Vadí nevadí

Vadí nevadí https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2182/vadi-nevadi-2182.jpg 4 301 39

Tracy Beakerová série

Jmenuju se Tracy Beakerová a tahle knížka je celá o mně. Je to ta nejneuvěřitelnější napínavá srdcervoucí četba, jakou si dokážete představit. Fakticky. A vsadím se, že až ji uvidí nějaký filmový magnát, tak ji okamžitě zfilmuje a já v tom filmu budu hrát hlavní roli, takže se stanu slavnou filmovou hvězdou (přesně jako moje máma). Myslím, že by Petr v mém filmu mohl mít nějaký psí štěk. Ale v žádném případě Luisa nebo Justina. To ani náhodou! Mandy by k tomu filmu mohla napsat scénář. Mandy je... Tak víte co? Jestli chcete vědět, kdo je Mandy, radši hned otevřete knížku a přečtěte si to sami. Je tam něco pro zasmání, sem tam nějaké neslušné slovo a taky věci, které vás určitě rozpláčou, a vůbec, že je to prostě nejlepší knížka na světě. A proč bych si to nemohla myslet, když jsem ji pomáhala psát? Tracy Beakerové je deset let. Žije v dětském domově, ale chtěla by jednou bydlet v opravdickém domově, se skutečnou rodinou. Seznamte se s Tracy, přečtěte si její příběh, sdílejte spolu s ní všechny její naděje v tomto dokonale odpozorovaném, místy dojemném a často velmi komickém příbehu.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

The Story of Tracy Beaker , 1991

KajusaKil
29.03.2024 5 z 5

První kniha série o Tracy Beakerové, kde se seznámíme i se sympatickou novinářkou Mandy. Líbily se mi dilematické momenty Mandy/máma.

Štěpinambura
20.06.2022 5 z 5

Tohle se paní Wilsonové moc povedlo. Bavila jsem se a Tracy mi přirostla k srdci!

VioletMokrasova
09.03.2022 3 z 5

Já nevím.... prý nejlepší knížka od J. W. ale podle mě to zas tak zábavné není. Špatně se mi orientovalo v tom co je pravda a co si Tracy vymyslela.

mrník
23.02.2022 3 z 5

uprimne receno, nechapu co na tom vsichni vidi...je to fajn ale JW ma daleko lepsi knihy

pakoshka
26.04.2021 3 z 5

Z nostalgie jsem si půjčila audioknihu. Tracy Beakerovou jsem v rané pubertě milovala, vlastně jsem tehdy od Wilsonové přečetla vše, co bylo k dostání. Milá vzpomínka.

Bětužka
04.02.2021 5 z 5

Máme jí jako audioknihu, a moc se mi líbila.

Vixiene
20.01.2021 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha.

Občas si prostě ráda přečtu nějakou tu knihu z mého mládí a zavzpomínám si na staré časy, kdy jsem jako malá tyto knihy zbožňovala. :-D A když jsem viděla, že Vadí nevadí je v členském katalogu Audiotéky a má jen tři hoďky, tak jsem si ji musela poslechnout :-).

Příběh vypráví o Tracy Bakerové, kterou opustila maminka a je v dětském domově. Sama Tracy má maminku za hvězdu, celebritu, která je bohatá, hodně cestuje a z toho důvod nemá na Tracy čas a věří tomu, že jednou se pro ni maminka vrátí a odejdou spolu bydlet. A tak se Tracy protlouká strastmi dětského domova.

Kniha je prvním dílem z pětidílné série a buď zůstanu u tohoto prvního dílu anebo mě někdy cesty zavedou i k těm ostatním, uvidíme :-). Obecně je to milá knížka, načtená je Lucií Pernetovou, která se pro Tracy hodila naprosto skvěle. Rozhodně to není kdovíjaký literární zázrak a z tohoto žánru jsou knihy, které jsem měla radši, a to i od této autorky. Možná je to i tím, jak mi nesedla hlavní postava Tracy, která byla někdy šíleně protivná. No co někdy... většinu času :-D Ale i tak bylo moc fajn si to dát znovu, po tolika letech. Asi bych po knize nesáhla, kdybych ji měla vyloženě číst, ale takto na poslech jsem moc dlouho neváhala :-)

Hodnotím jako průměrné čtení pro mladé čtenáře a mohu klidně i doporučit k přečtení, či k poslechu :-)

Vesmich
09.01.2021 5 z 5

Stará dobrá Jackie neotravuje své čtenáře nepravděpodobnými dobrými konci, její děti jsou autentické, živé a uvěřitelné a cesty, kterými se vydávají, vždycky vedou k dosažitelným cílům.

haki34
25.12.2020 4 z 5

Podstromčeková (mojej dcéry :)) tak mi nedalo a prečítala som si..moje zoznámenie s Tracy..Kniha nebola veselá..skôr smutno-veselá...o hľadaní šťastia...a vyrovnávaní sa s realitou tak , ako to desaťročné dievatká v detskom domove asi môžu robiť...snami, písaním životopisu, vyvádzaním..konflikty a priateľstvá..túžba po "mekáči" vllastnej narodeninovej torte...ale hlavne po krásnej, bohatej a úspešnej mame, ktorá jedného dňa príde..
Tracine kresbičky a hlavne listy Kam nemali chybu :)
bolo to iné a zaujímavé. Pohľad z druhej strany..a rada si prečítam i ďalšie zo série :)

LillyM.
22.08.2020 5 z 5

Nevím, co k tomu dodat❤❤❤

Knihomolka506
19.07.2020 5 z 5

"Z doby kamenné "
Knihu jsem četla v pubertě. Pěkný příběh jedné holky z dětského domova. Mladá a divoká dívka je jiná než ostatní děti v domově. Je prostě svá, ale pro pracovníky zařízení se zdá být trochu bláznivá a tvrdohlavá.

Kupcovka
04.04.2020 4 z 5

Kdo o Tracy ještě nečetl, tak teď hned ať si dá facku. Hned si tu knížku kupte, a všechny její díly. Tracy vás dožene do záchvatů smíchu i pláče.

Angie_Missfit
14.12.2019 3 z 5

K Tracy jsem si chvíli musela hledat cestu a spolu s Elsou ze Slavné hvězdy asi patří mezi mé nejméně oblíbené postavy od J. Wilson. Vadil mi ten věčně útočný postoj a Tracyina zlomyslnost a nevděk vůči spisovatelce Mandy. Na druhou stranu lze její chování pochopit vzhledem k tomu, čím si procházela. Kniha je určena spíš mladším čtenářům.

iiiccc
06.09.2019 4 z 5

Tracy Bakerová je nejvíc nesympatická hrdinka od této autorky. Ovšem první dva díly série jsem jí fandila a z jejího osudu se mě opravdu dotýkal. Žádná holčička by knižní počiny od této autorky neměla minout.

Liliana2006
21.08.2018 5 z 5

Kniha byla OK akorát mi příjde že autorka opakovaně ve všech svých knihách píše o opuštěných dětech nebo žijícími jenom s jendním z rodičů. To je opravdu smutné téma a navíc tato kniha byla na to extra vysazená...
Je to velmi smutné ale je to o to smutnější když víte že existují opravdu děti bez rodičů nebo žijícími jen s jedním at už je to z jakéhokoli důvodu. Rozvodu či umrtí :(
Jinak zpět ke knížce byla moc hezká ale v některých pasážích často smutná a hodna k zamyšlení.Takže pro všechny dost doporučuji.
Je to asi podle mě nejlepší kniha autorky.

Elulilinka1
27.07.2018 5 z 5

Další povedená kniha od mé oblíbené autorky! Tracy Beakerovou mám moc ráda!

Eliška12
08.06.2018 3 z 5

Dobrá kniha , ale moc mě nezaujala . Začátek byl pěkný, děj a konec taky . Znovu bych ale knihu nečetla , protože mi přišla pro mladší . Plánuju si přečíst další díly , protože mě zajímá , jak dopadne tento zapeklitý příběh .

DancerJaneBooks
28.03.2018 5 z 5

Četba této knížky mě bavila. Tuto knížku jsem měla asi před čtyřmi lety půjčenou v knihovně, ale vůbec jsem ji z nějakého důvodu nezačala číst a rovnou jsem se pustila do druhého dílu- Všude dobře, doma nejlíp. Tím pádem jsem se rozhodla si ji půjčit znovu a přečíst. A rozhodně mě to nezklamalo, spíš naopak. Tracy vystupuje jako kurážná holka, která není zrovna dvakrát hodná, ale uvnitř je podle mě určitě hodně citlivá. Žije v dětském domově, tím pádem jsem se aspoň trochu dozvěděla, jaké to tam je. Přečtu si i další díl- Všude dobře, doma nejlíp, i když jsem už to četla, ale moc už si to nepamatuju, takže ať si to oživím a ať můžu přečist třeba celou sérii.

medlovice
09.01.2018 4 z 5

Tracy je holka s fantazií, která žije v dětském domově a touží po matce. Má velmi bujnou fantazii a chce být spisovatelka. Kniha má spoustu ilustrací , snad na každé straně.

Nikyyy
31.05.2017 4 z 5

Moje druhá přečtená kniha od autorky. Knižka se mi líbila, ale čekala jsem od této knížky trochu víc.