SmallLucia SmallLucia komentáře u knih

Eleanor a Park Eleanor a Park Rainbow Rowell

"Už se ji nesnažil přivést zpět."
Konečně něco bez šťastného konce.

30.08.2016 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Tohle mě prostě vůbec nebavilo..

27.05.2016 2 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

U většiny básní jsem nevěděla, co tím chtěl Bezruč vlastně říct.

28.11.2015 2 z 5

Krásná kniha, která se jednoduše čte. Každý si musí dobrodružství pana Pytlíka zamilovat, a to nejen děti!

11.04.2015 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Naprosto odstrašující případ. Ani nevím, jestli může říct, že kniha byla skvělá. Asi ve správném slova smyslu byla.. Knihu bych doporučovala přečíst každému, protože si myslím, že nikdo si to nedovede představit tak živě, jako díky pravdivých slov Christiany.

26.02.2015 5 z 5

Další skvělé doplnění Harryho Pottera. Krátká knížka, místy vtipná, doplněná poznámkami od Harryho, Rona a Hermiony. Doporučuji těm, kteří mají kladný vztah k této kouzelné záležitosti.

07.02.2015

Někde jinde Někde jinde Gabrielle Zevin

Jedním slovem krásná kniha. Představuje nám pohled na věc, na kterou nikdo z nás vlastně nezná odpověď a tahle verze představy se mi líbí. Za mě nejvyšší hodnocení, protože mi poskytla odlehčení v dobách, kdy jsem z téhle věci měla upřímný strach.

12.12.2014 5 z 5

Zloděj kufrů Zloděj kufrů Arnošt Lustig

Přečíst tuhle knihu mi dalo vážně zabrat. Ze začátku jsem se musela opravdu nutit, některé věci se opakovaly a v ději jsem se ztrácela. Asi v polovině jsem si ale zvykla na to, jak Lustig píše a už to nebyl takový problém. Líbily se mi hlavně pasáže o přátelství, lásce a Ludvíčkových citech k Markétce. Je to citlivě napsaná kniha, která ale podává realistický pohled na život v Terezíně. Nevím ovšem, jestli někdy sáhnu zrovna na další knihu od téhož autora.

07.12.2014 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Podle mě je kniha skvělá. Pohádky jsou krásně napsané a poznámky Albuse Brumbála k jednotlivým příběhům některé informace doplňují a místy jsou i vtipné. Nejvíce se mi líbila Fontána příznivé sudby a Příběh tří bratří, který je pro mě neodlučitelnou součástí knih Harryho Pottera.

02.11.2014 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Ze začátku byla kniha docela nudná, musela jsem se do čtení trochu nutit. Pak ale děj nabral úplně jiný směr, z pana Kopfrkingla se stal úplně jiný člověk s jinými názory a hodnotami. Hodně mě také překvapilo, jak nenuceně a meziřečí psal Fuks o jeho vraždách. Kniha je určitě zajímavá a dá se přečíst, pokud se dostanete přes první stránky.

28.10.2014 3 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Celá kniha je jedna velká nuda. Během 350 stran se opět, stejně jako v prvním dílu, chodí od ničeho k ničemu, otevírají se zápletky, aby záhy skončily nevyřešené a nikam děj neposunuly. Opět se akorát dočkáme uspěchaného konce na 50 posledních stranách.
Jak už zde byl řečeno, Hunter byl postava, která měla v prvním dílu velký potenciál. Byla zahalená jakýmsi tajemstvím, které čekalo na pomalé odkrývání, ale vysvětlit ho jen tak mezi řečí na jedné stránce? To si ta postava prostě nezasloužila. Ostatní postavy mi byly nesympatické a lhostejné.
Jsem zvědavá, co autor vymyslí v posledním dílu, ale upřímně, moc od něj neočekávám.

19.11.2020 2 z 5

Děti nového světa Děti nového světa Alexander Weinstein

Od této knihy jsem si mnohé slibovala a čekalo mě opravdu velké zklamání.
Polovina povídek je nudná a téměř hned po jejich dočtení jsem si nebyla schopna vybavit o čem vlastně byly nebo co mi měly předat. Druhá polovina povídek byla celkem vydařená, dobře napsaná s nějakým poselstvím a za to si celá kniha zaslouží velmi slabé tři hvězdičky, ale bohužel, pro mě je tato kniha jednou z těch zapomenutelných.

08.09.2019 3 z 5

My ostatní tu prostě žijem My ostatní tu prostě žijem Patrick Ness

To byla asi ta nejzvláštnější kniha, jakou jsem kdy četla a přesto mi tímto svým podivným způsobem neuvěřitelně sedla. Na pozadí všech těch zvláštních událostí se vyklubal příběh, který může zažívat kdokoli z nás. Tolik vět by stálo za zatržení a zapamatování.
Patrick Ness mě opět nezklamal.

25.08.2019 4 z 5

U konce s dechem U konce s dechem Rebecca Donovan

Popravdě jsem měla problém s tím, jak mám knihu vlastně hodnotit. Některé chvíle způsobily, že jsem měla slzy na krajíčku a u dalších jsem jen kroutila hlavou, jak neuvěřitelné ty situace byly. A to se týká celé série Dýchání.
Nejvíce mě na této sérii štvalo to, jak byla každá situace v Emině životě vyhnána do krajností - její vztah s matkou a matčina povaha, Johnnatanovo chování a tajemství, chování tety Carol, i její reakce téměř na cokoli nepříjemného.
Dále mi celkově děj příšel místy nudný - škola, párty, přespání u Sary či Evana a pořád dokola.
Z mého pohledu je to čtení spíše pro mladší čtenáře, který tato kniha nejspíše sedne lépe než mě.

26.07.2019 3 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Chvílemi mrazí, chvílemi se smějete, chvílemi je vám do pláče.
Tak krátký příběh a tolik je v něm obsaženo...

08.07.2019 4 z 5

Kvantová noc Kvantová noc Robert J. Sawyer

Takhle chytlavou a zajímavou knihu jsem už v rukou dlouho nedržela. Začátek byl skvělý, všechny informace jsou na vás doslova vychrleny a vy máte pocit, že prostě musíte číst dál. V průběhu knihy se děj trochu zklidní a konec? Ten mě opravdu překvapil. V dobrém slova smyslu.
Způsob vyprávění mi vyhovoval a určitě někdy v budoucnu sáhnu po knihách od stejného autora.

08.07.2019 4 z 5

Desatero spokojeného vztahu Desatero spokojeného vztahu Danica Šebestová

Nemyslím si, že něco takového úplně nepotřebovalo knižní podobu, ale rozhodně to není zlá kniha.
Někdy lidé v krátkosti potřebují připomenout, jak se ke své druhé polovičce chovat a dovedu si představit, že po ní někdo při problémech ve vztahu sáhne.
Milá kniha, z velké části pravdivá a navíc s krásnou grafickou úpravou.

30.04.2019 3 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Já ani neumím přesně vyjádřit, jaký přesný pocit ve mně tato krátká novelka vyvolala. Už po přečtení Procesu jsem věděla, že Kafka nebude patřit k mým oblíbeným autorům, ačkoli chápu myšlenky, atmosféru, či co tím chtěl říci.
Příběh se může zdát být stavěný na absurditě, ale spatřuji v něm jistou tíseň, strach, obavy, beznaděj něco s nadálou situací dělat. Asi jako když jsme ve stáří, nebo kdykoli v průběhu života, upoutáni na lůžko a musíme jen čekat, zda se o nás někdo postará.
Řehoř Samsa se bohužel setká s odporem, nechutí a je celé své rodině na obtíž. Bylo mi ho opravdu líto, ale těžko říct, jak bychom se my sami v této situaci zachovali.

23.03.2019 3 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Z této knihy jsem měla opravdu rozporuplné pocity.
Na jednu stranu je zde zpracováno potřebné a tíživé téma deprese, bolesti a ztráty blízkého člověka.
Na druhou stranu mi spousta situací přišla málo uvěřitelná a všechny okolní postavy mi přišly jen načrtnuté, nedomyšlené a plytké.
Romantická linka zde byla poněkud zbytečná, tím spíš, že na konci se dotyčný kluk s rezedovýma očima už ani neukázal, jako by se po něm slehla zem.
A co její vztah s Ninou? Také se na konci nedozvíme, jak to vlastně dopadlo.
Mrzelo mě, že autorka nevěnovala více pozornosti postavě otce a mladší sestry, ale možná to byl její záměr, soustředit se pouze na hlavní postavu a přízrak Černooké.
Mě to, bohužel, přišlo více na škodu, protože díky tomu mi přišel celý příběh jen jako hluboké polemizování o pocitech, s téměř nulovým dějem a velmi rychlým zvratem a koncem.
Plus je autorčino krásné hraní s jazykem, takže mi kniha vůbec nepřišla jako debut, nýbrž jako už několikátá kniha. Určitě si přečtu další knížky, jestli nějaké vydá, ale za mě je Černooká pouhým průměrem.

12.02.2019 3 z 5

Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Natalie Young

Podle obálky jsem čekala vtipný, mírně morbidní příběh zhrzené manželky.
Bohužel se má očekávání nenaplnila a dostala jsem plytký příběh jakési ženy, která zabila a následně snědla svého manžela. Vtipné mi to přišlo jen ze začátku, protože jsem něco tak bizarního ještě nečetla, ale nadále to bylo jen nudný popis jejich nešťastného manželství bez lásky, proložený konzumací některé z části jeho těla.
Čekala jsem alespoň na konci nějakou pointu, rozuzlení, ale dostalo se mi jen toho, že žena chtěla žít dál bez toho, aby byla svým manželem svazována. Proč ho tedy nezabít a nesníst, to je přece morální a praktické.
Za mě dvě hvězdičky a opravdu slabá kniha.

09.02.2019 2 z 5