Siwan Siwan komentáře u knih

Modrý měsíc Modrý měsíc Alyson Noël

Asi hodinu jsem přemýšlela co o té knize napsat dobrého. Je určitě čtivější než první díl, postavy jsou taky trochu sympatičtější, konec příjemné překvapení. A to je všechno konec zvonec, další díly číst nebudu ani pod hrozbou smrti.
Mám ráda tyhle série ... ano probíhají podle podobných modelů atd, ale pokud je to dobře udělané, tak to funguje. Tohle je okopírovaný a navíc ještě špatně napsaný mix Pádu (a celé série) a všeho co už tu bylo.

19.05.2017 1 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Dávám jednu hvězdu za sympatickou hrdinku, jednu za to, že mě to chytlo a jednu za to, že mě to přimělo se vrátit k zápiskům z religionistiky :-) Jinak škoda, že neměli v celé sérii víc prostoru záporné postavy. Byly nejzajímavější :-) Druhý díl už nebyl nic moc, trojka vyloženě příšerná, ale čtyřka to vylepšila a vrátila se na úroveň prvního dílu.

10.05.2017 3 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Příjemně ubíhající kniha s hezkou atmosférou. I rozvíjející děj mě vlastně chytil, oddechovka s vůní bonbonů :) krásný závěr.

15.04.2017 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

DOBŘE. Nebavily mě technické pasáže, ale je to dobře vystavěná kniha. Takže za mě dobře. Jenom nějak nic víc :) prostě dobrý, fakt dobrý.... :)

07.04.2017 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Chtěla jsem si nejdřív přečíst knihu, než se podívám na seriál. Seriál kvalitně obsazený, takže jsem se dost těšila i na knihu.
Za prvé musím říct, že jsem měla z počátku problém s formou prolínání dějových rovin. Nevím proč, ale je to hrozně divně napsané. Prostě jsem se do toho nemohla dostat. A to mám za sebou Atlas mraků, který mě vůbec nerozhodil.
Nicméně i přesto - zápletka excelentní, charaktery opravdu parádně propracované, má to švih, protože je v tom něco ze života každé matky. Jakobychom se zvenčí dívaly na to, jak žijeme jeden život s dětmi a jeden bez nich. Líbilo se mi to, i přes počáteční problémy s formou. Rozhodně si přečtu i další knihy autorky.

07.04.2017 3 z 5

Čtení z kávové sedliny Čtení z kávové sedliny Eve Makis

Z počátku mě to chytlo, opravdu pěkné popisy charakterů, barvité líčení příběhu z minulosti, vzpomínky, vnitřní svět hlavní hrdinky. Jenže asi v půlce knihy jsem zjistila, že je to pořád dokola. Jednoduše se tam nic neděje. Ale coby kniha na odreagování a nasátí řecké atmosféry moc pěkné.

13.03.2017 2 z 5

Dcery Říma Dcery Říma Tanja Kinkel

vcelku pěkně napsané, jenom to jaksi "neodsejpá"...ale jinak pěkné.

13.03.2017 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Řemeslně dobře odvedená práce, ne úplně taková bomba, jak jsem čekala, ale čte se to dobře a vyprávění má spád. Konec možná trošku moc rychlý. Z tohohle motivu šlo vyždímat víc.

08.02.2017 4 z 5

místy velmi vtipné, spíše z počátku. Postupem se vtipy trochu oposlouchají.

03.02.2017 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

za živého boha nedovedu pochopit, proč tahle kniha má tak vysoké hodnocení. Hlavní postava je neustále se litující alkoholička, děj se vleče a o nějaké propracovanosti postav se nedá mluvit ani při sebelepší vůli. Dočetla jsem jenom proto, abych zjistila, jak to bylo. Naprosté zklamání.

27.01.2017 1 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Blbý obal i název knihy mě odrazoval, protože jsem ji automaticky zařadila do červené knihovny. NENÍ TOMU TAK! Takhle od srdce jsem se už opravdu dlouho nezasmála....řeknu to jinak, po tom co syn usnul, jsem musela jít číst do koupelny, protože bych ho záchvaty smíchu vzbudila. S nadsázkou a humorem popsané útrapy randění. Každý kdo alespoň jednou zažil "špatné" rande by si ji měl přečíst. Doporučuji.

08.03.2016 5 z 5

Všechna pravda, co je ve mně Všechna pravda, co je ve mně Julie Berry

Nevím co to je, ale něco ve mně ta knížka rozezněla, zanechala, rozvibrovala...je výborná. Mám ráda, když ve mně kniha ještě několik dní doznívá, to se tady stalo. Doporučuju.

21.01.2016 5 z 5

Kosti mistra Kosti mistra George Crane

Jedna z nejlépe napsaných knih, jaké jsem kdy četla. Má úžasnou poetiku.

13.12.2015 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Druhý díl je rozhodně lepší než první. A prostě je to parádní fantazie.

18.10.2015 4 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

POZOR, SPOILER!
Je to o jednom chlápkovi, který zamordoval sekerou jakousi ubožačku a pak chodí od ničeho k ničemu a lituje toho. Tenhle popis jsem někde slyšela, už nevím kde, a dostal mě. Ale je to geniální.

17.10.2015

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

Celá atmosféra knihy člověkem prostoupí jako mlha a vcucne ho. Je v ní něco co uchvacuje.

17.10.2015 5 z 5

Parfém bláznivého tance Parfém bláznivého tance Tom Robbins

Moje nejoblíbenější kniha vůbec. V podstatě ji mám neustále u postele, protože se v ní dá otevřít jakkoli náhodně a číst a pobavíte se.
Tom Robbins dokázal, že je mistrem svého řemesla.
Varování : Nedá se odložit, jak jednou začnete, nemůžete přestat :-)

16.10.2015 5 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Absolutně geniální kniha, u které se pobavíte i kdybyste nechtěli.
Hlavní hrdina naprosto s přehledem drtí situace, ve kterých bych si sama nepřála být ani za mák a prostě ho musíte zbožňovat.
Perfektně napsané téma, které by jinak naprosto zapadlo.
Všech pět hvězd a dala bych i víc za perfektně odvedenou řemeslnou práci, která má navíc i náboj :-)

16.10.2015 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Tak dobře, je to tak...geniální obal a geniální zelené písmo...něco na té knížce s nádechem "Alenkovosti" prostě lákalo.

Dá se to přečíst (pokud potlačíte kritickou část svojí osobnosti, chce to čokoládový sušenky a teplý mlíko nebo tak něco...to tak nějak naladí a budete smířlivější). Je to poněkud vykradené, těžce teenagerské a kdyby autorka ubrala na vzdychání hrdinky nad hrudí obou chlapů (co furt proboha je s tou hrudí???) a rozvinula charaktery, bylo by to ku prospěchu věci.
Na téhle knížce je vlastně jediná věc, které se děsím. Že z ní udělají druhej Twilight. A to z jediného důvodu. Je to totiž okopírovanej Twilight - kostra.

říše divů/upíři a vlkodlaci
hlavni hrdinka - 2 chlapi (koho si vybrat?)

Říši divů fandím, jenom bych si přála, aby tuhle knihu napsal někdo bez potřeby napsat román pro náctileté...ale třeba co já vím...Tom Robins. To by mělo koule.

16.10.2015 2 z 5