Vesmírne hry

Vesmírne hry https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128150/vesmirne-hry-128150.jpg 3 15 3

Kniha je súborom vedecko fantastických poviedok od predovšetkým mladších autorov literárnej sci-fi z Kuby 80-tych rokov. Kniha ponúka nápadité vízie budúcnosti. V niektorých poviedkach prevláda konštrukcia politickej literatúry, avšak nachádazame tu viac krátkych i rozsiahlejších príbehov, ktoré predstavujú svet bez nadvlády jednej strany. Svojim obsahom sa približujú úvahám Asimova či Clarka. Dozvedáme sa o objavovaní nových svetov, riešení celosvetových katastrof či prvom stretnutí človeka s bytosťami z iných svetov, z ktorých sa neskor stali uctievaní Bohovia. Súbor poviedok obsahuje príbehy: Vesmírne hry, Unos, Keď potkany tancujú, - A. Alvarez, R. Garcia León - Darik, BHenriquez - Dobrodružstvo v laboratóriu, Peréz Valero - Aparatúra na rozbor citov, L. Lejardi - Dialóg, D. Chavianová - Na vine je robot, J. Peréz - Luisa, A. Arango - Čierna planéta, F. Mond - Mesié Larx, A. Figarola - Obeť jednej povery, Prvé Stretnutie - F. Mond, A. Castellanos - Človek mimo podozrenia, L. Cordoba - Bolidy, E. Frank Rodriguez - Iný svet, L. A. Soto - Spomienky simultánneho tlmočníka.... celý text

Literatura světová Povídky Sci-fi
Vydáno: , Mladé letá

Juegos Planetarios

former3980
19.11.2022 3 z 5

Zbierka sci fi poviedok Fidelových fantazmagoristov. Vôbec to nebolo také zlé ako som niekde čítal. Samozrejme, príbehy s rôznou kvalitou. Niektoré nápady fakt pútavé, iné slabšie. Poslednú poviedku o tlmočníkovi kľudne vynechajte, to je úplný nezmysel a strata času. Ale za celú zbierku 65 % áno.

Silwia20
28.12.2018 2 z 5

Pribehy o vesmire od roznych autorov.
Niektore zaujimave, niektore menej, posledna ma nezaujala :/

emptyRow
16.07.2012 3 z 5

Vcelku podarená zbierka poviedok za zmienku určite stoja hlavne kúsky od F. Monda Prvé stretnutie a Mesie Larx.