sikope sikope komentáře u knih

Země Země Marek Epstein

Zajímavý, smutný příběh, ale myslím, že časté skoky v čase a osobách tomuto příběhu spíše uškodily.

05.04.2024 4 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Od začátku poutavé čtení, ze začátku podrobnější než na konci /časové skoky/, což mě dost mrzelo, protože oba příběhy by si zasloužily svoji knihu.

11.01.2024 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

"Nesuď nikoho, dokud neujdeš míli v jeho botách" to je první co mě napadlo po dočtení této knihy. Příběhy, které Vás rozhodně donutí zamyslet se nad životem a některé mi budou v hlavě dlouho rezonovat.

08.01.2024 5 z 5

Můj policista Můj policista Bethan Roberts

Trošku mi chyběl pohled Toma, jeho city a pocity by mi přišly nejzajímavější. Ale i tak zajímavá a napínavá kniha.

23.05.2023 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Každý příběh by si zasloužil svoji knihu. Takhle dohromady jsem se ztrácela v čase i v postavách a vždy na začátku nového příběhu mi chvíli trvalo než jsem se zorientovala a uvědomila si o kom je ten další příběh.

29.04.2023 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Oba díly zasluhují aplaus ve stoje.

12.04.2023 5 z 5

Stíny světa Stíny světa Andreas Izquierdo

Poutavý, čtivý příběh, který si určitě zaslouží pokračování.

01.12.2022 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Ze začátku jsem myslela, že knihu odložím, ale jsem ráda, že jsem to neudělala. Příběh postupně graduje a zanechá ve vás stopu.

01.12.2022 4 z 5

Pokrevní bratři Pokrevní bratři Ingvar Ambjørnsen

To co je pro většinu lidí samozřejmé, může být pro některé neskutečný problém. Ellingova rozhodnutí a řešení problémů jsou netypická, mnohdy úsměvná, ale donutí čtenáři se podívat na svět z jiného pohledu. Skvělá kniha

01.12.2022 5 z 5

Stezka v troskách Stezka v troskách Gemma Liviero

Ze začátku napínavé čtení, ale ten konec se mi zdál hodně překombinovaný a pokazil mi dojem z knihy.

07.07.2022 3 z 5

Milá pani Birdová Milá pani Birdová A. J. Pearce

Milé, úsměvné, oddechové čtení spíše pro ženy.

23.05.2022 4 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Tak tohle byl zážitek, kniha, kterou si budu pamatovat i po letech.

Vlak pro děti Vlak pro děti Viola Ardone

Mělo to být jinak. Své děti sice před hladem a bídou zachránili ale vlastně o ně
přišly, protože přetržená rodinná pouta se dávají těžko dohromady.

19.05.2022 4 z 5

Tíha Tíha Liz Moore

Někdo si samotu vybere sám, jako Arthur, ale Kel na výběr moc neměl. Pěkný a smutný příběh.

Nikdo neví, že jsi tady Nikdo neví, že jsi tady Nicoletta Giampietro

Válka byla těžko pochopitelná pro dospělé, natož tak pro děti. Ten zmatek , který prožíval Lorenzo mě hrozně deptal, těch otázek na které nejsou odpovědi...

Andílek Andílek Lucinda Berry

Zajímavý, napínavý a velice čtivý příběh, ale nedoporučuji číst lidem, kteří uvažují o adopci.

30.03.2022 5 z 5

Hanina hvězda Hanina hvězda Miroslav Frindt

Pohled na válku a poválečnou dobu z trochu jiného úhlu. Nesmírně zajímavý příběh a ve čtení Hanina osudu bych klidně ještě pokračovala na dalších stranách.

28.03.2022 5 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Očekávala jsem náhled do historie založený na pravdivém příběhu, ale spíš mi to přišlo jako překombinovaná detektivka.

18.03.2022 3 z 5

Měsíc zapadá Měsíc zapadá John Steinbeck

Ke knize jsem se dostala v nejméně vhodnou dobu, během války na Ukrajině. Nevěřila bych, že tohle téma bude ještě někdy aktuální. Nenacházím slov.

17.03.2022 5 z 5

Každý umírá sám Každý umírá sám Hans Fallada (p)

I pět hvězdiček je málo.

09.03.2022 5 z 5