SimonaPrihodov SimonaPrihodov komentáře u knih

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

"Nezáleží na vzhledu, ale jaký si vevnitř"

Kniha mě nadchla! Má to výborný a originální námět. Tento díl jsem si oblíbila Agátu, ale další dva díly jsem se trochu rozhodovala. Bylo tam dost podrazů, ale i nápomocí.
DOPORUČUJI

21.07.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

"Každý příběh, jiné tělo ale stejná duše."

Pejsek prožil mnoho krásných, ale také špatných zážitků. Své psí poslání rozhodně splnil, a také svým příběhem rozbrečel a rozesmál tisíce lidí. Film jsem ještě neviděla, ale trochu se toho bojím. Tuhle knihu stoprocentně DOPORUČUJI!

21.07.2017 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

“Věřit většinu života v lež a zjistit pravdu je deprimující„

Nápad je famózní, konec jsem už tušila tak v polovině knihy. Je smutné že takovéto věci se mohou - ale také i stávají. Rodiče by měli svým dětem říct pravdu. Když už ne hned, někdy ano. Madeline by obětovala svůj život, aby jenom pocítila pocit svobody. Nakonec to ale má dobrý konec.
--DOPORUČUJI--

20.07.2017 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Opravdu krásná knížka. Chystám se na další díly.

29.12.2018 5 z 5

První konec První konec Lauren James

"Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete?"

Kniha má velmi originální příběh. Moc se mi líbí ty různé obrázky - dopisy, e-maily..
Jinak knihu rozhodně doporučuji, protože je u mě v TOP 5!

26.08.2017 5 z 5

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

"Bojovnice. Lhářka. Studentka. Špionka."

Kniha je hezky propracovaná, postavy s krásným charismem. Reagan je silná dívka kterou kde co nerozhodí. Doufám že druhý díl bude taky tak boží jako tento. :)
DOPORUČUJI!

03.08.2017

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Toto byla moje první anglicky psaná kniha a kupodivu se četla opravdu moc dobře a rychle. Přemýšlím že bych dala re- reading protože toto byla doopravdy pecka.

29.12.2018 5 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

"Nic není zadarmo, mělo nám to dojít dřív."

Kniha se mi hrozně líbila. Zezačátku tam bylo hodně postav na zapamatování, ale poté jak se to celé proprétalo, tak mi to sedělo. Je smutné, že by to úplně v klidu mohlo být reálné. Jak už tady bylo řečeno, připomínalo mi to film Nerve - hra o život.

--SPOILERY--
Je mi líto, že zemřel Bryan. Byl mi velmi sympatický.. U smrti Ethana a Jaine jsem poposkočila radostí. A co se týče Sydneyho. Nechápu, proč zachraňoval Kaylee i Nate. Když si udělal svůj NEED, mohlo by to být jedno. Avšak stále mu děkuji že to udělal.
--KONEC SPOILERŮ--

Také by mě zajímalo, kdo má být ta dívka na obalu, když Kaylee nosí brýle. Doufám že by mohlo být pokračování.
Určitě DOPORUČUJI!

25.07.2017 5 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Bohužel jsem měla až moc velké očekávání a kniha mě zklamala. Byla strašně zdlouhavá a to já opravdu nemám ráda.

29.12.2018 3 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Omlouvám se, ale tato kniha je jedna z nejhorších, kterou jsem kdy četla. Námět je celkem v pořádku, ale styl psaní mi nesedl. Také chci poukázat na některé nevhodné a nechutné části, které se tam chvílemi vyskytovaly. Četla jsem to na čtenářský deník a je mi líto, že to hodnotím takto špatně.

29.12.2018 1 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Kniha má v sobě i tu romantiku, i ten adrenalin. Bohužel jsem si ale prince Kaie moc neoblíbila.

29.12.2018 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Pro mě, jakožto jsem před tímto četla Illuminae, to byla velká oddychovka. Četla se velmi rychle - krátké kapitoly zbožňuji. Petera jsem si moc neoblíbila, ale nevadí. Doufám že filmové zpracování nezkazí a těším se až budu číst druhý díl!

27.10.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Kniha mě zklamala. Všichni z toho dělali velké "BUM", ale četla jsem mnohem lepší knihy. Zpracování je ovšem překrásně udělané např. SPIRO psal velce a byl na černých stranách. Také se mi moc líbilo jeho uvažování o životě. Do děje jsem se strašně zamotala, takže těžko říct, jestli to je spisovateli nebo mnou. Četla jsem to strašně dlouho a už jsem se těšila na novou knihu.

14.10.2017 3 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

"Nežijme v budoucnosti, ale v přítomnosti."

Do knihy jsem se nemohla vůbec začíst. Dokázala jsem to až v tu chvíli, kdy začali cestovat. To znamená že dobrých 100 stran vás nesmírně nebaví a musíte se do čtení nutit. Také osobně nemusím ty historické a pirátské části. A jak tady bylo řečeno, konec mi také vadil! Jinak jsou postavy sympatické a kniha celkově dobrá.

23.08.2017 3 z 5

Zrození hrdinů Zrození hrdinů Brandon Mull

Knihu jsem četla asi před rokem a vůbec mě nebavila, ani jsem se nerozečetla. Někdy zkusím přečíst znovu.

23.07.2017 2 z 5

Rebel Rebel Amy Tintera

„Byla jsem mrtvá 178 minut, a nehodlám zemřít znovu“

Popravdě mi chvíli trvalo než jsem se rozkoukala. Naštěstí trvalo jen pár stránek a byla jsem hned v tom. V tomto díle je novinka pohled Calluma i Wren. Pohled Calluma a jeho myšlenky mě zajímaly vždy, tak jsem za to byla ráda. Chvílemi se mi to však pletlo. A co se týče Micaha, tomu jsem nevěřila vůbec a čekala jsem podraz. Mrzí mě že už nebude pokračování, hlavně při tom konci. Děkuji autorce za krásnou knížku. :)

20.07.2017 3 z 5