Sobotikova Sobotikova komentáře u knih

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Nedočteno, vzdávám to ...polovina knihy za mnou a nic se nestalo, občas se tak nudím, že se ztrácím v myšlenkách a pak se ztrácím i v textu a postavách.

08.12.2018 1 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velmi silný námět, navíc podložený skutečným životním příběhem. Nevím jestli překladem nebo povrchním vyprávěním se ale síla příběhu někde vytratila.

29.10.2018 3 z 5

Pětidomí Pětidomí Tomáš Přibyl

V první řadě mne zaujal název a pěkná obálka. České detektivky příliš nečtu a tato mne nenadchla a ani neurazila. Děj poklidně plynul bez většího napětí. Jediná trochu napínavější scéna se odehrála v lese. Příště půjdu do něčeho akčnějšího.

11.08.2018 3 z 5

Jmenuju se Leon Jmenuju se Leon Kit de Waal

Kniha pojednává o adopci, pěstounské péči, rozdělení sourozenců .... samotný příběh se mi dlouho do paměti asi nevepíše. Co si ale rozhodně z této knihy zapamatuji , je jeden z příběhů, který vypráví Sylvie Leonovi před spaním. A to ten o prasátku s dřevěnou nohou :)

27.06.2018 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Nemám slov, ještě mi tečou slzy...u knihy o hokeji...neuvěřitelné.

23.06.2018 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Tchýně a uzený je nejlépe studený...to jediný jsem si z této knihy zapamatovala :)

06.06.2018 4 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Statusy pana Třeštíka sleduji na FB. Vždy se náramně bavím a těším se na zveřejnění dalšího. Bohužel takhle zhuštěně ty jeho postřehy ztrácí na kráse, to se přeci musí pomalinku dávkovat.

02.06.2018 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Nejsem věkově cílová skupina, takže u mne se nadšení nekoná. 1. května, kdy je lásky čas jsem si naordinovala romantiku a jsem jí teď tak trochu přejedená, i když příběh o Popelce je nesmrtelný. Když se nedostanu k druhému dílu, tak mne to příliš mrzet nebude.

01.05.2018 3 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Z této knížky jsem hodně rozpačitá. Knížka se sice četla dobře, měla spád, ale celé mi to přišlo přitažené za vlasy, nereálné.

20.04.2018 3 z 5

Nečekaná touha Nečekaná touha Gail McHugh

První díl se ještě dal, ale toto byla opravdu slabota :(

15.04.2018 2 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Souhlasím s většinou, velmi slibný začátek, vůbec jsem netušila, co se děje...ale ten konec mne opravdu velmi zklamal :(

14.04.2018 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Tak nevím, ale já se vůbec nebála. Četla jsem daleko lepší. Mám aspoň splněn jeden bod z knižní výzvy, jinak bych hodnotila jako průměr.

15.03.2018 3 z 5

Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Justyna Bednarek

Taková polská verze našich Lichožroutů :) Jednoduché úsměvné příběhy desíti ponožek, které se vydaly do světa. Doplněno pěknými ilustracemi.

05.02.2018 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

"Historky vyprávějí muži, ženy žijí dál. Pro nás to byla stínová válka. Když skončila, nečekaly nás žádné slavnostní přehlídky, žádné medaile ani zmínky v učebnici dějepisu. Během války jsme dělaly, co bylo třeba, a když skončila, posbíraly jsme zbytky svých životů a začaly zase od začátku."
Neuvěřitelně silný příběh dvou žen za 2. světové války. Konec jsem celý probrečela.

21.01.2018 5 z 5

Jak vyléčit zlomené srdce Jak vyléčit zlomené srdce Anna Bell

Průměrný příběh, nepříliš sympatická hrdinka.... četla jsem lepší.

17.01.2018 3 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Do půlky knihy jsem byla nadšená, ale pak mi sebedestruktivní chování hlavní hrdinky začalo hodně vadit a osudy ostatních postav mi také moc psychické pohody nedodalo. Pasáže s Bohem (ženského rodu?) jsem nepochopila a raději jsem je přeskočila. Každopádně nepochybně skvěle napsaná kniha... po jejím dočtení si mám ale chuť dát panáka.

30.12.2017 3 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Děj je předvídatelný, ale člověk si uvědomí, jak důležití jsou všichni jeho blízcí a musíme si chvilek strávených s nimi vážit. Ve skutečnosti nikdo z nás druhou šanci totiž nedostane...

16.12.2017 4 z 5

Hračkář Hračkář Liam Pieper

Asi tu do nadšených komentářů nezapadnu, ale knížka mne příliš nezaujala. Děj odehrávající se v přítomnosti se hrozně vlekl, příběh odehrávající se za holocaustu byl zajímavější,ale celkový průměrný dojem z knížky nezachránil.

15.12.2017 3 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

K zasmání i k pláči ...podobně to máme v knihovně.

08.12.2017 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Griša se mi líbila a toto bylo ještě o stupínek lepší. Svět Smrtičů, Hojičů, Ohňostrůjců, Vlnostrůjců a dalších se mi zalíbil. Těším se na další díl. A navíc neuvěřitelně krásné grafické zpracování celé knihy - paráda.

27.11.2017 5 z 5