sikope sikope komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Vtipné, trefné, pravdivé a dojemné. Na filmovou verzi se raději dívat nebudu aby mi nepokazila dojmy z této úžasné knihy, ale rozhodně sáhnu i po jeho dalších knihách.

20.01.2022 5 z 5

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

Z celého příběhu na mne nejvíc zapůsobil vztah vnučky ke svému nemocnému dědečkovi - obdivuhodně a citlivě popsané, neubránila jsem se slzám.

20.11.2021 4 z 5

Horečka nad ránem Horečka nad ránem Péter Gárdos

Kdyby se příběh neodehrával na pozadí druhé světové války, byl by to "jenom" romantický příběh, ale právě prožité hrůzy dávají příběhu jiný rozměr - je to příběh o naději a obrovské vůli žít.

13.11.2021 5 z 5

Modrá mezi nebem a vodou Modrá mezi nebem a vodou Susan Abulhawa

Početná rodina, hodně postav, hodně příběhů a každý by zasloužil svoji vlastní knihu.

13.11.2021 3 z 5

Celý život Celý život Robert Seethaler

Melancholická atmosféra příběhu ve mě doznívala ještě pár dní po dočtení knihy.

08.11.2021 5 z 5

Víc už se nedozvíme Víc už se nedozvíme Donal Ryan

Zajímavý, smutný příběh s překvapivým koncem. Zrada, které se Melody dopustila v minulosti, poznamenala celý její život a nejen její, protože nenávist k sobě samé obrací i proti nejbližším.

20.10.2021 4 z 5

V klubíčku štěstí V klubíčku štěstí Anna McPartlin

Velmi silný příběh, krásně vykresleny charaktery postav a vztahy v rodině. Jen jsem si v koutku duše přála šťastný konec.

16.10.2021 5 z 5

S každou padající hvězdou S každou padající hvězdou Susan Elizabeth McClelland

I když jsem předem věděla o čem kniha je, doteď mi hlava nebere, že se příběh odehrál takřka před pár lety.

02.10.2021 4 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Oddychové a přitom velice poutavé čtení.

20.05.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Napínavá kniha plná nečekaných zvratů.

25.04.2021 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Strhující příběh velké lásky.

12.04.2021 5 z 5

Bláznova moudrost Bláznova moudrost Lion Feuchtwanger

Velmi čtivý a poučný příběh. Název knihy je naprosto výstižný.

28.03.2021 5 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Kniha, ke které se vracím nejčastěji. Dopis Taťány Oněginovi je nepřekonatelný.

10.03.2021

Nebe je naše Nebe je naše Luke Allnutt

Noční můra každého rodiče. Přijít o dítě a tím i jeden o druhého, protože každý se s tragédií vyrovnává po svém. Smutný, pravdivý příběh.

10.03.2021 5 z 5

Britannia Road 22 Britannia Road 22 Amanda Hodgkinson

O válce po válce. Jinak ji prožívali muži, jinak ženy. A najít zpátky k sobě cestu je někdy skoro nemožné.

27.02.2021 5 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

To první co mne napadlo po dočtení knihy bylo - ještě že jsem si ji koupila a nemusím ji vracet do knihovny. Neuvěřitelná kniha, ke které se určitě budu vracet.

27.02.2021 5 z 5

Schroder Schroder Amity Gaige

Pomalu plynoucí děj a i když tušíte, že příběh nemůže dopadnout dobře, napínavé až do konce.

27.02.2021 4 z 5

Deník sráče Deník sráče neznámý - neuveden

Jak se do lesa volá tak se z lesa ozývá.

26.02.2021 2 z 5

Zázraky z nebe Zázraky z nebe Christy Wilson Beam

Dojemný příběh, ale vzhledem k tomu, že nejsem věřící člověk, kniha ve mě nezanechala očekávané pocity.

26.02.2021 3 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Body za upřímnost a odvahu. Za odvahu přiznat sama sobě problém s alkoholem a přiznat se i okolí jaká vlastně byla matka, manželka a hlavně dcera.

26.02.2021 3 z 5