Sisi11 Sisi11 komentáře u knih

Dějiny evropské civilizace I. Dějiny evropské civilizace I. Kateřina Charvátová

Přečtení této knihy vám osvětlí nebo ucelí přehled a souvislosti v evropských dějinách. Je to bezvadně čtivá a zajímavá kniha.

30.06.2014 5 z 5

Malé dějiny filosofie Malé dějiny filosofie Hans Joachim Störig

Velmi zajímavé a čtivé povídání o filozofii. Pokud se ji máte naučit, pochopit, nebo se chcete jen něco dozvědět, zvolte určitě tuto knihu!

20.06.2014 5 z 5

Dějiny zemí koruny české I. Dějiny zemí koruny české I. Vratislav Vaníček

Velmi dobře se čte. Vše je hezky seřazeno, důležité mezníky jsou zvýrazněny. Je to prostě dobrá učebnice!

16.06.2014

Matka Kuráž a její děti Matka Kuráž a její děti Bertolt Brecht

Quis vellet pacem, preparat bellum.

22.03.2014 4 z 5

Něžnost Něžnost David Foenkinos

Něžný a jemný příběh francouzské lásky.

17.01.2014 4 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Při čtení cítím bolest na srdci, není mi dobře a mám pocit, že každou chvilku omdlím. Michal Viewegh píše tuto knihu s neskutečnou depresí, popravdě se tomu ani nedivím po tom všem, co si prožil. Ten stav není jistě příjemný. Nemohu se však zbavit pocitu, že kniha je napsána schválně v době, kdy Viewegh není zcela v pořádku. Jde o obchod nebo něco jiného? Nevím.

Každopádně postrádám dobrý pocit ze čtení, což je pro mě důležité. Kniha mě moc neoslovila. Soucit s Michalem jistě mám, ale to je tak všechno.

16.01.2014 1 z 5

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

Nádherná kniha! Mám pocit, že je o hledání sebe sama a své vlastní cesty životem. Od jednoho odcházíme k druhému, a to neustále. Kniha je krásným propletením snů, reality a nadpřirozenosti, je jen na nás, čemu uvěříme. Koneckonců vše se dá shrnout krásným citátem: ,,Někdo zůstává, někdo odchází." Michal Ajvaz.

16.01.2014 5 z 5

Lvíče Lvíče Josef Škvorecký

Od začátku mě zajímalo, v čem je háček a kde je schované lvíče. Zlom v ději mě opravdu překvapil, nečekala jsem to. Krůček vedle, malá chybka a lvíče je lapeno! No každopádně krásná myšlenka a hra se slovy. Krása, zábava a milostné pletky - to je prostě Škvorecký!

15.01.2014 5 z 5

Bible Bible neznámý - neuveden

Bible je velice krásná kniha. Nemůžeme ji však pokládat za faktickou nebo historickou - nikdo z nás totiž přesně neví, jak se co událo. Nezbývá než číst a vychutnávat si krásná moudra, příběhy a pozastavovat se nad myšlenkami a situacemi. Myslím, že hlavně jde o to, aby lidé našli víru sami v sobě a připustili, že jsou nějaká pravidla, podle kterých svět běží. Každý si ze čtení odnese něco jiného, to je jisté. Ale myslím, že Bible je základem všeho.

14.01.2014 5 z 5

Kapitoly z dějin výtvarného umění Kapitoly z dějin výtvarného umění Vladimír Prokop

Taktéž další výborná skripta z rukou pana magistra Prokopa. Od počátků umění až do současnosti. V každé kapitole je vše hezky popsáno - text se velmi dobře čte - o sochařství, malířství, architektuře, době, základních pojmech, umělcích... zkrátka je zde vše, co by tu mělo být.

08.12.2013 5 z 5

Základy portrétování Základy portrétování Barrington Barber

Úžasná příručka! Ukazuje vám základní znaky kreslení a učí vás malovat podle nich. Také rozšíří váš rozhled a naučí vás vnímat malovaný objekt nebo prostor, všímat si detailů a všímat si reálné vzdálenosti a vztahů mezi věcmi. Mě osobně tyto knihy velmi pomohly. Ráda maluji a díky těmto příručkám jsem se to naučila lépe, dokážu vnímat prostor a rozšířila se mi představivost. Mohu jedině doporučit všem, kteří chtějí malovat lépe nebo je zajímají principy malby.

07.12.2013 5 z 5

Základy kresby - Zátiší a objekty Základy kresby - Zátiší a objekty Barrington Barber

07.12.2013 5 z 5

Jak lépe Kreslit - Kurz pro výtvarníky Jak lépe Kreslit - Kurz pro výtvarníky Barrington Barber

Anatomie pro výtvarníky Anatomie pro výtvarníky Tom Flint

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Jak Nabokov v doslovu sám říká - Existují různé typy čtenářů. Někteří mí nakladatelé se nedostali ani za stránku 188, to protože každého zajímá něco jiného. Mysleli si, že v knize najdou více nějakých motivů a když se neobjevili, knihu znuděně odložili.

Kniha byla skvělá! Její téma je netradiční a proto tak zajímavé. Občas jsem cítila krásu a lásku nikoliv zvěrstva. Navíc z Lolity jsem necítila žádné známky odporu, naopak v nových šatičkách si přeci lebedila. Tento zápal lásky osobně znám a mohu říct, že je to krásné když něco zbožňujete.

30.11.2013 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Tak nakonec sestry překonaly strasti a trápení a vztahy se urovnaly nebo vykvetly v kouzelnou lásku. Na romány Jane Austen nedám dopustit! Je to tak nádherná četba, že je velká radost se do všech těch příběhů nořit a prožívat city a emoce různých postav. V některých pasážích je cítit i pěkná dávka Janiny ironie, což je nejen zajímavé, ale i vtipné. Mohla bych to všechno číst neustále dokola a stejně by mě to nikdy nepřestalo bavit!

26.10.2013 5 z 5

Odpoutaný Prométheus Odpoutaný Prométheus Percy Bysshe Shelley

Krásná báseň o hrdinství a vzdoru slabšího proti silnějšímu. Vyvolává ve mě dojem, že všechno je možné, pokud vytrvale vzdorujeme a nenecháme se zničit. Jak také učinil Prométheus a byl odměněn svobodou a klidnou myslí, že žádné zlo nevykonal. V básni se objevuje mnoho postav a okouzlující dialogy, je tedy pestrá a čte se velmi dobře.

15.10.2013 4 z 5

Vězeň chillonský Vězeň chillonský George Gordon Byron

Krásné poéma o 3 bratrech, kteří jsou uvěznění za své názory a přesvědčení. Postupně v kobce umírají až zbude jeden poslední. Ten je záhy propuštěn na svobodu, kde postrádá lásku svých bratrů a kobku, která se mu stala svobodným útočištěm, kde jej nikdo nesoudí ani jím neopovrhuje.

15.10.2013 5 z 5

Terje Vigen Terje Vigen Henrik Ibsen

Krásný veršovaný příběh o lidském duchu. Jako i my odpouštíme naším viníkům, tak i Bůh nám odpustí naše viny. Celý příběh je o lidské dobrotě a jak se z pomsty stala pomoc z lásky k bližnímu, bývalému nepříteli.

08.10.2013 5 z 5

Královny Francie Královny Francie Jean Cocteau

Celá kniha je jedno velké vyprávění o francouzských královnách. Některé jimi byly, některé by si to velmi zasloužily. Při čtení jsem se cítila, jako bych seděla vedle starého Jeana a naslouchala jeho povídání o ženách, se kterými měl tu čest žít ve stejné době. Sem tam proloží povídání vtipnou poznámkou, jinak je text hezky čtivý a zajímavý. Chtělo by to ale znát nějaká fakta a historii, bez těchto vědomostí se celkem rychle ztratíte a kniha vám nebude připadat tak záživná.

18.09.2013 4 z 5