Slečna L. Slečna L. komentáře u knih

Půlnoc Půlnoc Jacqueline Wilson

Pro mě trochu slabší kniha od J. Wilsonové, ale stále s tím, jejím osobitým kouzlem.

První slzy První slzy Jacqueline Wilson

Asi po čtyřech letech po přečtení vzpomínám na knihu s úsměvem na tváři. Tolik jsem chápala vše, co Jacqueline psala! Tolik jsem soucítila s hlavní postavou. Určitě ji jednou dám přečíst svým dětem - holčičkám! :)

14.03.2012 5 z 5

Vadí nevadí Vadí nevadí Jacqueline Wilson

Další kniha o Tracy, která už mi občas lezla na nervy.

Všude dobře, doma nejlíp Všude dobře, doma nejlíp Jacqueline Wilson

Má úplně první kniha od paní Wilsonové. Pamatuji si svůj soucit a pochopení Tracy ještě do teď.

14.03.2012 5 z 5

WWW.trápení WWW.trápení Jacqueline Wilson

ač jedna z těch méně povedených, stále je to má oblíbená Jacqueline.

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

Zatím jsem se knihou nepročetla dál než do necelé třetiny. Nevím, stále mi na příběhu něco vadí. Ale nevzdám se a třeba mě nakonec Oskar chytne za srdce.

14.03.2012

K moři K moři Petra Soukupová

Příliš pesimismu, smutku a zvláštního nepříjemného pocitu soustředěného na stránkách téhle knihy. Stále mám po několika dnech rozporuplné názory na tuhle knihu. Popisování vaření a zprávě o adopci na stejné úrovni mi asi bude ležet v žaludku ještě hodně dlouho..

Na druhou stranu právě tohle dělá knihu jinou, zajímavou a poutavou.

Pohyblivý svátek Pohyblivý svátek Ernest Hemingway

..velmi milé počtení o Paříži, kterou nejde nemilovat. :) Navíc má první kniha od Hemingwaye, která mě nutí přečíst jeho další díla.

29.01.2012 5 z 5

Velmi dobrá kniha, která mě zábavným a čtivým způsobem dokonale přesvědčila o nesprávnosti bulimie.

20.01.2012 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kniha mého dětství. Snad jako všechny Potterovské děti jí mám moc ráda. Nejlepší díl ze všech - alespoň pro mě. Avšak názor mám značně ovlivněn právě dětskými zážitky. :)

20.01.2012 5 z 5

To jsem já, Margaret! To jsem já, Margaret! Judy Blume

Tuto knihu jsem četla zhruba ve 13 letech, poté ještě několikrát v následujících dvou letech. Určitě se ke knize vrátím. pokud jste dospívající nebo máte dceru v tomto věku, doporučuji Vám tuto knihu. Velmi milé počtení, vážné ale i vtipné. :)

20.01.2012 5 z 5

Shledání v Barsaloi Shledání v Barsaloi Corinne Hofmann

Pro mě nejslabší díl knihy, snad ani nemusel být. Nejvíce se mi líbila obrazová příloha. I tak zajímavé počtení..

18.01.2012 3 z 5

Shledání v Barsaloi Shledání v Barsaloi Corinne Hofmann

18.01.2012 3 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

líbila se mi především první polovina knihy, ta druhá už jakoby do vyprávění nepatřila. ale milé, oddechové počtení..

18.01.2012 4 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Kniha je naprosto úžasná, poutavě a čtivě psaná, skvěle vylíčené charaktery, velmi jsem si oblíbila Richarda soucítila s ním jako Holly.

Avšak film řadím i po přečtení knihy mezi své nejoblíbenější. Hillary Swank a Gerard Butler jsou úžasní. :)

18.01.2012 5 z 5

Píšu a sešit mi leží na kolenou Píšu a sešit mi leží na kolenou Hana Bořkovcová

kniha plná hlubokého moudra a nádherných myšlenek.

18.01.2012 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Tato kniha mě hold za srdce nechytla. Snažila jsem se jí "ostopéro" prokousat k nějaké zápletce nebo zvratu, který se bohužel nekonal.

02.01.2012 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Kniha, kterou jsem vzala, aniž bych věděla děj či zápletku. A udělala jsem dobře. Nejprve jsem si říkala, jaký je pan Kopfrkingl úžasný člověk, ač trochu podivín. V posledních kapitolách se vše zvrhlo a když jsem četla o rozbitém radiátoru, na který navázal provaz se smyčkou, bylo mi jasné, co bude následovat. Málem jsem spadla ze židle, když následovalo zavření Miliho do rakve. Těším se na film.

27.12.2011 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

nadčasové dílo, které se zařadilo do mých top. ač útlá kniha o "pár" slůvkách, má něco do sebe.

25.10.2011 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

kniha, která mě vzala svým příběhem, který je hlavně pravdivý a sálá z něj ta opravdovost. Corinne je silná žena. patří jí můj obdiv. ačkoliv se z knihy stala komerční věc, stále má to něco, co mě vzalo u srdce.

zamilování do dle mého názoru nepřitažlivého Masaje je prostě nepochopitelné (pro mě). obdivuju Corrine, že se dokázala kvůli velké lásce vzdát všeho a to i základních návyků soudobé moderní společnosti.

25.10.2011 5 z 5