Broumovsko na historických zobrazeních

Broumovsko na historických zobrazeních https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297738/bmid_broumovsko-na-historickych-zobrazen-O1U-297738.jpg 5 3 2

Unikátní kniha mapující historii zobrazování Broumovska v období mezi roky 1740 - 1950. Soubor přináší přes 2000 reprodukcí starých map, historických grafik, litografií, fotografií, firemní korespondence a historických pohlednic ze soukromých sbírek Petra Bergmanna, autora knihy a dalších sběratelů. Na více než 700 stranách najdete vyobrazení míst z celého Broumovska, mnohdy již zaniklých nebo v podobě, kterou většina z nás nepamatuje. Vyobrazení, která jsou svědectvím o kráse, přitažlivosti a prosperitě Broumovska, ale i o jeho pohnuté historii, věrně zrcadlící v místním měřítku historii českou i evropskou... celý text

Historie
Vydáno: , Juko

Boby17
04.02.2022 5 z 5

Tak tahle knížka je absolutní pecka! Stovky pohlednic se zasvěceným komentářem o historických památkách, hotelech, hospodách, školách, nemocnicích, železnici a nádražích, ulicích a náměstích z různých stran, pomnících, továrnách a jejich majitelích, přírodních útvarech, různých spolcích, místních fotografech nebo o fakturách a další obchodní, úřední i soukromé korespondenci, to vše na čtenáře ze stránek přímo vyskočí a troufám si tvrdit, že každého uchvátí. Myslím, že pět hvězd je málo a že každá jiná část naší vlasti by jistě ocenila, kdyby se autor takto pověnoval i jí.

smisekL
01.09.2020 5 z 5

Skvělá kniha přibližující historii Broumovska z hlediska architektury a urbanismu. Obsahuje řadu historických fotografií a pohlednic, dokládajících vzhled obcí v různých historických obdobích, a krátké popisy.
Doporučuji!

Broumovsko

Kniha Broumovsko na historických zobrazeních je v