Kosti mistra

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Propojením životopisu, historie a dobrodružného cestopisu vznikla žánrově těžko zařaditelná kniha, kterou napsal americký básník. Vyšla v USA v roce 2000 a vzbudila zasloužený zájem. Pojednává o cestě čínského mnicha, který hledá ztracené srdce Číny – tuto pouť podniká spolu se svým přítelem Američanem, beatnikem, který se jejich putování rozhodl zachytit a vystihnout literárně. V roce 1996 se spolu vydali do Vnitřního Mongolska pro ostatky starého čchanového mistra, které pak chtěli spálit podle buddhistického rituálu. Čína, která v 90. letech je, a přece není tou zemí, již Cung Caj v roce 1959 opouštěl, jim chystá řadu překážek a překvapení. Cung Cajovy komentáře k nejrůznějším obtížím jsou vtipným úvodem do čchanového buddhismu. Vyprávění, které klade vedle sebe východní a západní pohled na veškeré dění a vše kolem nás, je věcné, humorné a nesmírně poutavé. Kniha vypráví o tom nejzákladnějším, „o bytí“, a určena je nejen těm hledajícím, ale i těm, kteří ještě nevědí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94417/kosti-mistra-94417.gif 4.218
Žánr
Literatura světová
Vydáno, Argo
Orig. název

Bones of the Master – A Buddhist Monk´s Search for the Lost Heart of China

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Kosti mistra

Přidat komentář
Yunnan
14.08.2018

Úžasná a neskutečná kniha. Co museli prožít na své cestě a hlavně, co musel prožít Cung Cchaj, když utíkal z Mongolska, je neuvěřitelné. Škoda, že ji už Argo nevydává.

Toby
01.03.2016

Úžasná kniha

Siwan
13.12.2015

Jedna z nejlépe napsaných knih, jaké jsem kdy četla. Má úžasnou poetiku.

Knihomol22
12.04.2013

Divím se, že tu ještě není žádný komentář.
Tato kniha je krásně napsána. Má vše, aby čtenáře vtáhla do děje. Díky mapě má kompletní přehled, kde se hlavní postavy nacházejí. Nic přehnaného, ukazuje život takový jaký je, a zbytečně neidealizuje. Například mnicha ukazuje jako běžného člověka z masa a kostí.
Vřele doporučuji všem. I těm, kteří zrovna na mystiku nejsou.

Autor knihy

George Crane
americká

Kniha Kosti mistra je v

Přečtených26x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených4x
Knihotéce5x
Chystám se číst9x
Chci si koupit1x