Ludmila z Poděbrad – V zajetí sňatkové politiky

Ludmila z Poděbrad – V zajetí sňatkové politiky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484804/bmid_ludmila-z-podebrad-vzajeti-snatkove-jQ3-484804.png 4 10 4

Ludmila, nejmladší dcera krále Jiřího z Poděbrad, se stala loutkou v otcově sňatkové politice. Proti její vůli se rozhodl provdat ji za Vladislava Jagellonského, aniž by bral v potaz její lásku ke knížeti z Lehnice. Za toho chtěl král totiž provdat druhou dceru Sidonii. Jiří ani netušil, jak tímto bezohledným rozhodnutím naruší už tak křehké vztahy mezi Ludmilou a Sidonií.... celý text

sodmic
04.12.2022 3 z 5

oddechovka do vlaku nebo když chce člověk vypnout, přečteno za chvíli, ale nemyslím, že se jedná o knihu, ke které se čtenář rád vrací, nicméně děj založený na skutečnosti se četl opravdu lehce a rychle

cmelda26
30.05.2022 2 z 5

Z knihy mám smíšené pocity . Styl mi na román přišel trochu strohý , brala jsem knihu spíš jako převyprávění reality .K mému překvapení však v epilogu bylo uvedeno , že vše bylo tak trochu jinak.

VendulaB
21.03.2022 4 z 5

Příjemný, jednoduchý příběh podobný ostatním této řady. Oddechovka, kterou slupnete ze dva večery, možná trochu moc romantická, ale čtivá a vycházející z reality. Čtenář u takové knihy krásně vypne.

alnahu
13.02.2022 5 z 5

Po smrti Kunhuty ze Šternberka se oženil Jiří z Poděbrad s Johanou z Rožmitálu,ta se ujala Kunhutiných dětí.Porodila Jiřímu dceru Ludmilu a hlavně o té je tento příběh,protože již jako novorozenci otec předurčil její osud-že se provdá za Vladislava jagellonského ,který zdědí po otci polský trůn a Ludmila by se tím stala královnou.Jeho sňatková politika sehrála v jeho mocenských plánech nemalou úlohu a jejími obětmi se stali všechny jeho děti.Ludmilu ,ale čekal jiný osud z připravovaného manželství s Vladislavem sešlo ,ten se oženil s vdovou Barborou a Ludmila se tedy mohla provdat z lásky za Fridricha z Lehnice ,ale až po smrti otce -nestala se sice královnou ,jak ji otec předpověděl ,ale regentkou v malém knížectví,ale byla šťastná.
Příběh se mi velice líbil a jak uvádí autorka se tento příběh skutečně odehrál.