Silwia20 Silwia20 komentáře u knih

Intimita vlkov Intimita vlkov Jozef Heriban

Mam pocit, ze som citala ako kniha opisuje mnoho sexualnych aktov. Je doslova nabita sexualitov ci tak podobne. Velmi som sa na nu tesila, uz ten nazov ma velmi lakal. Ale nie vzdy prijde, to co ocakavame.
Kniha je o agentovi, o jeho beznom zivote, ci uz rodinnom mileneckom a ano objavite tam aj trosku sexu.
Necitala sa zle, ale nie je to knoha, po ktorej by som chcela s nadsenim znova siahnut.

06.12.2020 1 z 5

Sex, víno a cigarety Sex, víno a cigarety Petra Zhřívalová

Taka pomerne rychlo precitana kniha, oddychova. Podla nazvu som nevedela, co ocakavat, ale obsahuje vsetko, co je v nazve :))
Zaciatocny rozbeh pomaly, nebavila ma az tak velmi ale po objasneni postav uz citanie islo samo :)

30.11.2020 3 z 5

Týden blázna Týden blázna Jaroslava Černá

Kniha je o muzovi, ktory kopiroval spravanie svojej trucovitej matky, ktora si o sebe myslela, ze je najlepsia na svete a vie vsetko najlepsie na svete ...
No ako rychlo sa moze vsetko zmenit a clovek si uvedomi, ze chce byt iny ...

21.11.2019 3 z 5

Margaréta biela Margaréta biela Petra Nagyová

Skvela kniha. Taka malicka, ale tolko toho vie povedat cloveku o casoch, ked fungovali tabory pod nazvom ,koncentracne,.

10.11.2019 4 z 5

Nezlomený Nezlomený Laura Hillenbrand

S Louim Zamperinim sa veru zivot nemaznal, ale to ako sa dokazal tomu postavit a celit vsetkym prekazkam, je priam neskutocne.

30.10.2019 5 z 5

Odsúdení prežiť Odsúdení prežiť Wendy Holden

Krasna kniha o troch podobnych osudoch s malickymi odlisnostami, ktore prezili v neludskych, krutych podmienkach, ake kedy clovek cloveku mohol pripravit.
Uz len to je obdivuhodne, ze prezili a dokazali sa vratit do bezneho zivota aj ked niektore s tazkostami.
Klobuk dolu pred ich silou a odhodlanostou.

24.01.2019 5 z 5

Liečitelia Liečitelia Henry Denker

Velmi povedena kniha z obdobia 90-tych rokov odkazuje odohravajuca sa v lekarskom prostredi. O muzovi, ktory najde zenu, s ktorou preziva radosti i strasti ich ,bezneho, zivota.
Zaujimavo napisane ako sa v tom obdobi vyvijala medicina, kedze v dnesnej dobe je pre nas vela veci viac menej ako samozrejmost ...

14.01.2019 3 z 5

Kapky štěstí a naděje Kapky štěstí a naděje Blanka Kubešová

Mohla to byt putavejsia kniha, keby bola prepracovanejsia v tom zmysle ... autorka casto preskakuje z postavy na postavu a tym citatel straca prehladnost.

09.01.2019 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Dej knihy je poprepletany pribehmi jednotlivych osob. Pre mna to bola uzasna kniha, prepracovana.
Aj ked kniha nie je podla skutocnosti, donuti cloveka zamysliet sa, co sa vtedy dialo. Podrobne vykresluje pribeh dievcatka, ktore sa dostali do koncentracneho tabora ... ale nie je to take jednoduche, lebo popri tom plynu aj pribehy dalsich osob.

03.01.2019 5 z 5

Vesmírne hry Vesmírne hry * antologie

Pribehy o vesmire od roznych autorov.
Niektore zaujimave, niektore menej, posledna ma nezaujala :/

28.12.2018 2 z 5

Síťovky Síťovky Táňa Kubátová

Za mna plny pocet *
Ani neviem ako zacat ... je to kniha o dvoch zenach byvajucich daleko od seba, ktore su v e-mailovom kontakte. Chvilami som mala pocit, ze pisu o mne. Ked som mala pauzicku od citania mala som chut sa pridat do ich konverzacie. Zasmiala som sa, aj smutok ma navstivili. Ivaninho otca som chcela chytit a zatriast nim, ako sa k nej moze tak chovat?
Pri Sandrinych spravach sa ku mne dostala chut na dobry zakusok nalepsie so slahackou :D
Za mna asi tak, skoda, ze je taka kratka ...

27.12.2018 5 z 5

Život pri živote Život pri živote Elena Eleková

Kniha z psychiatrickeho oddelenia o roznych zenach, ktore prezivaju jednotlive zivotne etapy ...

24.12.2018 2 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Prva kniha od Verneho. Som z nej nadsena. Pre mna napinavy, dynamicky pribeh, kde sa stale nieco dialo. Aj ked chvilami mozno trosku velmi prikresleny, kedze chlapci mali vsetko ako na tacke okolo seba ????

21.12.2018 4 z 5

Podraz po slovensky Podraz po slovensky Fero Rajec

Prva precitana kniha od tohto autora, z mojej strany spokojnost. Pre mna citave, vesele, trosku pripominajuce Hartla. Typicke vlastnosti a diania z dedin. Tesim sa na dalsie knihy, treba ho podporit, ved sme z jedneho mesta ????

15.12.2018 4 z 5

Slzy predaných dievčat Slzy predaných dievčat Monika Wurm

Pozdavajuc sa, ze to bude jedna z tych, kde pri uvode uz budem vediet koniec som siahla po knihe. No mylila som sa. Zaujimava tolko zvratov, celkom fajn a rychlo sa mi citala, celu dobu som bola zahlbena do deja a nevedela som sa odtrhnut :)

13.12.2018 4 z 5

Tajné svety Pippy Leeovej Tajné svety Pippy Leeovej Rebecca Miller

Necitala som si recenziu alebo mozno aj ano, ale davno a netusila som o com kniha je. Podla obalu som sudila, ze to bude nieco sladky romanticke, ale vobec nie.
Pohlad do zivota zeny, ktora bojovala so svojou matkou, uchylila sa k drogam, ale neskor sa vedela od nich odvratit a zit zivot bez nich ...

03.12.2018 3 z 5

Dámy, koniec trapasom Dámy, koniec trapasom Emma Tekelyová

Pre mna poucna kniha, ktora dokazala aj vyvratit poznatky, ktore som mala a zasady, ktore som dodrziavala napriklad o noseni ciernej farby na pohrebe.

29.11.2018 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nie som fanusik knih s tymto stylom. Radsej si precitam nieco optimistickejsie.
Snehuliak bola prva kniha od tohto spisovatela, nadchla ma asi sa pustim do jeho dalsej knihy :)

18.07.2018 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Podla nazvu knihy pravdu povediac ani neviem, co som mala ocakavat. Ale v skutku bola kniha pre mna velmi poucna v tom, ze som sa naucila na mnohe veci pozriet z ineho uhlu pohladu ...
Bol to super napad napisat knihu. Mnoho nasobne dakujem :)

28.02.2018 5 z 5

České Vánoce Josefa Lady České Vánoce Josefa Lady Josef Lada

Uzasna kniha, clovek sa prenesie s obrazkami a pribehmi od pana Ladu do doby, ked boli Vianoce este krasne ciste ...

22.02.2018 5 z 5