takhle to tedy je". Rozhodně doporučuji k přečtení.

04.08.2023 5 z 5

Morgenland - Za největším tajemstvím Třetí říše Morgenland - Za největším tajemstvím Třetí říše Richard Sklář

Ač téma třetí říše mi není blízké, tato kniha se četla velmi dobře, ale je to "těžké" čtení

04.08.2023 3 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Kepler opět nezklamal! se čtením nechcete přestat, jak vás to vtáhne, doporučuju začínat číst až když jste si jisti, že před sebou nemáte jiné úkoly :-) jen s tím neustálým vracením se k Jurkovi to doufejme tímto dílem končí

12.03.2023 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

za mě kvalita s každou další knihou klesá, vtipné pasáže kniha má, stejně jako stále více "vaty", která je jen na vyplnění...

19.02.2023 3 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

velmi vtipné odpočinkové čtení, postavy snadno zapamatovatelné i po delší pauze mezi díly, děj opravdu nenáročný, i když místy trochu nepřirozeně natahovaný

15.01.2023 3 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

klasická slaďárna - potkají se, rozdělí, hledat najdou se a žijí šťastně až do smrti, jen tato je protkána násilím na pozadí, které z ní dělá "tak trochu jiný příběh", znovu už ji asi do ruky nevezmu, ale za přečtení myslím stojí

12.01.2023 3 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

vtipné čtení, které kdyby nebylo protkáno ambicí popsat některé historické události zasloužilo by si jistě plný počet hvězdiček, závěr a s ním spojené uvědomělé poslání s touhou naznačit jak se chovat ke starým lidem se však ke knize ani v nejmenším nehodí

10.12.2022 3 z 5

Ludmila z Poděbrad – V zajetí sňatkové politiky Ludmila z Poděbrad – V zajetí sňatkové politiky Hana Parkánová-Whitton

oddechovka do vlaku nebo když chce člověk vypnout, přečteno za chvíli, ale nemyslím, že se jedná o knihu, ke které se čtenář rád vrací, nicméně děj založený na skutečnosti se četl opravdu lehce a rychle

04.12.2022 3 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královny vdovy Rejčky Adam ze Zbraslavi a případ královny vdovy Rejčky Hana Whitton (p)

druhý díl očekávané zlepšení oproti prvnímu bohužel nepřinesl, spousta mrtvých, ale kniha postrádá napětí a nečtěte jedním dechem, nicméně opět se budu opakovat, ale do vlaku dobré čtení, které jednou stačilo :-)

30.10.2022 2 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Hana Whitton (p)

hlavní hrdina trochu jednodušší, příběh je rozvláčný, když postavy nevidí /nepamatují si zcela jasná fakta, logika příběhu značně pokulhává, nicméně do vlaku dobré nenáročné čtení, ale podruhé už se ke knize nejspíš nevrátím, nicméně druhý díl si určitě přečtu a budu očekávat zlepšení :-)

15.10.2022 3 z 5

Zmrdům zmar! Zmrdům zmar! D-FENS

místy vtipné, místy dokážete přiřadit konkrétního kolegu z práce, podle mě ale dnes už překonané...ne že by dnes "zmrdi" nebyli, ale jaksi okolnosti už jsou trochu jiné, možná by stálo zato knihu "zaktualizovat"

30.09.2022 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

za mě byl druhý díl o něco rozvláčnější než prvním děj neměl takový "spád", přesto se kniha četla doporučuje a určitě doporučuji

23.07.2022 4 z 5

Ďáblův podíl Ďáblův podíl J. R. Ward (p)

Cetlo se velmi dobre, takrka na jeden zatah, ale misty opravdu autor popustil uzdu fantazii, nicmene na letni dovolenou jsko odpocinkove cteni doporucuji

19.07.2022 3 z 5

Vnitřní kruh Vnitřní kruh Mari Jungstedt

Skvela oddechovka, napinave do posledni chvile nebylo poznat, kdo je vrah, za me doporucuji

17.07.2022 4 z 5