silvinka12 silvinka12 komentáře u knih

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla! Bylo to čtivé, napínavé a pořád se tam něco dělo. Postavy byly úžasné a bylo tam plno hlubokých myšlenek. Kniha měla prostě všechno, co má správná kniha mít!

27.01.2019 5 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Slabší než Polibek v New Yorku. Vánoční atmosféru jsem v knize jak si nezaznamenala, kdyby kniha nebyla označena jako vánoční příběh, řekla bych, že se příběh mohl odehrávat kdykoliv během celého roku. Serena mi prostě nesedla, už od první stránky mi vadilo to, jak se jí pořád něco nelíbilo a strašně moc spěchala, aby stihla obejít všechny památky v Paříži. Ale obálka je prostě nádherná, to se musí nechat.

30.12.2018 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

WOW! Tohle bylo něco úžasného. Když jsem se dočetla k tomu, jak získat Parzival (Wade) první klíč, nemohla jsem se od knihy pak odtrhnout a hltala jsem jedno slovo za druhým. Na knize se mi moc líbilo, že měla v sobě úplně všechno- virtuální realitu, představu o tom, jak by mohl svět vypadat v budoucnosti, boj dobra proti zlu, pořádné napětí, Wadeovu lásku k Art3mis a přátelství k Aechovi, hádanky a mnoho dalšího. Každý okamžik, který je v knize napsán, tam není jen tak a má svůj důvod. Kniha v sobě taky skrývá i víc věcí, než svět videoher, každý člověk si v ní najde něco, co ho zaujme.

30.12.2018 5 z 5

Mladá císařovna Mladá císařovna Marieluise von Ingenheim

Je to krásná, zajímavá a čtivá kniha, která se dá přečíst za krátkou dobu.

22.12.2018 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Kniha byla vážně nádherná. Ze začátku to byl pro mě trochu šok, že celá kniha bude napsaná jen v dopisech, emailech a textovkách, ale přeci to nebylo až tak špatné. Chyby to sice mělo, podle mě tak v knize chybí popis mnoha důležitých událostí, kterými se měla autorka více zabývat (svatby, pohřby, narození dětí, ...). V těch emailech a dopisech se tyto události zmínily jen v pár větách a dál prostě nic.
Ale jinak jsem si knihu zamilovala. V knize se pořád něco dělo, byla šíleně čtivá a hlavní hrdiny jsem si oblíbila. Bylo také super, že zprávy si neposílali mezi sebou pouze hlavní hrdinové, ale v v knize byli i zprávy mezi Katii a Tobym, Rosii a její sestrou, Alexem a jeho bratrem a dalšími. Za mě prostě skvělá kniha, která stojí za přečtení!!!

10.12.2018 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Kniha se celkem rychle četla, ale že by mě nějak uchvátila se říct nedá. Přečetla jsem si ji kvůli tomu, abych se naladila na Vánoce. Vánoční atmosféru jsem z té knihy ale nějak zvlášť necítila, cítila jsem spíše zimní atmosféru, když se děj odehrával na farmě u stromků. Ale i tak stojí za přečtení.

09.12.2018 2 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Přečteno během jednoho víkendu. Je to velice čtivé a těžko se od knihy dá odtrhnout. Líbilo se mi, že v knize nejsou kapitoly pouze z pohledu hlavních postav Natashy a Daniela, ale i kapitoly o vedlejších postavách, o historii vedlejších postav a také o dalších zajimavých informací např. o afroamerických vlasech, poločasu změny,paralerních vesmírech atd. Autorka prostě popsala všechno do úplného detailu.
Kniha se mi moc líbila a nejvíce doporučuji. Stojí ze přečtení!

18.11.2018 5 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Ze začátku jsem měla takový pocit, že hlavní hrdinka se nikdy nepohlne z místa a bude pořád stejná jako dřív. Občas ale přeci udělala nějaký malý pokrok a za polovinou knihy se pak všechny ty malé pokroky změnili v jeden velký. Později jsem si dokonce Mallory zamilovala, byla vážně úžasná. A Rider s Jaydenem a některé další postavy byly taky úžasné. Opravdu doporučuji přečíst!

14.11.2018 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

První polovina byla slabší než předešlý díl, ale pak to nabralo na obrátkách a nedalo se od knihy odtrhnout. Už se nemůžu dočkat jak to všechno bude pokračovat!

04.11.2018 5 z 5

Historie nás dvou Historie nás dvou Rachel Harris

Jelikož jsem předešlý díl četla před celkem dlouhou dobou, nemůžu to tyto dvě knihy nějak do datailu porovnávat. Ale tahle kniha mi přišla více zaživnější přeci, než Umění předstírat. Taky se mi moc líbilo střídání součastnosti a minulosti, i když ze začátku jsem se nemohla v tom zorientovat. Další nádherná kniha od této autorky.

13.10.2018 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Dvě knihy, které jsem kdysi od Greena četla mě nějak neohromily, ale Jedna želva za druhou mě mile překvapila a měla jsem ji přečtenou za chvilku. Kniha je velice čtivá a příběh je zajímavý a poutavý. A ta obálka je taky skvělá.

29.09.2018 5 z 5

Zákopy: Příběh vojáka z první světové války, 1914-1918 Zákopy: Příběh vojáka z první světové války, 1914-1918 Jim Eldridge

Čtivá kniha, která člověka totálně dostane. Jde přečíst za krátkou dobu kvůli své tenkosti. A na konci jsou ještě nějaké fotografie.

23.09.2018 5 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Napsrosto úžasná kniha! Líbilo se mi to propojení světů- ze začátku jsem si říkala, že to bude nemožné dát dohromady ostrov nesmrtelných Amazonek a svět smrtelníků, ale autorka mě přesvědčila o opaku. Bylo to naprosto úžasné. Nádherně se to četlo, děj nevázl, pořád se něco dělo, bylo tam plmo nečekaných vzratů a každá kapitola byla ukončena tak napínavě, že jste prostě museli číst dál. Strašně moc se těším na další knihy z této série, už se nemůžu dočkat až vyjdou!

19.09.2018

Malá divoška Malá divoška Marieluise von Ingenheim

Hezká kniha, určitě budu v této sérii pokračovat. Bylo to příjemné čtení, jsem spokojená, ale ta poslední kapitola přeci jen mohla být o trošku delší.

19.09.2018 5 z 5

Pokoušená Pokoušená Kristin Cast

A mám půlku série za sebou. Tento díl se mi se začátku moc nechtělo číst, ale po padesáti stránkách jsem se chytla. Pokoušená patří mezi ty povedenější díly, možná je i dokonce nejlepší z všech šesti dílů. Zoey konečně dostane trochu rozum a kapitoly z jejího pohledu jsou trochu lépe záživnější než v předešlém díle. Taky se mi líbilo, že autorky přidaly pohled Stevie Rae, Afrodity, Starka a dalších. Afrodita mi příjde ze všech postav nejrozumnější, zato dvojčata jsou totálně padlé na hlavu. Myslím si, že by už autorky nemusely zmiňovat hádky mezi němi, protože jsou pořád o tom samé, pořád jsou trapné a celkem bezdůvodné. A hlavně co bylo na knize nejlepší, byla akce. Opravdu se konečně začalo něco dít. Hlavně ten konec, ten je napínavý a zajímavý. A moc mě zajímá, co bude dál.

13.09.2018 4 z 5

Jak to mají holky Jak to mají holky Lauren Saft

Chtěla jsem knihu odložit, ale přeci jsem ji dávala snad miliardu šancí, abych ji dočetla. Nevím jestli se přátelství mezi Veronikou, Alex a Molii dá nazývat přátelství. Alex a Molii, to by ještě šlo dohromady, ale Veronika mi k nim prostě nesedla. Alex mi přišla asi nejlepší z nich, Mollie ta nebyla zas tak úplně špatná a Veronika se mi od začátku do konce nelíbila. Prvních sedmdesát stran jsem se nudila, byl zázrak, že jsem se tím prokousal, ale potom to už celkem ujde. Nečekejte od této knihy nějaké zázraky, je to takový průměr, některé kapitoly vás bavit budou, některé zas ne.

02.09.2018 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Nemám slov. Kniha byla naprosto ohromující. Bena a Ashley jsem si zamilovala, dokázali mě rozesmát. Taky to bylo velice dojemné, krásné a i smutné. Tuhle knihu si musíte přečíst!

02.09.2018 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Tohle byla moje poslední kniha ze světa selekce. Je mi tak líto, že musím ten kouzelný svět opustit. Tahle kniha povídek dodává celé sérii ještě větší kouzlo. Nejvíc se mi líbily povídky o Amberly a Marlee. Zato se u mě moc nechytila povídka o Aspenovi a Lucy. Jejich příběh mohl být o něco delší, stejně jako Druhé výročí, mohl mít o deset stránek více. Ale jinak prostě nádhera, všechny knihy od Kiery se přečtu znovu!

22.08.2018 5 z 5

Začetla jsem se ihned, ale než se Jake dostal na ostrov, kde stojí Sirotčinec slečny Peregrinové, moc jsem se do čtení nehrnula. Poté jak se dostane na ostrov mezi podivné děti to začne a já jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Musím dočíst tuhle sérii! No, a k tomu ještě ty trochu strašidelné fotky k tomu přidají na kráse.

18.08.2018 5 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Naprosto nádherná kniha. Ze začátku se mi nelíbila hlavní hrdinka, ale nebyla to její chyba. Na její dobu a situaci se chovala totiž úplně normálně, kdybychom takhle také žili, plno z nás by se takto určitě chovalo. Hanu jsem si ihned oblíbila a Alexe také. Nemůžu se dočkat na další díl.

Delirium se mi líbilo víc než Chvíle před koncem. Bude to asi tím, že tuto sérii přeložil někdy jiný než knihu Chvíle před koncem a více mi sedl ten překlad Deliria a taky, že tenhle příběh je pro mě o něco zajímavější.

18.08.2018 5 z 5