šipek šipek komentáře u knih

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Do posledního detailu propracovaná kniha. Do dnešní doby dost aktuální téma.

20.06.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Tak a hurá na další díl této dost dobré serie případů s Josie Quinnovou. pokud bude v knihovně k mání. Za mě plný počet hvězdiček. Krátké kapitoly svižný děj plný zvratů. Trošku se mi zdál překombinovaný příběh s novorozenětem.

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Velice dobrá detektivka na začátek nové serie s Josie Quinnovou. I když jsem si říkal, že si dám chvilku pauzu od dalších serii tak mi to nedalo a šáhl jsem po další nové serii kriminálních případů. A múžu říct vůbec nelituji. Krátké kapitoly plné zvratů no paráda. Vřele doporučuji.

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Tak má první kniha z této série a jsem nadšený. Jen to určitě chce číst postupně. Jediné co mi dělalo problém, že jsem se občas ztrácel v postavách. Pomalu jsem si chtěl začít psát tahák. Určitě budu pokračovat v této sérii dále a již od prvního dílu.

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Tak jsem s touto sérii maximálně spokojený. Jen doufám, že toto nebyl poslední díl a bude ještě pokračování. Konec knihy to určitě nabízí. Jen ať dlouho nečekáme.

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Tak za mě další série výborných detektivek. Kniha má spád a nedá se pomalu odložit. Krátké kapitoly jen odsýpají. První dva díly jsem si půjčil v knihovně a třetí jsem útíkal koupit. Určitě doporučují milovníkům tohoto žánru.

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Tak opět trošku otevřený závěr knihy a já nemám připravený další díl. Očekával jsem uzavřený konec. Jinak kniha výborná s dost zápletkami. A jdu se poohlédnout do knihovny po 6 dílu této sérii, dokud mám vše v paměti.

17.05.2022 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Tak mé první setkání s tímto autorem a jsem nadšený, výborná detektivka. Více dějových linii není vůbec na škodu. Jsem rád, že díky databázi knih mám hned připravený další díl s Fabianem Riskem. A hned ho začínám číst. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

17.05.2022 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Tak u mě tato kniha nevzbudila žádné nadšení. Detektivka, thriller ? Kde pa spíše takové povídání o ničem. A přirovnání ke knize Deset malých černoušků to již vůbec. U této knihy jsem se již těšil až jí přečtu a odložím. Je pravda, že se kniha dobře četla, ale to bylo asi tak všechno.

25.04.2022 3 z 5

Dům panenek Dům panenek Erik Axl Sund

Za mě dost těžké a složité téma. Čtenář musí neustále přemýšlet aby se v knize neztratil. I takto zvrácený dokáže někdy být život.

22.04.2022 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Tak za mě slabší 4 hvězdičky. Téma dobré, kniha se čte sama a přečteno za pár dní. Co mě ale dost vadilo byly hlavní postavy této detektivky. S takovými vztahy jsem se snad ještě v žádné knize nesetkal.

12.04.2022 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Tak zde dávám jednoznačně 5 hvězdiček. Před časem jsem zhlédl seriál Kaštánek na Netflixu a až pak jsem zjistil že byla vydaná i kniha. Ze začátku jsem měl trošku problém s jmény hlavních postav, ale s tím jsem již dopředu počítal. Jak říkám na této knize jsem si vyloženě pochutnal, vřele doporučuji milovníkům severských detektivek.

12.04.2022 5 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Tak bych doporučil tuto sérii s vrchním inspektorem Gamachem střídat s knihami Chrise Cartera s detektivem Robertem Hunterem. Mě se tato série moc líbí. Poklidné pohodové čtení s vykreslením úžasné přírody. Čtenář má chuť reálně do těchto končit zavítat a nějaký čas v malebné vesničce Three Pines strávit. Jen jsem ubral jednu hvězdičku za téma knihy o celosvětové bezpečnosti.

31.03.2022 4 z 5

Predátor Predátor Jan-Erik Fjell

Tak opět kvalitní série detektivek. Dost dobrá a hlavně vymyšlená zápletka propracovaná do posledního detailu. Za ten závěr knihy jsem sundal jednu hvězdičku.

23.03.2022 4 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Tak můj oblíbený autor opět nezklamal. Tato série o nevyřešených případech má u mě vysokou úroveň. Jen mě mrzí, že ji nečtu hezky popořadě z důvodu životních osudů hlavního hrdiny Enza. Pro mě byl asi nejslabší první díl této série, ale co to je nejslabší všechny díly se mi velice dobře a rychle čtou. Takže paráda.

23.03.2022 5 z 5

Věrný čtenář Věrný čtenář Max Seeck

Příběh napínavý, výborně napsaný. Krátké kapitoly a čtení pěkně odsýpá a najednou je závěr a já nevěřil vlastním očím že je již konec. A ještě kapitolám z Benátek jsem při čtení knihy také neporozuměl. Takže ubírám jednu hvězdičku.

14.03.2022 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Tak knihy od tohoto autora jsi šetřím a vím, že mám v knihovně skvělou knihu, která mě čeká. Jak čtu komentáře zde na Databázi knih tak nejsem sám. Opět skvěle vymyšlený a napsaný příběh. Je pravda, že je potřeba si udělat čas a zalézt někam do kouta a číst a číst.
Tyto detektivky jsou hrozně návykové. Jen ten závěr mi trošku s Lucienem nesedl, musel jsem sáhnout do paměti a hlavně jsem to neočekával.

04.03.2022 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Po této sérii detektivních příběhů vrchního inspektora Gamache vždy rád sáhnu, když si chci přečíst klidný a reálny detektivní případ. Knihy této autorky jsou úžasně lidské protknuté vůní kávy a životem v malebné vesničce Three Pines.

22.02.2022 5 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Něco málo mi u této knihy chybělo. U tohoto autora jsem jako na houpačce, jednou jsem úplně nadšený a po druhé očekávám více. Komisař Sharko a jeho styl vyšetřování mi moc sedí a určitě tuhle sérii přečtu celou. Téma detektivek je dost zajímavé a nevšední.

14.02.2022 4 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Poutavá série detektivek od mistra pera mého oblíbeného autora. Jen upozorňuji, kdo má zájem číst celou tuto sérii je dobré přečíst postupně. Každá knihy je jednotlivý případ, ale celým dějem této série se prolíná život Enza Macleoda.

11.02.2022 5 z 5