Liečitelia

Liečitelia https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341755/mid_liecitelia-Hzx-341755.jpg 5 43 11

Ľúbostný príbeh dvoch mladých priekopníckych lekárov z minulého storočia, ktorí sa usilovali o pokrok v medicíne. Mladý európsky lekár odchádza z revolučnej Viedne do Ameriky. Stretáva tu krásnu Američanku, no aj Ameriku postihne krutá občianska vojna...

Literatura světová Romány
Vydáno: , Smena

The Healers , 1984

hankapimi
30.10.2021 5 z 5

Krásně vystavěný příběh o poměrech na lékařských fakultách kolem roku 1850 ve Vídni i Filadelfii, strastiplné studium pro mladé a odvážné ženy, toužící po dráze doktorky. Těžký život lékařů židovských i nežidovských. Osvěžila jsem si zmíněné tehdejší nové léčebné poznatky a medicínské zkušenosti z celého světa, boj z viry, bakteriemi i hygienou. Prostě čtenářský koncert a plný počet !

gossipavlina
15.08.2021 5 z 5

Příběh samotného Davida mě až tak moc nebavil. Především první polovina knihy mi přišla trochu nuda. Ale jakmile došlo na obor lékařství a objevy kolem, můj zájem o Davida a Mary se zvýšil, a proto dávám 5*.

KaryAestas
29.06.2019 5 z 5

Krásná ukázka, jak se vyvíjelo lékařství a jak neradi se lidé měnili. Příběh se přesouvá z Evropy do Ameriky, ukazuje tehdejší společnost se všemi jejími předsudky a postojem k Židům a tehdejším přistěhovalcům.

Dandy1
03.02.2019 4 z 5

Skvělá kniha o počátcích dnešního lékařství.

Silwia20
14.01.2019 3 z 5

Velmi povedena kniha z obdobia 90-tych rokov odkazuje odohravajuca sa v lekarskom prostredi. O muzovi, ktory najde zenu, s ktorou preziva radosti i strasti ich ,bezneho, zivota.
Zaujimavo napisane ako sa v tom obdobi vyvijala medicina, kedze v dnesnej dobe je pre nas vela veci viac menej ako samozrejmost ...

čtenářkaBára
04.04.2018 5 z 5

Tato kniha mne velmi zaujala. Podle obalu jsme soudila, že to bude nějaký sladký románek, ale nakonec jsme se v ní utopila a přečetla jedním dechem. Uvědomila jsme si i historické události a byla po celou dobu v napětí. /leden 2018/

Kerberos
17.06.2017 5 z 5

Pro mě nejlepší Denker

mili159
22.04.2017 5 z 5

Velmi pěkná čtivá knížka. H.Denker je podle mě jeden z nejlepších autorů knížek z lékařského prostředí. Přečetla jsem od něj asi 10 knížek a opravdu nedokážu říct, že by některá nudila a podobně. Řekla bych že je opravdu jedna lepší než druhá. Velmi zajímavé čtení.

alexis818
04.04.2015 5 z 5

Úžasná kniha,čtivá,napínavá i poučná.Opravdu doporučuji.

rengers
10.12.2014 5 z 5

Velmi čtivá knížka, byl jsem mile překvapen. Nechybí napětí, překvapení, láska. Děj se sice odehrává koncem 19. století, ale to na kvalitě knížky nic neubírá, spíš naopak.

rtesarova88
11.05.2013 5 z 5

Úžasná kniha jako všechny od tohoto autora. Zajímavý, napínavý dej od začátku do konce.

Henry Denker
americká, 1912 - 2012