smardice smardice komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

I když snad všichni kromě Cory byli tak trochu psychouši, kniha mě bavila od začátku až do konce a přečetla jsem jí jedním dechem. Vše se vyřešilo, spravedlnosti bylo učiněno zadost, jen ten konec.. takhle jsem si to nepředstavovala.

16.01.2020 5 z 5

Hannibal Hannibal Thomas Harris

Trochu rozvláčnější díl ke konci vygraduje hostinou, která je fakt řeznické psycho. Ale asi nejvíc překvapila agentka Clarice.

23.05.2022 5 z 5

Klbko zmijí Klbko zmijí Dominik Dán

Skvělá dánovka, i když politicky laděné detektivky nevyhledávám. Ale bohužel to k reálnému životu patří a mám pocit, že podvody a korupce nejen v politice jsou čím dál častější.

09.01.2022 4 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Začátek mě překvapil, a to tak, že jsem se musela ujistit, zda opravdu čtu tu, kterou jsem chtěla. Ale jinak určitě jedna z těch lepších z této série. Víc netřeba psát, určitě doporučuji!!

14.12.2021 5 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

O něco lepší než první díl, ale i tak stále nezáživné a zbytečně dlouhé.

11.08.2022 2 z 5

Vídeňské bratrstvo Vídeňské bratrstvo Ingar Johnsrud

Zajímavá detektivka, v dnešní době možná aktuálnější než v době svého vzniku. Trochu jsem měla problémy se jmény, ale jinak dobré.

22.07.2022 4 z 5

Milujte královnu Milujte královnu Anton Hykisch

Poslech audioknihy netradičně začíná epilogem. Kniha nám docela zajímavě představuje Marii nejen jako silnou panovnici, ale i jako velice vnímavou ženu.

20.07.2022 4 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Další díl ze série se mi přece jen líbil o něco více než Honící psi. Nevšední motiv příběhu, paralelní a nezávislé pátrání dvou hlavních protagonistů, inteligentní, napínavé se skvělě propracovanými postavami a reáliemi.

08.07.2022 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Poslech audioknihy. Sympatický, inteligentní detektiv, skvělé hlášky prošpikované skvělou muzikou. Pro mě příjemné překvapení.

14.06.2022 4 z 5

Děti boží Děti boží David Hidden

Dle slov spisovatele, příběh je zasazen do reálného prostředí a zmiňuje řadu situací, které se opravdu odehrály, ale stále se jedná o fikci a samozřejmě jména postav i míst jsou pozměněny. Hodně aktuální téma, hodně napínavé, hodně kruté a nelidské. Drsný příběh, který opravdu není pro slabé povahy.

08.06.2022 5 z 5

Drahý čas Drahý čas Dick Francis (p)

Musím se omluvit všem příznivcům tohoto spisovatele, ale bohužel jsem se tentokrát nemohla vůbec začíst a kniha mi nesedla. Přitom obsahuje vše, co klasická detektivka (bez vraždících psychopatů) má mít.

30.05.2022 3 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Tato kniha se mi líbila moc. Je to zajímavé, napínavé a hlavně poutavé čtení z právnického a soudního prostředí, z boje mezi pojištěncem a pojišťovnou. Skvěle načteno.

10.05.2022 5 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Vynikající příběh plný zvratů, lásky a nenávisti. Typický humor partičky z oddělení vražd a úžasný přednes pana Geišberga.

25.11.2021 5 z 5

Nevinným sa neodpúšťa Nevinným sa neodpúšťa Dominik Dán

Trochu slabší zápletku vykompenzoval pohled či poslech do Krauzova soukromí a samozřejmě nechybí inteligentní, i když občas vulgární, humor

19.11.2021 4 z 5

Žiješ jenom dvakrát Žiješ jenom dvakrát Dominik Dán

Opět velice čtivé, místy opravdu drsné a smutné, hlavně kolem Kukyho. A další nepotrestané svinstvo.

31.10.2021 5 z 5

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Poslech audioknihy. Že bych se smála, až bych se za břicho popadala, se opravdu řici nedá. Pro mě spíš takové jemné pohlazení na duši s anglickým suchým humorem jako třešnička na dortu.

23.08.2021 4 z 5

V šachu V šachu Sandra Brown

Další romantický příběh s detektivní zápletkou s neotřelým tématem, který naštěstí dopadne pro všechny zúčastněné dobře.

16.06.2021 4 z 5

Můj život se lvy Můj život se lvy George Adamson

Nádherný, emotivní autobiografický příběh G.Adamsona, kterému se, mimo jiné, podařilo na sklonku života žít život s milovanými lvy.

15.04.2021 5 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Dobrá oddychovka s kombinací romantiky a detektivní zápletky. Mě se kniha líbila.

21.01.2021 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Neskutečné, jakou měl tento spisovatel fantazii. Kniha se mi líbila, umocňoval to poslech knihy namluvené takovými herci, jako p.Brzobohatým, p.Němcem a dalšími. Příjemný návrat do dětských let.

10.12.2019 4 z 5