slunicko1958 slunicko1958 komentáře u knih

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Šokující. Když jsem si uvědomila, že je příběh podle skutečnosti, nevěděla jsem, co říct.
Kniha je nádherná, doporučuji k přečtení. Další romány Toma Roba Smithe mě už tak nenadchly.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Nádhera. Román se mi velmi líbil, byl to zajímavý pohled na nedávnou historii Afghánistánu. V nejbližší době se asi začtu znovu...

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nebavilo mě to. Byla to první a asi poslední kniha od tohoto autora. Začalo to napínavě, ale pak se ta jiskra kamsi vytratila...
Naštvalo mě, že jsem správně tušila vraha.

12.01.2018 3 z 5

...a je čas zabíjet ...a je čas zabíjet John Grisham

Byla to první kniha, kterou jsem od autora četla. Neřeším, jestli bylo jednání v soudní síni věrohodné (osobně jsem u žádného soudu ještě nebyla - a snad nikdy nebudu), já jsem měla požitek ze čtení. Knížku jsem opravdu prožívala. Fandila jsem Jakeovi a chápala bolest Carla.
Četla jsem potom i další Grishamovy romány, všechny se mi líbily, ale už žádný mě nedokázal k sobě tak přilepit.

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Román jsem přečetla několikrát, ráda se k němu vracím. Když jsem ho přečetla poprvé, vzpomínám si, že jsem byla mile překvapená, jak se tak objemné dílo krásně čte.

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Nádhera. Geniální romány. Pokud se prokoušete prvními zhruba sty stránkami prvního dílu, potom už od knížky neodejdete. Doporučuji.

Udělej mi tichoučko! Udělej mi tichoučko! Ivan Kraus

Milá knížka. Je psána s lehkostí, vtipem, hezky se čte.

Kouzelná lampa Kouzelná lampa Daniela Fischerová

Krásné pohádky, nádherná čeština, okouzlující ilustrace. Úžasný dárek.

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Neurazí ani nenadchne. Pokud to má být volné pokračování Milénia S. Larssona, musím srovnávat a Dívka v pavoučí síti podle mého názoru srovnání nesnese. Číst se však tato knížka dá, ale musíte být připraveni, že ji napsal jiný autor.

12.01.2018 3 z 5

1063 dnů s Karlem Krylem 1063 dnů s Karlem Krylem Markéta Matoušková (Zítková)

Bulvár.

08.01.2018 odpad!

Broučci Broučci Jan Karafiát

Přečetla jsem si Broučky a přestala trhat sedmikrásky.
Krásná kniha - o životě i o smrti.

05.01.2018 5 z 5

Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zdena Kaprálová

Knihu mi půjčila kamarádka. Bylo to příjemné čtení, jako by si s vámi autorka povídala. Pokud knížku seženete, rozhodně si ji přečtěte. Dozvíte se spoustu zajímavého.

05.01.2018 5 z 5

Bruce - životopis Bruce Springsteena Bruce - životopis Bruce Springsteena Peter Ames Carlin

Ráda poslouchám písně BS, a tak jsem byla zvědavá na jeho životopis. Byla jsem příjemně překvapená. Dozvěděla jsem se fakta o Bruceově neveselém dětství, nelehkém dospívání, o počátcích jeho hudební kariéry, o zklamání ze zrady managera i o "neřestech" tohoto činorodého umělce.
Pro mě byly nejpůsobivější vzpomínky na loučení s Clemonsem.
Pokud máte BS rádi, přečtěte si.

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Pubertu už mám dávnou za sebou, přesto jsem si tuto knížku se zájmem přečetla. Nelituji. Pravda, nejedná se o stoprocentně romanticky laděný příběh, setkáte se zde i s filozofickými úvahami. Autor je naštěstí podal tak, že osloví i ty puberťáky. To tvrdím z vlastní zkušenosti, často jim toto dílo půjčuji.

Šťastný princ a jiné příběhy Šťastný princ a jiné příběhy Oscar Wilde

Nádhera, pohlazení po duši. Jednotlivé příběhy mi připomínají Malého prince - jsou pro děti i dospělé. Vidí svět, jaký by měl být. Jsem opravdu nadšená.

03.01.2018 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Knížky od Michala Viewegha už nečtu, ale tato pochází z doby, kdy jsem netrpělivě čekala na jeho další román. "Léta" mě bavila, opravdu. Neurazily mě žádné oplzlosti a když jsem po čase uviděla film, radost byla dokonalá.

02.01.2018 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Poslední kniha, kterou jsem od Viewegha četla, další odmítám. Číst o onanii nad WC mísou - to nemám zapotřebí.

02.01.2018 odpad!

Fialový poustevník Fialový poustevník Ota Pavel

Nevím, jaká slova mám zvolit, abych sdělila, že je to nádhera, která pohladí.

Pohádka o Raškovi Pohádka o Raškovi Ota Pavel

Knížka mého mládí. Tehdy ve čtvrtek jsem na ni stála neskutečnou frontu. Pavlovy knihy bylo kdysi to jediné, co se dalo číst. Vlastně - vždyť má co říct v každé době.

Země Lhostejnost Země Lhostejnost Karel Kryl

Doporučuji! Obdivuji páně Krylův přehled, odhad a postřeh. Jakou on měl pravdu!