Smardik17 Smardik17 komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Musím říct ačkoliv je těžké to přiznat, že jsem to Amy spolkl i s navijákem. Moc se mi do knihy nechtělo, film jsem neviděl a vůbec jsem nevěděl o čem kniha je. Měl jsem strach že to je další přeceňenová kniha (jako jsem se spálil s Sirotčincem slečny Peregrinové), ale byl jsem nadmíru překvapen. Nevylučuji návrat k této knize

01.03.2017 5 z 5

Koule Koule Michael Crichton

003103270933 093118 23322 17310522239 0931 2322 173 117 152702142233 093118 2322 09172208100922052239... asi tak

27.02.2017 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

No a je to. Během 3 měsíců jsem přečetl všechny díly pobytu Harryho Pottera v Bradavicích, a musím říct, že mi klučina jeden ušatej bude chybět. Důstojné a napínavé rozloučení. Děkuji Autorce (ano Autorce s velkým A) za fantastický zážitek.

15.02.2017 5 z 5

I když v této knize je největším záporákem Snape, musím přiznat že mě rozesmál víc jak dvojčata Weasleyovi. V pasáži kde vysvětlují rozdíl mezi Duchy a Neživými, jsem se nemohl přestat smát. Nicméně jinou známku než 5* dát nemohu. Jako u ostatních dílů jsem se nemohl odtrhnout.

10.02.2017 5 z 5

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Krásný příběh s koncem jaký bohužel potkal téměř každého indiána. Ze začátku jsem měl problém se začíst, ale pak už jsem se nemohl od příběhu odtrhnout.

05.02.2017 4 z 5

Harry Potter a Fénixov rád Harry Potter a Fénixov rád J. K. Rowling (p)

Musím to napsat po Weasleyovsku :-D
Moc jsem se u této knihy nasmál více jak u ostatních a to díky dvojčatům Weasleyovích. Harryho jsem měl chuť několikrát proplesknout, za jeho děsivé chování,ale musím Autorce smeknout, že dokáže hlavního hrdinu ukázat nejen v dobrém světle. Sice byl Harry celou knihu nas**ný, ale kterej buberťák (po mudlovsku: mladistvý delikvent) není :-D.

Fantastické dílo, ale Ohnivý pohár u mě zatím vede.

02.02.2017 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Zatím nejlepší díl!

23.01.2017 5 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Bohužel nyní nemám čas číst (protože stavím dům) a každou volnou chvíli trávím na stavbě, ale jakmile jsem se dozvěděl, že film Jurský park má knižní předlohu, musel jsem vymyslet jak najít na knihu čas. Poprvé jsem proto zkusil Audioknihu. Četl ji Jaromír Meduna (alias Levák Bob(Simpsonovi)) a můžu říct, že jsem byl velmi mile překvapen, byla to pastva pro uši. Film jsem viděl snad 30x a byl jsem velmi zvědavý jak vypadá jeho knižní předloha. Na stavbě mi do uší místo zpívání Věry Špinarové, četl Jaromír Meduna a musím říct, že jsem si to skvěle užil. Příběh nemá chybu. Nemá ani hluché místo, kde byste chtěli příběh přerušit a jít spát. Je to dokonelé. Určitě nebudu srovnávat knihu a film, jak se u těchto knih očekává, jelikož oboje, je výborně zpracované a myslím si, že film (ač se konec hodně lišil) nemohl být lépe natočen. 5/5

10.01.2017 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Výborný příběh, který šlape téměř na každé straně, trošilinku mi to v půlce připomínalo (nešťastně koupenej) Sirotčinec slečny P. ale jakmile se začali trhat čelisti pažbou, a ustřelovat obličeje už to byl zase ten starej dobrej King. Jsem moc rád, že vím co Danny alias Dan, prožil po Overlooku. hodnocení 90%

26.09.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Joona Linna řeší (asi) poslední případ, a musím říct, že jsem opět byl na větvi, nicméně nejvíce se mi z celé série líbila Svědkyně ohně

15.09.2016 5 z 5

Utajené dějiny Spojených států Utajené dějiny Spojených států Oliver Stone

Dnešním světě kompjůtrů, kde je Amerika ve všem (v knihách a filmech) vždy klaďas, je na světě kniha, kde se odkrývají černé listy historie tohoto státu. a dokazují že Amerika není čísta jak slovo boží. Dobré čtivo, nicméně musím vytknout spoustu otázek ,,co kdyby?" moje hodnocení 72%

15.09.2016 4 z 5

Tvrdohlavý muž Tvrdohlavý muž Ondřej Horák

Hned jak jsem viděl billboard, s nápisem: ,,Pivo dobré, majitel magor". Hned jsem si ji musel pořídit. Stanislav Bernard je pro mě jedna z nejvíce oblíbených osobností na celém světě, takže jsem se nemohl dočkat až si jeho knihu přečtu. Kniha mě vůbec nezklamala, a posunula pana Bernarda v mém žebříčku oblíbenosti, na samotný vrchol. Prostě skvělé počtení o skvělé osobě.

30.09.2015 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Nadupaná knížka od začátku až do konce, dozvíme se něco o historii Komisaře Joona Linny, který je fantastický. Nemám slov, zatím nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl!! Hodnocení 137%

28.09.2015 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Komisař Lina opět v akci. Výborná detektivka, o trošku lepší než první díl Hypnotizér.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Skvělý příběh, napínavý a plný zajímavých postav. Komisař Joona Linna je boží. Kniha akorát byla v některých úsecích velmi zdlouhavá

28.09.2015 4 z 5

Souhlasím s paulhunterem, stal jsem se obětí marketingu, čekal jsem temný příběh plný napětí, a přitom jsem se dočkal příběhu pro puberťáky, bohužel jsem si s touto knihou koupil i její pokrčování, které jsem zatím neměl odvahu otevřít.

28.09.2015 1 z 5

Lov lososů v Jemenu Lov lososů v Jemenu Paul Torday

Poprvé co se mi líbil film víc než kniha.

28.09.2015 2 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Hororový příběh jak má být. Bohužel nebyl tak temný jak ukazuje obal, ale i přesto jsem knihu zvládl na jeden zátah. Myslím si, že z tohoto děje by se dalo vymáčknout o malinko víc. Hodnocení 70%

28.09.2015 4 z 5

Na tuto knihu jsem se velice těšil a po přečtení Stoletého staříka jsem se těšil mnohem víc. Bohužel jsem byl mírně zklamán, dokonce tak že jsem v půlce knihy, musel udělat přestávku (snad měsíční). Možná to bylo tím, že jsem knihu začal číst hned jak jsem odložil Staříka, a ta podobnost příběhu mi ničila nepředvídatelnost knihy. Nebylo tam tolik napětí jako v první knize. Nicméně jsem se pobavil,ale ne tolik jako u Staříka. Takže doporučuji přečíst, ale nečíst knihy ihned po sobě.

28.09.2015 3 z 5

Propracovaný příběh, který mě opravdu pobavil. Nepamatuji si, kdy jsem se naposled u knihy takhle moc nasmál. Nejvtipnější příběh, který jsem kdy četl.

28.09.2015 5 z 5