smisekL smisekL komentáře u knih

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Nelze se od ní odtrhnout. Přečteno jedním dechem.

07.01.2020 5 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Knize dávám čtyři hvězdičky, protože chvílemi se mi četla opravdu dobře a nemohla jsem se odtrhnout, chvílemi se mi nedařilo začíst. Beru v potaz, že kniha byla napsána před cca 80 lety, a proto je jazyk knihy trochu náročnější. Každopádně příběh byl velmi zajímavý, stejně tak pozadí příběhu.

28.12.2022 4 z 5

Úsvit naděje Úsvit naděje Ann Moore

Za mě jednoznačně nejlepší díl série. První byl bezpochyby zajímavý, u druhého jsem se chvílemi nudila, ale od třetího jsem se nemohla urvat.
I když přiznávám, že některé věci, zejména všechna ta setkání, byly dost nerealistické. Přesto si nemohu stěžovat a doporučuji.

09.11.2022 5 z 5

Knihu nedoporučuji bezdětným. Alespň já mám po přečtení knihy chuť se odstěhovat na ostrov bez mužů, aby mi nehrozilo otěhotnění. A že já děti vždy chtěla. Dle mého názoru autor akcentuje vtipnou formou zejména ty těžké části rodičovství, ovšem již ne ty pěkné, které leckdy akcentují mé kamarádky, které děti mají. Z jejich vyprávění mám dojem, že i když je to těžké, stojí za to mít děti. Z této knihy mám pocit naprosto opačný.

25.08.2020 3 z 5

Vznik rodinného impéria Vznik rodinného impéria Charlotte Jacobi

Nádherná kniha! V prvních dvou třetinách knihy jsem se vznášela na obláčku vůní. Pak přišlo poválečné období, které nebylo tak příjemné, ale bezpochyby bylo zajímavě zpracované. Doporučuji

04.01.2023 5 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Skvělá kniha. Jako zatím asi každá od Sparkse, kterou jsem četla. Téma je bezpochyby těžší, konec jsem obrečela, ale i tak jsem nadšená. I přes náročné téma se však kniha četla lehce a rychle ubíhala. Přečtena za víkend. Takže palec nahoru.

12.01.2020 5 z 5

Helenka a Princezna Helenka a Princezna Eduard Petiška

Nejoblíbenější knížka mého dětství. Četla jsem ji neustále dokola.

13.05.2017 5 z 5

Limea Limea Lin Rina

Nádherná knížka. Nemohla jsem se odtrhnout.

07.03.2024 5 z 5

Loutkářova hra Loutkářova hra Wolf Serno

Začátek se lehce táhne, ale ve chvíli, kdy se to rozjede, nelze přestat číst.

30.09.2020 5 z 5

Synové ďábla Synové ďábla Wolf Serno

Kniha se krásně četla už od začátku, ale od posledních cca 50 stran jsem se nemohla urvat. Takhle napjat jsem u knížky už dlouho nebyla.

26.03.2020 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Temná hrdinka mě opravdu bavila. Přečteno jedním dechem.

16.03.2017 5 z 5

Jako v nebi, tak i na zemi Jako v nebi, tak i na zemi Davide Enia

Zpočátku jsem měla problém se začíst a zorientovat se v jednotlivých rovinách příběhu. Na konci jsem se od knížky nemohla urvat.
Příběh byl bezpochyby zajímavý. K boxerskému prostředí jsem se dostala poprvé. Prostředí mafiánského Palerma tomu dodalo šťávu.

02.03.2024 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Kniha se mi moc líbila, stejně jako všechny knihy od autorky, které jsem dosud četla. Zklamal mě však konec, který byl na můj vkus dost otevřený, resp. některé nitky příběhu se krásně spojily, u jiných mi chybělo zakončení. A v konečném důsledku i některé spojené nitky mohly mít pevnější uzlík. Proto dávám hvězdičku dolů.

23.07.2021 4 z 5

Král čaroděj Král čaroděj Lev Grossman

První část zajímavá, ale nijak zaživná. V druhé půlce se pak děj rozjede a knihu už nelze odložit.

06.12.2020 4 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

Kniha bohužel nemá víceméně žádný děj. Ve zkratce jde spíše o popis znuděných vysokoškoláků, kteří však ovládají magii. Teprve na posledních cca 50 stranách dochází přece jen k nějaké akci. Závěr je překvapivý, ale nedokáže přebít tu nudu, která knihu provází.

30.11.2020 2 z 5

Broumovsko na historických zobrazeních Broumovsko na historických zobrazeních Petr Bergmann

Skvělá kniha přibližující historii Broumovska z hlediska architektury a urbanismu. Obsahuje řadu historických fotografií a pohlednic, dokládajících vzhled obcí v různých historických obdobích, a krátké popisy.
Doporučuji!

01.09.2020 5 z 5